Skocz do zawartości

[ocena roweru] sprick na pasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wspólnie z żoną przymierzamy się do zakupu poniższych rowerów, bardzo prosiłbym o ocenę ogłoszenia, ponieważ oferta wydaję mi się być za bardzo atrakcyjna. Czy rama 48cm będzie odpowiednia dla żony o wzroście 168 cm (przekrok 78cm) i dla mnie 175cm (przekrok 81cm). Bardzo liczę na Waszą pomoc.

https://allegro.pl/oferta/rower-miejski-28-damski-na-pasku-7-biegow-suntour-10785079889

https://allegro.pl/oferta/rower-miejski-28-meski-na-pasku-7-biegow-suntour-10791681732

 

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, aczkolwiek sądziłem że pasek ma więcej zalet od łańcucha i że jest również lżejszy. Jeżeli cały rower waży około 17 kg - 19kg to nie robi to dla mnie większej różnicy. Przede wszystkim zależy nam na przyzwoitym rowerze z przerzutkami w piaście (trekking, miejski), odwiedzając 5 sklepów rowerowych wyszliśmy z niczym. Dlatego zastanawiam się czy poza ewentualnie cięższą wagą tego roweru jest coś, co przemawiało by za tym, by tego roweru nie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujecie wypad kilka razy do roku po kilka kilometrów to waga nie będzie istotna. Ale jeżeli zamierzacie się na nich wybrać gdzieś dalej niż po piwo do biedronki to ta waga Was zabije. Tylko że łatwiej napisać niż coś doradzić. Dostępnych rowerów bardzo mało, zostały same "wynalazki" jak powyżej lub rowery bardzo drogie. Generalnie szukałbym roweru bez amortyzatora z przodu z jakimś prostym napędem, czyli czegoś w tym stylu: https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-presidio-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co cię skłania do tego, że ma to być rower miejski/trekking i to jeszcze z biegami w piaście?

3 minuty temu, BasteX napisał:

Dlatego zastanawiam się czy poza ewentualnie cięższą wagą tego roweru jest coś, co przemawiało by za tym, by tego roweru nie kupować.

Jak dla mnie to "wszystko"😁 Kawał ciężkiego kloca z dodatkowym, niedziałającym balastem na przodzie w postaci "amortyzatora", bagażnik/błotniczki/oświetlenie z piasty - masz zamiar tym jakieś grube kilometry na odludziu w deszczu tłuc? Szczerze mówiąc kupno czegoś takiego to najlepszy sposób żeby się zniechęcić do roweru.

17-19 kg to kosmos, ile waży Twoja żona przy wzroście 168 i długich nogach? Ile % jej masy ciała będzie stanowić rower?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej cenie chyba ciężko o lżejszy rower, wcześniej polowaliśmy z żoną na WINORA HOLIDAY N7, tutaj w tej cenie jest łańcuch, V-brake czyli bez cudów a waga nadal 17kg, gdyby był na rynku dostępny Kross Trans 6.0 waga również 17.6Kg, to bym się na niego zdecydował. Zamierzamy jeździć na dłuższe wycieczki, a w niektórych odcinkach z 7kg psem na bagażniku :) - głównie na leśne ścieżki.

Cytat

Ale co cię skłania do tego, że ma to być rower miejski/trekking i to jeszcze z biegami w piaście?

Mamy bardzo stare stalowe rowery górskie, żona narzeka na ból pleców jak na nim jeździ ze względu na pochyłą postawę, raz zrobiliśmy wycieczkę na pożyczonych rowerach miejskich i komfort jazdy był nie do opisania, wygodna postawa, łańcuch nie spada, nie trzeba się martwić o zdrowe ułożenie łańcucha, biegi można wygodnie zmieniać na światłach itp itd, w obecnym rowerze górskim mam 21 przerzutek z czego korzystam tylko z 3 przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa, pasek i wewnętrzne biegi "żrą" energię. Ale co do konserwacji i wygody prawdę piszą. Mamy ciężkawe miejskie rowery z przerzutkami w piaście (na łańcuchach, ale mój ma pełną osłonę) i są świetne by pojechać do sklepu, do biura (kiedyś :) ), na jogę itd. Trasy do 6-7km w jedną stronę w łagodnym tempie. Na pewno nie na wycieczkę do lasu, nie na wyprawę z sakwami, nie na dłuższy przelot. Np. dziś pojechaliśmy na nich na zebranie naszego klubu sportowego (2x5km) ale już dla przyjemności, na rundę do Lasu Kabackiego (35km) na rowerach górskich (ja na takim a'la XC - dość wąskie opony, niska sylwetka). Zupełnie inne przyśpieszenie, toczenie, inna jakość jazdy ścieżką (manewrowanie).

Moim zdaniem te znalezione przez was rowery są bardzo ciekawe, ale jako rowery użytkowe, na krótkie trasy - po prostu wsiadać i jechać - bez sportu, wyczynu, prędkości ale i bez smarowania i regulacji. Coś do biura (jak blisko) albo na dojazdy po bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BasteX napisał:

w obecnym rowerze górskim mam 21 przerzutek z czego korzystam tylko z 3 przełożeń.

Ale to nie jest kwestia konstrukcji roweru tylko twojej nieprawidłowej techniki jazdy.

Kupcie sobie po jakimś crossie, nie będzie 20 kg tylko 12-13, pozycja wcale nie będzie pochylona a jazda o wiele przyjemniejsza.

np. https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-3-disc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...