Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura Mt Sport, Shimano Deore M6100 czy SLX BR-M7100?


SrfxGirl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zamierzam zmienić swoje dotychczasowe hamulce Avid Elixir 5 na coś nowego. Wpadły mi w oko hamulce Magura Mt Sport (lepszą opcją byłyby Mt Trail Sport ale razem z nowymi tarczami i klockami trochę przekraczają obecny budżet 700-900zł), Shimano Deore M6100 oraz Shimano SLX BR-M7100. Które według Was będą lepsze dla osoby o wadze 60kg, z przeznaczeniem do enduro? Istotna również jest kwestia serwisowania oraz zapowietrzania. Czy ktoś z Was korzystał z wyżej wymienionych modeli?

Nie ukrywam, że najbardziej przypadły mi do gustu Mt Sport ale obawiam się materiału z którego wykonana jest dźwignia.

Z góry dziękuję za wszystkie rady! 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o komplet, tak? Miałem styczność ze wszystkimi tymi hamulcami. Tak jak mówisz klamki w magurze są słabiutkie, łamią się od byle czego. Moc wg. mnie to co najwyżej do dirtówki lub roweru XC.

Różnica między deore a slx obecnej generacji to w slx pokrętło wychylenia klamki gdzie w deore regulujesz je imbusem. Ustawiasz to raz na ruski rok więc to taki nie konieczny bajer. Kolejna główna różnica to materiał tłoczków. W slx są ceramiczne, zacisk mniej się grzeje ale lubią się posypać. Moc między m6100 a m7100 wg. mnie jest bardzo porównywalna.

W tym budżecie proponuje zestaw deore M6120 4 tłoczkowe na przód i m6100 2 t na tył. Kumpel wczoraj zamówił z dwoma kodami rabatowymi z tej strony tylny m6100 za ~250zł z wysyłką.

 

Tył: https://www.rowerzysta.pl/hamulec-tarczowy-hydrauliczny-shimano-tyl-m6100-1700?gclid=CjwKCAjwzruGBhBAEiwAUqMR8B7Gqr8OXB6wvzpurHfWsGaKjGexSbXBHdTRXYrJx15WepcmTZVI5RoCl30QAvD_BwE

 

Przód: https://allegro.pl/oferta/hamulec-disc-m6120-shimano-przod-pm-1m-cz-deore-9941171868?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria_sport_bicycles&ev_adgr=Rowery&gclid=CjwKCAjwzruGBhBAEiwAUqMR8L8IHpQUoFSYqbFS5goGfPoLSzzgSBefu6bUPJXjdPVq3t46SO52XBoCRCwQAvD_BwE

 

Za ~700zł dostajesz naprawdę skuteczne hamulce do enduro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedne i drugie Shimano są do kitu - mają ISPEC EV - nie ustawisz manetki bo masz na obejmę skoro myślisz o Magurze. 

W tym budżecie masz komplet XT BR-M8000. Kupiłem takie, na wagę 85 kg wystarczą aż nadto. 

https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-xt-disc-brake-br-m8000-set-with-g02a-resin-453782

Chwilowo niedostępne ale przed chwilą były a  6 tyg Cię nie zbawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ściągać chwyty. ISPEC to zło absolutne - za chwilę będzie miał chyba 5-te niekompatybilne wcielenie - czyste topienie kasy. Gdybym kiedyś nie kupił manetek na obejmę byłbym w czarnej dziurze. Z miesiąc temu wymieniłem hamulec i kompatybilnej manetki już bym nie dostał. 

Zresztą "o ile nie ma "telewizorka"". A jak ma ? A jak będzie chciała kiedys mieć ? A jak będzie kiedyś chciała zmienić manetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia, założenia .. 

No to minie. I co z tego ? 6 tygodni więcej na dotychczasowych hamulcach jest do przeżycia. 

Staramy się tu radzić jak zrobić dobrze a nie jak zrobić, by w pewnych warunkach działało. A kilkaset złotych też piechotą nie chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to, że to niedopracowany badziew limitujący wybór innego osprzętu teraz i w przyszłości. Dodatkowo projektowany celowo pod te ograniczenia, wiążący z Shimano.

 

16 minut temu, To_JaT napisał:

Co najwyżej można zmienić manetkę na kompatybilną i problem rozwiązuje się sam.

A jak nie można ? Dokup mi manetkę do dziesiątkowego napędu XT z 2015. Używki chodzą po chorych cenach, nówki nie do kupienia. Właśnie sam byłem w takiej sytuacji więc przestrzegam. Pomyśl chwilke znim zaczniesz doradzać. Zapłacisz jej za to "problem się rozwiązuje sam" bo "najwyżej można dokupić" ?

Teraz gdybym kupował nowe hamulce na dłużej na pewno wybrałbym leciutkie, bezawaryjne Magury z aluminiowymi klamkami.

Zawsze trzeba starać się miec pootwierane opcje.  

4 godziny temu, SrfxGirl napisał:

Nie ukrywam, że najbardziej przypadły mi do gustu Mt Sport ale obawiam się materiału z którego wykonana jest dźwignia.

Tak nawiasem https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt-trail-sport-hc-1-finger-disc-brake-set-641450 dźwignia jest aluminiowa, z przodu 4 tłoczki a wszystko razem lżejsze od dwutłoczkowych Shimano.

Ale kazdy kupuje pod siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, KSikorski napisał:

I to piękne podsumowanie watku pokazujące dlaczego trzeba się od tego trzymac z daleka . Zupełnie nieprzystająca manetka niepasująca do ISPEC z hamulca, do tego nie XT. A akurat XT w manetce to dla mnie must have. Sam więc widzisz :D - to EV o którym w 2015 nikomu się nie śniło.

Zasada jest prosta, zamiast rozwiązywac problemy trzeba je omijac. A rady osprzetowe "bo są szczególne sytuacje w których to może zadziałać" jak sięjeszcze trochę dokupi zostawmy dla działu "Druciarstwo rowerowe" bo prowadzicie dziewczynę w maliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jak to dobrze, że zapytałam 😅 

Tak, planuję kupić komplet. 

Manetka to Shimano Deore XT (Dyna-Sys 11) - jest sprawna więc o wymianie myślę w sytuacji gdybym zdecydowała się na system ISPEC. W takim razie znając Wasze opinie na temat wyżej wymienionych, czy są jakieś inne hamulce w przedziale cenowym do 900zł, które według Was są godne polecenia (oprócz połączenia M6120 z M6100 i XT BR-M8000)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie MX0X0 a nie MX1X0. No i te Magury które wyżej wrzuciłem z aluminiowymi klamkami. za 175 E są już z klockami.

https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt-trail-sport-hc-1-finger-disc-brake-set-641450

  • Use: Trail
  • Material
    • Master Carbotecture
    • Material Lever blade Aluminium
    • Material Caliper Aluminium

https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt5-mt4-carbotecture-r-disk-brake-set-566442 za 750 bym nie ryzykował ze względu na "tekturowe" klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...