Skocz do zawartości

[Rower do 3000 zł fitness? Cross czy może?] Co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, ostatnie pytania do użytkowników o poradę przed finalnym zakupem wielkie podziękowania za cierpliwość i przekazaną wiedzę przede wszystkim  dla @chudzinki oraz @keltu i.@abdesign Chciałbym rower do 3000 zł na 80% miasto (Kraków) ścieżki rowerowe, leśne utwardzone drogi na polanach itp. Po wielu godzinach szukania i wymiany wiadomości itp. raczej na 90% chciałbym rower ze sztywnym widelcem. Amortyzatory jak mi inni użytkownicy pisali w rowerach do 3000 to pseudoamortyzatory. Nie przemawia do mnie argument, że lepszy tańszy amor niż żaden, bo po 1. mam dość silne nadgarstki, po 2 nie zamierzam jeździć tym rowerem po lasach (korzenie zjazdy itp.) ani po kamienistych drogach. Na chwilę obecną rozważam 4 rowery. Trzy  w budżecie i 1 sporo poza, ale może warto dopłacić? Mój wzrost to 168 przy wadze 68 kg. Wiec raczej rozmiar M lub rama 17. Na poprzednim rowerze,który obecnie jest wart może 100 zł:D ( sztywna rama 26 koła 3x7 przerzutki) robiłem około 120-150 km tygodniowo przed Pandemią. Teraz zamierzam jeździć minimum 200+ km tygodniowo.  Jeżeli macie inne pomysły z dostępnych rowerów chętnie przeczytam i przeanalizuje:) Wszystkie modele mógłbym mieć od ręki maks do tygodnia oczekiwania:) 

https://www.narowery.pl/pl/p/Rower-Marin-Muirwoods-czarny/6319

Najbardziej się skłaniam ku niemu wszystko mi odpowiada ,poza ewentualnie brakiem możliwości zamontowania w przyszłości paska. Dzisiaj widziałem w Krakowie taki rower, i nie mogłem się powstrzymać podszedłem do właściciela,  i spytałem, czy mogę przymierzyć.:D Rozmiar L byl za duży ,ale sam rower cudo+ na żywo śliczna ta czerń. :)

 

https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-x-2-0/p/171181?color=274044-171181

Trochę mniej podoba mi się jego wygląd . Przerzutki 1x 8 czy jednak nie będzie to za mało na miasto? Waga natomiast i dożywotnia gwarancja na ramę na mega plus:) 

 

https://primal.pl/pl/p/MARIN-Kentfield-2-nowosc/1062

Tutaj wygląd dla mnie 10/10. Przerzutka 1x10 pytanie, czy na miasto takie jak Kraków , jeżdżenie nim czasami po utwardzonych leśnych drogach ma sens czy kompletnie to nie jest rower dla mnie?:) 

No i ostatnie crème de la crème ,ale przekraczający sporo mój budżet to

https://swiatrowerow.com.pl/marin-presidio-3-2021.html

Cena niestety lekko mnie odstrasza. Wygląd tak 7/10 ,ale ponoć pasek robi sporą różnicę. Pytanie, czy do mojej jazdy 200km+ w tygodniu takie coś jest mi potrzebne?:) 

Jestem bardzo ciekawy waszych odpowiedzi:) Coś tam wiem o rowerach jednak może to 10% wiedzy jaką ma @chudzinki

Pozdrawiam serdecznie:) i czekam na SZCZERZE odpowiedzi:) w celu finalizacji  mojego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Waga natomiast i dożywotnia gwarancja na ramę na mega plus:) 

Ten Spec względem Marina Muirwoodsa będzie ważył jakieś 0,6-0,7 kg mniej. Nie jest to powalająca różnica i z tych dwóch zdecydowanie wolałbym Marina.

Jeśli chodzi o lżejsze rowery to w cenie Marina Presidio, masz Speca Sirrus Sport 2020. Choć nie wiem o co chodzi z ceną w tym sklepie, bo katalogowa powinna być 3799.

https://www.greenbike.pl/rower-fitness-specialized-sirrus-sport-2020-p-3603.html

https://www.youtube.com/watch?v=qVC8NQWcr9w

Taki rower katalogowo waży 11,2 kg w rozmiarze M, czyli 2 kg mniej niż Muirwoods.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym Muirwoodsa, najbardziej uniwersalny. Zresztą to był rower który sam chciałem kupić byłem na niego mega napalony ale nieco przekraczał mój budżet i skończyło się na Presidio 1.. z którego swoją drogą także jestem mega zadowolony, już nie pamiętam kto mi go polecił (chyba @MikeSkywalker) ale jeszcze raz mu dziękuję. 😁 Aha ja też jestem z Krakowa i też miałem podobne wymagania, nawet sobie nie wyobrażasz po jakich zadupiach się szlajam tym rowerem a na Muirwoodsie będzie zdecydowanie bardziej komfortowo z szerszym kapciem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, remover napisał:

Pytanie zasadnicze, co z tego jest dostępne w sprzedaży w twoim rozmiarze?

Osobiscie głosuje na Marinów. Każdy z dwóch. W Sirius jest 1x8 40x12-42, po pierwsze na Kraków to może byc za mało (zależy od twojej nogi), a po drugie 42 na 8 biegowej kasecie to sugeruję za duże dziury pomiędzy biegami.

Każdy z tych 4 rowerów mogę mieć w moim rozmiarze to nie problem:) sprawdziłem to przed podaniem linków:) Bardzo mocna noga( perkusista + amatorski piłkarz od ponad 15 lat).

25 minut temu, Pitof napisał:

Ten Spec względem Marina Muirwoodsa będzie ważył jakieś 0,6-0,7 kg mniej. Nie jest to powalająca różnica i z tych dwóch zdecydowanie wolałbym Marina.

Jeśli chodzi o lżejsze rowery to w cenie Marina Presidio, masz Speca Sirrus Sport 2020. Choć nie wiem o co chodzi z ceną w tym sklepie, bo katalogowa powinna być 3799.

https://www.greenbike.pl/rower-fitness-specialized-sirrus-sport-2020-p-3603.html

https://www.youtube.com/watch?v=qVC8NQWcr9w

Taki rower katalogowo waży 11,2 kg w rozmiarze M, czyli 2 kg mniej niż Muirwoods.

Hmm tylko w tej cenie to wolałbym chyba Marina z paskiem od tego specialized:) Pytanie czy np znajdę jakąś alternatywe z paskiem fajnie złożoną do 4000 zł czy nie ma opcji( mówie oczywiście o sztywnym widelcu bez amora). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym budżecie to jedynym rowerem jaki mi jeszcze przychodzi do głowy jest Unibike Freeway. Nie jest już produkowany, więc musiałbyś spróbować szukać jakiś niedobitków z rocznika 2020.

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/17268/test_nowoczesny_commuter_unibike_freeway

Później jest Cube Hyde, ale to już robi się katalogowo 5k:

https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/urban-mobility/commuting/hyde/cube-hyde-race-iridiumnblack/

Generalnie, cena Marina Presidio, jak na rower z paskiem, nie jest zła. To nadal jest dość rzadko spotykany sposób napędu. Rozpinane ramy też nie są powszechne. W efekcie jedno i drugie podnosi cenę takich sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kentfield to zupełnie inny rower, zupełnie inna geometria. Ot typowy mieszczuch, z bardziej wyprostowaną pozycją. Szerokiej opony chyba nie wciśniesz. Przełożeń powinno wystarczyć na Kraków, opona jakaś szersza pewnie wejdzie, ale tutaj możliwości roweru się kończą.

Presidio - to z kolei zupełnie inna bajka z racji piasty z biegami. Ma to plusy dodatnie, ma ujemne. Polecam zgłębić temat jeśli jeszcze go nie przerabiałeś, ja nie raz coś o tym pisałem i nie chciałbym się powtarzać. W skrócie - jeśli jeździsz cały rok, albo nie dbasz o napęd to ma to sens (choć pasek też trzeba sparować). W innym wypadku według mnie lepszym i prostszym rozwiązaniem jest napęd 1x, nawet tani 1x9 który ma podobny zakres, jest lżejszy, nie kumuluje wagi roweru w okolicy tylnej osi, łatwiej zmienić dętkę, nie trzeba naciągać łańcucha itd. 

Ogromnym plusem Muirwoodsa jest to że ten rower w ogóle nie rzuca się w oczy, ot tak zwany wół roboczy na co dzień. Choć ja ze swojego zrobiłem rower wyprawowo-górski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker nie rzuca się w oczy w sensie nikt go nie ukradnie hahha?:D No PResidio pytanie czy jest sens jak pytam dopłacać przy 200-300 km tygodniowo. ? Bo 4500 a 2800 to jednak spora różnica :) . Ty masz Muirwoodsa?:P No ja bym chciał tym rowerem jednak jeździć po jakiś lasach ubitych czy szutrowych drogach itp. Nie tylko miasto i każdy jednak tego Muirwoodsa poleca:P, bo Kentfield ponoć bardziej jednak na miasto w 100%.:P pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tutaj kilometry nie mają nic do rzeczy. Można te 300 przejechać komfortowo, a można narzekać że rower nie taki jak trzeba. Chyba że z góry zakładasz że to np. dojazd do pracy więc cokolwiek pod tyłkiem byle jechało, to wtedy jasne że ten tańszy. Cena nie ma żadnego przełożenia na to że rower się mniej zużyje czy coś. Jak chcesz jeździć po lesie to odpuść sobie piastę z biegami, jak już można by rozważać Presidio z klasycznymi przerzutkami, o ile jest do kupienia. Na temat paska możesz poczytać czy tutaj czy gdzieś w sieci, ja po wielu latach jazdy singlem czy z piastami biegowymi wiem że klasyczny łańcuch - z tym że jednorzędowy jest na tyle trwały i tani że nie zawracam sobie głowy paskiem. 

To że każdy poleca nie znaczy że Muirwoods jest najlepszy. Ja bym się na Twoim miejscu po prostu przymierzył do tego roweru. Jest specyficzny - długi, niska główka. To może, ale nie każdemu musi pasować. Presidio jest nieco krótszy. 

Z tym rozmiarem - to też bym uważał, czy aby nie S-ka w Twoim przypadku, z tego samego powodu - Muirwoods jest długi. Ja przy 180cm wzrostu gdybym mógł wziąłbym coś pomiędzy M a L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz tylko na rozmiar ramy w calach, bo on mówi o długości rury podsiodłowej. Kellys jest mały, na kole 26, to się ma nijak do roweru na kole 28 czy nawet 29 jak jeszcze go podwyższysz szerszą oponą.

Ale nawet pomijając podsiodłówkę - Muirwoods jest bardzo długą ramą. Więc S-ka wcale nie musi być za mała. Siodełko sobie podniesiesz a ramy nie skrócisz. 

Ja mam Muirwoodsa L-kę. Mierzyłem też XL - bo na nią też dałem radę wsiąść bez problemu. Wziąłem mniejszy - a sam widzisz że chodzi mi po głowie M-ka. Dlatego też, choć uważam że M-ka będzie okej spróbowałbym na Twoim miejscu przymierzyć się także do S-ki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker Najpierw czekam na dostawę w Krakowie czy będzie jak nie to będę szukał również innych alternatyw. Co do paska kuzyn mój zajmuję się profesojnalnymi rowerami i sprowadza je z Nowej  Zelandii czy Australii https://www.vitalmtb.com/community/Micha-Kowalski,25937/setup,43554?fbclid=IwAR0o53gStq3AfTmRWeeT-vF8zJWPhCho21SbWnSWCXyodTJWjSaGcC1MOW0

I ja uważam ,ze pasek to przyszczlość rowerów. Miałem okazje chwile pojezdzisz na czyms podobnym na pasku to cudo nie ma porownania do archaicznyn lancuchow. Za 5 lat mysle ,ze coraz wiecej rowerow bedzie na pasek ,bo po prostu jest to lepsza technologia:)

Wracajac do roweru:P z ktorego roku masz Muirwoodwa i z jakiego sklepu kupowales jak mozna wiedziec?:) pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020, ubiegłoroczny, lokalny przedstawiciel Marina, Rzeszów. 

Co do paska - sprawdź sobie z którego roku jest mój temat. 2014. Uważam że nic się w tej kwestii nie zmieniło. To była, jest i będzie nisza, z racji ceny, z racji specjalnej ramy, z racji tego że taki napęd wymusza piastę z biegami czy Piniona. To tak samo jak z prostym i tanim napędem 8 rzędowym czy wolnobiegiem - też archaizm, ten pierwszy ciągle świetny i tani, ten drugi, może nie taki świetny ale ciągle obecny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku powiem Ci tak - przejedź się na M-ce. Jak wyda Ci się dobra, nie za długa będzie okej. Zawsze można nieco skrócić mostkiem, kierownicą itd. Ale jeśli chodzi o moje, mocno subiektywne odczucia związane z Muirwoodsem to mogę powiedzieć tyle że po kombinowaniu z różnymi mostkami, kierownicami itd. najwygodniejszą jak dotąd pozycję na rowerze uzyskałem nieco skracając i podnoszą mostek, a do tego dając kierownicę giętą ze wzniosem. Ale - to nie musi być żadna reguła. Niestety M-ki nie dałem rady przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker Gdzie przeważnie jeździsz tym rowerem? Tylko asfalt? Czy jakiś las polne drogi na luzie?:) . No jak nie będę mieć jak to nie wiem czy w ciemno nie będę kupować niestety:D poczekam maks do lipca:P . Chociaż kusi mnie ten gdyby cena tak o 1000 zł niższa;P https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/urban-mobility/commuting/hyde/cube-hyde-race-iridiumnblack/ pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy, z racji aluminiowego widelca. Osprzętowo podobne. 

No ale przede wszystkim z zupełnie inną geometrią jak Muirwoods. 

Jeśli o mojego chodzi - to rower ogólnoużytkowy, uniwersalny, ale generalnie nie z nastawieniem na asfalt tylko wszystko poza nim, z racji opon MTB. Na asfalt mam inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SimonMU napisał:

@Pitofhttps://skiteam.pl/rowery-2021/15453-rower-cube-447100-hyde.html?search_query=rower+cube&results=1352 o wiele lepszy od Marina  Muirwoods czy zupelnie inne przeznaczenie ?:) pozdrawiam

Ani specjalnie lepszy, ani specjalnie gorszy. Po prostu trochę inny. Przy seryjnej oponie 2,15 cala nie przejmowałbym się aluminiowym widelcem, bo jego wpływ na tłumienie i tak będzie w praktyce żaden. Co innego przy wąskich. Inna sprawa, że te Schwalbe to wersja druciana, a to już oznacza słuszne 0,8 kg gumy na koło... Generalnie ponad 2 calowe opony dla roweru, który miałby być użytkowany głównie w mieście, to przesada.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Muirwoodsa można pójść i w 35c i w 50c. W przypadku tego Cube - trzeba zostać przy jak najszerszej gumie. Przy dwucalowej faktycznie, widelec ma marginalne znaczenie ale nie pozwala zrobić z tego roweru czegoś bardziej szosowego, bo jednak będzie nieco biło po łapkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...