Skocz do zawartości

[obręcze, opony, piasty] giant anthem 27,5 1 2015r


ZIomal

Rekomendowane odpowiedzi

witam przejrzałem już troche forum ale nie znalazłem dla siebie rozwiązania może ktos pod tym tematem mi pomoże .  
 

Posiadam rower jak w temacie i chciałbym zakupić do niego nowy zestaw obręcze i oponki ew. piasty jakby fabryczne gianta nie pasowały . Do tej pory smigalem na fabrycznym zestawie czyli obręcze od giant i oponki Schwalbe RR i zauważyłem ze miasto strasznie zjada te Racing ralphy   Ponieważ moje trasy to (60-65 miasto / 35-40 las bez szaleństw rekreacyjna ale szybka jazda  ) . Waga 112 kg tak wiec musi być coś wzmocnionego . Budżet koło 800-1000  zł. 
myslalem nad obręczami coś z dt swiss xm401 / h522 i  oponki coś od schwalbe smart sam tylko czy te oponki nadają się na jazdę taka jak moja .  Najlepiej jakby sprzęt był dostępny na Allegro ponieważ mam bon do wykorzystania . 
 

link do spec roweru 

http://www.bikestats.pl/rowery/giant-anthem-275-1_8743_18643.html
 Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche masy jest całe szczęście ze nie ulanej ale plan jest zmniejszyć tonaż .  Mam w koszyku również od firmyliZard dt swiss  27,5 xm401 32h za 169 zł  , do tej pory smigalem na 32h tych od gianta 4 lata śmigania i nic się nie działo póki się zadka nie podniosło i strzeliły ale tak to git.

 

 

50 minut temu, wkg napisał:

vittoria mezcal, koła daveo

Odnośnie daevo to nie wiem czy się zmieszczę w budżecie przy ich zestawach i mojej wadze i po drugie nie ma ich chyba na Allegro a na tym mi zależy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest to muszę się skontaktować dzięki na info 

 

11 minut temu, skom25 napisał:

A co to za serwis? Bo złożyć to dużo ludzi umie, a dobrze żebyś co chwilę nie latał do serwisu, to już znacznie mniej.

Serwis Gianta mam ogolnie dobrze robią chłopaki ale często się zmieniają i nie wiem jak jest teraz no i inny osiedlowy serwis od wielu lat polecany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra temat kół myśle ze uda się dopiąć  z daveo . Teraz kwestia oponek , myślałem nad smart sam od schwalbe , tylko czy przy moich trasach  60/40 miasto/las czy nie będzie to przerost formy nad treścią ? Jednak troche po tych lasach jeżdżę i nie chciałbym tracić za dużo przyczepności na rzecz mniejszych oporów po mieście na tych racing ralph dobrze mi się jeździło po mieście nie narzekałem na jakieś wielkie opory bo i noga silna tyle ze szybko się zjeżdżały . Prosiłbym o jakieś sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ,  vittoria była polecana już na początku ale Chyba skłonie się w kierunku tych conti i je przetestuje bo wszędzie się przewijają . Ogólnie jeżdżę dosyć agresywnie w mieście jak i w terenie  i chyba założę właśnie taka kombinacje . Jeśli ktoś Jeszcze ma jakieś propozycje to bym bardzo prosił przeanalizuje każda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym x i cross kingów. Ja ich nie lubię. Wąskie jak smok, znikają szybko. Nie nie nie.

Kupuj Race Kingi, jeśli ten teren jest choć ciut wymagający to Smart Samy. Niczego innego nie szukaj, szkoda czasu. Ikony fuj, Mezcale drogie (1/3 budżetu) no i co Ci zostaje? A, wiem, ewentualnie te Michelinki Force XC z Decathlonu. Bo moim zdaniem potrzebujesz gumy mocnej ale również 'obfitej', czyli takiej, która da dużo amortyzacji i dopasowania się do podłoża.

Miałem Smart Samy, Race Kingi, XKingi, Ikony, obecnie mam Mezcale. I jestem zdania, że z Race Kingów będziesz Pan zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...