Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia] / piasta Shimano Nexus 3 - brak jednego biegu


GlutenFree92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zakupiłem nowe koło 28 w komplecie z piastą 3 biegową Shimano Nexus 3.
Założyłem bez problemu, zrobiłem regulacje a raczej delikatnie przestawiłem bo było ustawione prawie idealnie.

Problemem jest brak jednego biegu ( chyba 1 ), regulowałem na różne sposoby około godziny się z tym bawiłem / jeździłem i nic. Mam wrażenie, że działa tylko 2 i 3 bieg i jak jeździłem to przy zakręcie tak jakby samo wskakiwało na ten 1... 
Pancerz nowy, wszystko nowe, linka sie rusza, brak mi pomysłów :(

Korzystałem wczoraj też z tego ale nie pomogło: 

Cytat

Aby dokonać regulacji, należy wybrać środkowy bieg (2. bieg) na sterowniku na kierownicy. Następnie poluzować nakrętkę kontrującą na przerzutce i odpowiednio ustawić pokrętło regulacyjne. Regulacja odbywa się tylko poprzez długość linki w pancerzu. Upewnij się, że żółty znacznik znajduje się pomiędzy dwiema białymi liniami na oknie wyświetlacza przerzutki.

Uwaga! Pamiętaj, aby ponownie dokręcić nakrętkę kontrującą do zestawu.


 

nexus3pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak linka jest w pełnym pancerzu ( nigdzie nie ma samej linki bez ) Zanim zakładałem, pancerz piekny, ani jednego malutkiego zadrapania. Brak załamań. Funkiel nówka nie śmigany :D
Jest szansa, że jak to długo leżało w sklepie to się coś gdzieś zapiekło? Moge wymienic ten pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy linka Ci luźno pracuje w pancerzu, czasem na końcach jest zmiażdżony i się blokuje. Ewentualnie coś jest nie tak z montażem clickboxa - może nie siadł do końca, albo - co też możliwe jest zły popychacz, bo są różnej długości. Piasta raczej nie powinna się skleić w środku, to by wyszło po paru kilometrach. Jakby coś - polecę dobry serwis w Krakowie :D

Mam znajomych z branży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17cm ~~

Moja piasta dokładny model: SG-3C41

I znalazłem coś takiego:

Cytat

Y33R98080 długość 81,85mm do osi 168mm :
SG-3C40/SG-3C41/SG-3R45/SG-3R40/SG-3R41/SG-3S42/SG-3S40

Y33S98180 długość 86,85mm do osi 175/178mm :
SG-3C40 , SG-3C41 , SG-3R55 , SG-3R45 , SG-3R42 , SG-3R40 , SG-3S42 , SG-3S40

Y33S98290 długość 90,75mm do osi 189,4mm :
SG-3R40

Y35H98060 długość 104,5mm do osi 197mm : NEXAVE IF-C530

Czyli mój powinien mieć 81,85mm? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy błąd pomiarowy jest w prawo czy w lewo.

Jeśli faktycznie miałbyś za długi popychacz spróbuj przeregulować clickbox tak żeby żółty wskaźnik wysunął się na zewnątrz. Może to coś poprawi.

A jakie biegi Ci działają? 1 jest bezgłośny, na drugim i trzecim słychać klikanie piasty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem regulować w dwie strony i cały czas było to samo, jak zdjąłem clickboxa to recznie nie powinienem " wyczuc " ze sa trzy biegi? bo dwa czuje na 101% :D
A z biegami to mam wrażenie, że 1 i 3 albo 1 i 2 ale reki sobie nie dam uciąć. Dziś rano w pewnym momecie zaczal sie pojawiac jakis miekki bieg byc moze 1 lub 2, dlatego już zgupiałem :D
 

Cytat

1 jest bezgłośny, na drugim i trzecim słychać klikanie piasty. 

no to powiedzmy, ze 1 jest i 2 lub 3 też ale cały czas któregoś brak...
Pytanie też czy w ogole reką / palcem jestem w stanie wciskać popychacz z taką siła jaka jest potrzebna. 
Po dziś, troche wyglada to tak jakby w środku tej piasty coś było nie tak skoro nagle wskakuje jakis bieg na prostej drodze.

Sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś tą piastę? Była zapakowana w oryginalne opakowanie? Sprzedawca to jakiś sklep rowerowy, czy konto na Allegro które ma wszystko?

Ja z piastami nauczyłem się jednego, żeby nie kupować ich na własną rękę. Złożysz na takiej koło, okazuje się że coś jest nie tak i jesteś usmażony.

Miałem taki przypadek ze złożonym kołem. Okazało się że bębenek ma wadę fabryczną. W sklepie mi wymienili od razu, bo składali mi na swoich częściach. Gdybym ja przyniósł swoją piastę, byłby cyrk niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skom25 napisał:

A gdzie kupiłeś tą piastę? Była zapakowana w oryginalne opakowanie? Sprzedawca to jakiś sklep rowerowy, czy konto na Allegro które ma wszystko?

Ja z piastami nauczyłem się jednego, żeby nienkupować ich na własną rękę. Złożysz na takiej koło, okazuje się że coś jest nie tak i jesteś usmażony.

 

https://www.imp-rowery.pl/kolo-tyl-28-shimano-nexus-3-biegowe

Teraz widze zmienili cene, dałem 299 + przesyłka

Gotowe koło z piastą , osobne pudełko z clicboxem, manetka i popychaczem. (manetka odrazu była podłączona do clickboxa (linka + pancerz gotowe do zamontowania). Nie wiem czy to było orginalne opakowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...