Skocz do zawartości

[Detailing] Metody na zmiany wyglądu ramy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam stary rower na którym już nie jeżdżę, ale z racji, że mam wszystkie potrzebne narzędzia by wyciągnąć z tego gołą ramę to zastanawiam się co z tym mogę zrobić.

Mam do tej pory wizję na 2 rzeczy:

1. Przemalować

2. Ofoliować

W tym pierwszym przypadku trochę mi się nie chce tego polerować, odtłuszczać, robić podkład, warstwę pierwszą drugą i tak dalej i tak dalej. Nie mam pewnej łapy jeszcze w zasuwaniu sprayem ani nie mam też zbyt odpowiedniego pomieszczenia do takich operacji (w garażu jednak mam kurz który by się wdarł w farbę zanim by wyschła a na dworze drzewa pylą).

W tym drugim przypadku nie bardzo wiem czy można rower oblepić, np. folią samochodową taką jak tu https://sklep.wrapster.pl/pl/c/Folie/20 Musiał bym pewnie dokupić opalarkę, ale to tam już detale

Druga sprawa to jak można takie folie złączyć na np. supporcie?

Edytowane przez Hell4Ge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić to amatorsko to po pierwsze musisz poćwiczyć.

A po drugie dobrze przygotować powierzchnię. Środki do tego też kosztują, nie wystarczy roweru wytrzeć szmatą i polecieć ipą. Należy zrobić dekontaminację chemiczną, użyć dobrej piany najpierw, na koniec szamponu. Po wielu latach na lakierze masz też oksydację, którą można zetrzeć bez maszyny, ale trzeba mieć odpowiednią gąbkę i cleaner. 

To nie jest na szybko i nie zrobi się tego za 50 pln, jeśli chce się zrobić dobrze. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem to ze starą szosówką. Były odpryski, były ślady rdzy. Zapłaciłem ok 200 zł za malowanie proszkowe ramy i widelca. Efekt był rewelacyjny. Pytanie jednak czy warto inwestować w ten sprzęt. Zapewne będziesz musiał powybijać miski, bez narzędzia może być ciężko. A to może być początek problemów;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...