Skocz do zawartości

[korby] Shimano Deore FC-MT500, problem, zmiana


xxRafalxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) 
Na swoim Cube mam założone korby Shimano Deore FC-MT500 (40x30x22T)

Czy gdy będę chciał zmieniać korby na 38x28, muszę również zamienić tylną kasetę która u mnie obecnie jest 10-rzędowa? 

A może ktoś zna sposób na przekręcony gwint w korbie w jednym otworze trzymający najmniejszą koronę? 
3 śruby trzymają tą najmniejszą trzecią koronę, jedna nie, nie da się jej wkręcić do końca :( 

images.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RafalxM napisał:

Daj tam jakiś klej do gwintów, jak zdejmiesz pozostałe zębatki to będziesz miał dostęp żeby zacisnąć imadłem / ściskiem stolarskim na kilka godzin żeby wyschło.

Gwint mam w połowie przekręcony,że śruba już od samego początku wchodzi krzywo i nie da się jej do końca wkręcić :( 
Odkręciłem wszystkie 3 blaty z korby a później gdy chciałem je złożyć na nowo, już tej jednej śruby nie mogłem wkręcić.
Dodam,że przy okręcaniu 4 śrub które trzymają najmniejszą, trzecią tarcze/koronę, bardzo ciężko się je okręcało :( 

8 minut temu, Dokumosa napisał:

Względnie tanim sposobem jest też naprawa gwintu za pomocą helicoil.

Odnośnie zmiany na 38x28 to jest duża szansa, że posiadana kaseta będzie miała zbyt wąski zakres przełożeń.

Czyli pewnie kasetę również trzeba by było zmieniać w tedy?
Jak nowe korby i kaseta to pewnie również łańcuch?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się odkręcało bo miały klej fabryczny zapewne. 

Jak wchodzi Ci tylko polowa gwintu, to znaczy że masz 2x za długi gwint ;)   

Spiłuj śrubę o połowę dodaj kleju i po zawodach, albo wersja light, możesz tymczasowo dać podkładki pod tą wystającą część śruby, żeby osiągnąć jakikolwiek docisk zębatki do korby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dokumosa napisał:

Odnośnie zmiany na 38x28 to jest duża szansa, że posiadana kaseta będzie miała zbyt wąski zakres przełożeń.

Nie nie i jeszcze raz nie. W ten sposób się tylko nakręca kolejną spiralę zmian. Wszystko zależy od tego w jakim zakresie był wykorzystywany obecny napęd. Jeśli to typowe 11-36 i nie jest to użytkowane w większych górach, to zakres będzie świat i ludzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RafalxM napisał:

Ciężko się odkręcało bo miały klej fabryczny zapewne. 

Jak wchodzi Ci tylko polowa gwintu, to znaczy że masz 2x za długi gwint ;)   

 

nie może być 2x za długi gwint bo tą samą śrubę którą odkręciłem, chciałem wkręcić z powrotem i już przy wkręcaniu przy 20 próbach jej wkręcenia za każdym razem wchodziła krzywo jakby gwint już na samym początku był zjechany.
Tarcze te same zakładem co były

Rower ma 2lata, ile km.zrobil na napędzie poprzedni właściciel, nie wiem. 

Kaseta z tyłu Shimano Deore 11-36 

Ja tak naprawdę wykorzystuje jej połowę. 

Wrzucam foto (trochę brudna) mojej kasety więc "na oko" ocenicie w jakim jest stanie 

IMG_20210616_121842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...