Skocz do zawartości

[Koła] Systemowe czy składane 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Szukam nowych kół do swojej szosy.  Budżet około 1000zl

Pytanie czy lepiej brać systemowe koła mavica czy zamówić coś składanego. 

Do jak na razie mam upatrzone

1. Mavic Aksium 

2. Mavic Cosmic

3. Koła od lemonbike piasty DT370 obręcz DT R460 i szprychy Sapim D-Light

Ważę 80kg. Obecnie mam Vision Team 30. Nie chciałbym zmienić na coś gorszego. 

Odnośnik do odpowiedzi

Tylne koło jest jakieś dojechane. Rower kupiony używany. Ciągle pękają szprychy. Strach gdzieś jechać bo nie wiadomo czy szprycha nie strzeli. 

A w serwisie policzyli mi ~550zl za wymianę szprych i nypli, więc chyba wolę kupic coś nowego i mieć spokój 

Odnośnik do odpowiedzi

dt'ki 370 w komplecie ważą poniżej 300 gram? A co im się stało że tak schudły i zrobiły się lżejsze od najlżejszej wersji 240'ek?

Edyta: O dopiero zdałem sobie sprawę że sam przesadziłem bo mi się 6 zamiast 5-ki spod palca wyprodukowała, co nie zmienia faktu że obok 300gram nawet nie leżały.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem: ćwicz wymianę szprych bo to grosze a umiejętność wielka oraz ładuj w łydy na cięższych kołach.  Jednocześnie odłóż więcej floty na koła które faktycznie będą o niebo lepsze a nie tylko urwane 10 gram w przypadku Aksium, Cosmic'ów nie chce mi się szukać dokładnej wagi ale lżejsze nie będą, nie wiem jak z ostatnim setem, a w przyszłym sezonie będziesz z siebie i roweru mega dumny  ;) 

Pozostaje jeszcze kwestia do jakiej jazdy używasz roweru bo to dyktuje wybór obręczy: wysokich które więcej ważą ale dają przewagę przy pościgach (choć trzeba bardziej walczyć z bocznymi podmuchami) czy wolisz precle do pobijania KOMów na okolicznych podjazdach - wtedy bierz niskie, najlżejsze.

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiana 550 a nowe kółka z deca 850.. Więc sredny biznes. Tu nie chodzi o wagę a o zmianę na coś co będzie wytrzymałe. Nie zamierzam pakować w szosę kasy. To jest 2 rower. 

Odnośnik do odpowiedzi

Aero proste szprychy?

Kurde, internety nie bolą - najlepsze info u źródła ale że to nie mój problem to zmykam na rower.

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez amboniusz55
      witam 
      prosze o porade w kwestii  wyboru nowego nie uzywanego kola tylnego
      stare kolo to wiekowy mavic crossride 26 cali model z 2005/6 roku wiadomo swoje lata ma felga w 2 miejscach ma wgniecenia ale samo kolo chodzi dosc
      prosto  nie to jest jednak  glownym powodem decyzji o zmianie  problemem jest duze zuzycie bebenka i byc moze elementow piasty a to powoduje duzy luz na kasecie  naprawa nie wchodzi w gre  
      parametry starego kola to 559x20  szerokosc zewnetrzna 24mm  pod opone z detka  mocowanie tarczy 6 bolts   kaseta to SRAM 990
      max obciazenie razem z rowerem 110kg
      wstepnie zainteresowaly mnie 2 oferty z allegro
      https://allegro.pl/oferta/kola-mtb-dt-swiss-ex-1750-26-nowe-7991456728
      https://allegro.pl/oferta/kolo-mtb-dt-swiss-xm-1501-spline-26-8011077459
      https://allegro.pl/oferta/kolo-mtb-dt-swiss-ex-spline-1501-26-8011139894   + redukcja osi

wiec moje prosba prosze o porady ktore lepiej wybrac ,  kwestie kompatybilnosci , wasze przemyslenia  a moze macie inne propozycje (tylko nowe kola)
    • Gość
      Przez Gość
      Ciekawe Papucie, buty SPD o wyglądzie szosowym, tj z dyskretna podeszwa pod SPD, smukły, ładny, lekki z wyglądu ...Mavic podaje iż są to buty tzw allround - >Perfect for touring or other adventures where you may spend time off the bike, this shoe combines the comfort, fit and efficiency .
      Wydają się być tym, czego oczekują od dawna ludzie jeżdżący na szoskach z pedalunkiem MTBtycznym.... czy warte są tych 140euro czy ponad  500pln  ? 
      Kluczowe dane ze strony producenta: 
      Rubber outsole for dirt riding adventures and coffee stops. Anti-slip tread for walking on slick concrete or pavement.
      Compatible with all SPD pedals.
      Energy Carbon Comp outsole.
      BOA® Fit System on top of the foot makes it easy to dial in the fit with 1mm increments.
      Ortholite insole offers maximum comfort on the soles of your fee
      Composite sole made from a combination of fiberglass and carbon for added rigidity.
      Low profile for optimal foot positioning.

Już niedługo kilka słów o tych butach postaram sie napisać.... przede wszystkim o nurtującej mnie przewiewności :> 
      Edyta: Zapomniałem o odnośniku do strony producenta  -> https://shop.mavic.com/en-int/cosmic-boa-spd-g2013.html#1028=3294
      Oczekiwania sa spore, wszsystkie rzeczy ktore mialem do tej pory od MAvica były wysokiego sortu ... zobaczymy :> 
    • Przez michalo
      Zdjęcia: https://www.olx.pl/oferta/rose-pro-dx-cross-gravel-mavic-avid-fizik-105-11s-5800-carbon-CID767-IDD6pAb.html

Na sprzedaż rower typu gravel Rose Pro DX Cross. Rozmiar 56. Stan bardzo dobry, po przeglądzie - klocki hamulcowe mają jakieś 200km, nowa owijka, opony 95% bieżnika. Jedyny mankament wizualny to niewielkie wgniecenie (widoczne pod światło) na górnej rurze powstałe przy transporcie.

Rama rozmiar 56 alu 7005/T6
      Widelec tapered carbon oś 15mm
      Napęd Shimano 105 5800 11s
      Koła Mavic Crossride
      Opony Continental Double Fighter
      Hamulce Avid BB7
      Siodło Fizik
      Sztyca Rose Carbon
      Kierownica Ritchey
      Mostek Syntace chyba 80mm
      Pedały Dartmoor Candy

Gratis dokładam drugi mostek FSA SL-K Carbon 120mm, uchwyt na telefon GUB G-85 i koszyk na bidon.

Preferuję odbiór osobisty w Warszawie.

W odpowiedzi na liczne pytania: mam 178cm wzrostu i konfiguracja widoczna na zdjęciu jest dla mnie dobra. Myślę, że jest to rower dla osób o wzroście od 175 do 185 cm.
    • Przez pawejlo
      Witam forumowiczów.
      Na kolejny sezon zamierzam wyposażyć mój rower w nowe koła. Tu się rodzi pytanie do Was, które obręcze polecacie? 
      Rower do którego trafią koła to Specialized Enduro Comp, a obręczeczami zakręcą piasty Hope pro 4. Moja waga ~90kg.
      1. DT Swiss FR560 - znane i lubiane ale ciężkie
      https://www.rowertour.com/p/169999/dt-swiss-fr-560-obrecz-mtb-enduro-disc-brake   (przykłądowy link)
      2. WTB KOM i-29 - niekoniecznie rozpoznawalny model, kusi wagą
      https://www.rowertour.com/p/60488/wtb-kom-obrecz-enduro-trail-32h-29-czarna#60488-rozmiar-29mm  (przykładowy link)
      Co do DT nie ma wątpliwości, że model FR560 jest mocny. Dziwnie korci mnie natomiast WTB, dlatego chciałem zapytać: czy ktoś miał osobiście do czynienia z tymi obręczami?
    • Przez waszpaw
      Sprzedaję swojego HT. Rower kupiony w ostatnich dniach listopada 2018. Specyfikacja tutaj. Zmiany w stosunku do tego:
      zamleczone koła dodany myk-myk 100 mm (Kind Shock E20i) w tej chwili ma założoną zębatkę 32T owal zamiast 34T Descendant. Rower jest na bieżąco używany, w tej chwili ma przejechane ok. 1500 km. Serwisowany w miejscu zakupu (czyli w Rbike na Racławickiej w KRK) i mechanicznie nie ma żadnych niespodzianek - stan bliski ideału. Wizualnie - na zdjęciach widać dwie przycierki - na zamykaczu tylnej ośki i na tylnym widelcu (od łańcucha).
      Najważniejsze:
      kompletny napęd SRAM GX bardzo lekka rama aluminiowa sztywne osie tarcze 180 mm. Cena przed upustami w listopadzie to 6999 PLN. Moja cena - 5500 PLN - do rozsądnej negocjacji, np. myk-myk jest pozycją opcjonalną, podobnie owalna tarcza. Odbiór wyłącznie osobisty. Rower można obejrzeć po uprzednim umówieniu. Albo w Krakowie w okolicach Czyżyn (w tygodniu) albo w okolicach Michałowic (w weekendy).
      Więcej zdjęć tutaj.

• Dodaj nową pozycję...