Skocz do zawartości

[Koła] Systemowe czy składane 1000zl


Cichy300

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Szukam nowych kół do swojej szosy.  Budżet około 1000zl

Pytanie czy lepiej brać systemowe koła mavica czy zamówić coś składanego. 

Do jak na razie mam upatrzone

1. Mavic Aksium 

2. Mavic Cosmic

3. Koła od lemonbike piasty DT370 obręcz DT R460 i szprychy Sapim D-Light

 

Ważę 80kg. Obecnie mam Vision Team 30. Nie chciałbym zmienić na coś gorszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne koło jest jakieś dojechane. Rower kupiony używany. Ciągle pękają szprychy. Strach gdzieś jechać bo nie wiadomo czy szprycha nie strzeli. 

A w serwisie policzyli mi ~550zl za wymianę szprych i nypli, więc chyba wolę kupic coś nowego i mieć spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt'ki 370 w komplecie ważą poniżej 300 gram? A co im się stało że tak schudły i zrobiły się lżejsze od najlżejszej wersji 240'ek?

Edyta: O dopiero zdałem sobie sprawę że sam przesadziłem bo mi się 6 zamiast 5-ki spod palca wyprodukowała, co nie zmienia faktu że obok 300gram nawet nie leżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem: ćwicz wymianę szprych bo to grosze a umiejętność wielka oraz ładuj w łydy na cięższych kołach.  Jednocześnie odłóż więcej floty na koła które faktycznie będą o niebo lepsze a nie tylko urwane 10 gram w przypadku Aksium, Cosmic'ów nie chce mi się szukać dokładnej wagi ale lżejsze nie będą, nie wiem jak z ostatnim setem, a w przyszłym sezonie będziesz z siebie i roweru mega dumny  ;) 

Pozostaje jeszcze kwestia do jakiej jazdy używasz roweru bo to dyktuje wybór obręczy: wysokich które więcej ważą ale dają przewagę przy pościgach (choć trzeba bardziej walczyć z bocznymi podmuchami) czy wolisz precle do pobijania KOMów na okolicznych podjazdach - wtedy bierz niskie, najlżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, już kupujesz? Przejrzałeś specyfikację?

Jakiej kasety używasz? Bo jak bez pająka a kupisz bębenek Alu, to zaraz będzie że bębenek ponacinany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...