Skocz do zawartości

[hamulce] Problem z wibracjami tylnego hamulca a szybkozamykacz


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam problem z WYJĄCYM tylnym hamulcem w tegorocznym Marinie Rift Zone 29 1. Nawet przy lekkim hamowaniu, jak tylko wszystko stanie się minimalnie cieplejsze, to hamulec zaczyna wyć tak, że wibracje aż czuć w nogach. Stockowo w tym rowerze były szimanochy MT200. Pojeździłem na nich trochę, więc się wszystko dotarło, a problem pozostał. Więc korzystając z tego co miałem pod ręką, zmieniłem hamulce na MT400 ze starego roweru. I nic. Nadal to samo. Wyje tak, że aż trzęsie rowerem. Oczywiście klocki włożyłem nowe, wszystko jest chirurgicznie czyste, odtłuszczone, idealnie ustawione itp. I pytanie moje jest takie: czy może to być spowodowane tym, że z tyłu w tym rowerze jest szybkozamykacz zamiast sztywnej osi? Rama sama w sobie jest kompatybilna ze sztywnym boostem, ale że tania piasta shimano która jest w tym rowerze już takich cudów nie zapewnia, to w ramie jest wkręcony taki śmieszny adapter który pozwala na użycie szybkozamykacza. Jak myślicie, czy wymiana piasty na coś lepszego, ze sztywną osią mogłaby rozwiązać ten problem? Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie sądzę by tarcza w stosunkowo nowym rowerze była zużyta.

Spróbowałbym na początek przelecieć papierem ściernym tarcze oraz klocki i delikatnie zeszlifować pilnikiem ranty klocków pod kątem. Powinno pomóc, jeśli nie to kolejna opcja to odrobiną smaru do układu hamulcowego nałożona na tył klocków.

Zwykle te dwie sprawy załatwiają wszelkie dźwięki i wibracje związane z hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 jeśli nie to kolejna opcja to odrobiną smaru do układu hamulcowego nałożona na tył klocków.

Można całą tarczę posmarować, wtedy nie będzie piszczało i wyło ;) :D 

Ja mam piankę w sprayu, która skutecznie "usuwa" takie dziwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...