Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR Suntour NCX d RL 700c - zamiennik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszła pora na zmianę przedniego amortyzatora w moim Romecie Orkan 4.0 z 2015.

Oryginalnie siedzi w nim: SR Suntour NCX D RL 700c. Chcę nowy amorek był z gazową sprężyną, upatrzyłem sobie model: SR SUNTOUR Raidon RL-R

Zachodzę w głowę czy nowy sprzęt będzie kompatybilny z moim Rometem. Jeżdżę na kołach 28" a w spec. zamiennika jest podana wielkość 27,5", obawiam się że opona może obcierać.

Jak pytałem w sklepie pracownika to powiedział że w tym upatrzonym "jest to taperowana rura sterowa, więc nie będzie pasował do większości rowerów crossowych/trekkingowych".

Pytanie kieruje do kolegów z większą wiedzą w tym obszarze.

Spec. którą znalazłem na stronie producenta, niby to niby to samo:

SR Suntour NCX D RL 700c - Steerer tube 1-1/8"(TS), STKM / 1.5"to 1-1/8" tapered(CTS), Alloy

SR SUNTOUR Raidon RL-R - Steerer tube 1-1/8"(TS), Cr-Mo / 1.5"to1-1/8" Tapered(CTS), Alloy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukac amortyzatora z rurą prostą 1 1/8" pod oś 100x5 najlepiej przeznaczonego do roweru trekingowego i aluminiowymi goleniami górnymi czyli np. Suntour NRX--E lub -S  albo RockShox Paragon Gold. Wideł mtb "psuje" geometrię i estetykę (jest zawalisty i siermiężny przy ramie z chudych rurek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wsparcie. 

Cytat

Musisz szukac amortyzatora z rurą prostą 1 1/8" pod oś 100x5 najlepiej przeznaczonego do roweru trekingowego i aluminiowymi goleniami górnymi czyli np. Suntour NRX--E lub -S albo RockShox Paragon Gold.

Niestety te NRX są niemal nie do zdobycia na polskich stronach, jest jeszcze coś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...