Skocz do zawartości

[Do 3500 zł.] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, cześć! Zwracam się z prośbą do Was, o pomoc w wybraniu nowego roweru. Stary rower w końcu trzeba zmienić, a myślę że jest to odpowiedni moment na zmianę. Aczkolwiek ceny jakie są obecnie przyprawiają o zawrót głowy :D Teren po jakim głównie jeżdżę to asfalt, las, ścieżki, czyli można powiedzieć że teren mieszany, i jazda czysto rekreacyjna. Mój budżet to 3500 żł., którego jednak nie chciałbym przekroczyć. Wzrost 185 cm., waga 77kg. Póki co znalazłem (oba rowery rama 19"):

Kross Level 4.0 2021 

Romet Mustang M5 2021

Na papierze Romet wydaje się lepszy, aczkolwiek jak się domyślam, tutaj dostanę o wiele lepszą propozycję (chociaż też wiem jak to jest z dostępnością) :D Z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich ogólnych zastosowań jak:

9 godzin temu, robbenntl napisał:

asfalt, las, ścieżki

rozglądałbym się raczej za rowerem typu cross, fitness, gravel w zależności od indywidualnych preferencji. Przy czym sugerowałbym też nie kupowanie roweru z amortyzatorem. To zbędny balast podnoszący znacznie wagę roweru a jego przydatność jest znikoma albo raczej żadna w tego typu sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten crossowy rower wydaje się całkiem dobrym pomysłem. Właśnie dlatego też dobrym pomysłem było napisanie na forum, żeby takie pomysły i propozycje przeczytać :) Z tego co znalazłem to ciekawą opcją wydaje mi się Merida Crossway 300 - chociaż tutaj przekraczam trochę budżet. Stricte co do nawierzchni, stawiałbym takie 50-70% jazdy w lesie, nawierzchnia jest naprawdę różna, od ubitych ścieżek, czasami jazda po korzeniach jak i nierówno ułożone płyty. I też muszę brać pod uwagę jazdę wzdłuż linii brzegowej nad morzem. Jazda asfaltem również, tego nie da się uniknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie to będzie 70% lasu lub bardzo marnych dróg a drogi asfaltowe będą koniecznością żeby jakoś do tego lasu dojechać to MTB może być faktycznie dobrym wyborem. Chociaż z mojego doświadczenia wynika że ludzie wybierają rower MTB niejako odruchowo jako rower uniwersalny. Potem są tematy na forach jak go przerobić na szosę :) albo jakie opony założyć żeby choć trochę lżej się jechało. Uczulam na amortyzator. Mam w trekkingu najlepszy powietrzny amortyzator jaki był swego czasu dostępny i z perspektywy czasu jego przydatność oceniam jako absolutnie zerową. Mam porównanie z MTB i tam to zupełnie inna bajka. Teraz nie kupiłbym roweru inny niż MTB z amortyzatorem. To jest po prostu zbędny balast.

Wklejam link do przykładowego uniwersalnego roweru na teren mieszany 50% asfalt/miasto - 50% inny (lekki) teren: https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-muirwoods

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie pozostawić tematu bez odpowiedzi. Udało mi się dostać po dobrych znajomościach rower Northtec CALEDON DB DR za niecałe 2400 zł. z tego roku (opony 29x1.95). Miałem okazję się przejechać, zrobić paręnaście kilometrów na swoich drogach, i powiem Wam że odpowiada mi i to bardzo. Jednak @chrismel bardzo dobrze mi doradziłeś z tym crossowym rowerem. I też to jest faktycznie prawda, człowiek się nastawia na owego MTB ( kurczę, ze mną wcale nie było inaczej) bo uważa za taki uniwersalny rower, a tak naprawdę szuka czegoś ciut innego :) 

Dziękuję Wam Panowie za pomoc raz jeszcze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...