Skocz do zawartości

[kierownica] Baranek + odpowiednie klamki do fitnessa


Qaroll

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym trochę "uszosowić" moją maszynę i zmienić obecną kierę na baranka. Mam coś takiego, nie licząc części eksploatacyjnych specyfikacja nie zmieniona: https://archive.trekbikes.com/us/en/2006/trek/77fx#/us/en/2006/trek/77fx/details 

Ktoś mi podpowie, co kupić, żeby to miało sens? Pewnie do zmiany mostek, sama kiera + klamki od tych Avidów, bo od przerzutek chyba mogą zostać? Nie chcę teraz kupować typowej szosy, zakup przekładam na przyszły rok, a brakuje mi tej dodatkowej pozycji. Póki co mam prostą kierę + rogi, no ale to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja właśnie chcę zamontować klamkomanetki, ale nie wiem, jakie kupić :) Może faktycznie trochę niewyraźnie to napisałem w poprzednim poście. Chcę zostawić przerzutki + hamulce, a zmienić kierownicę + sterowanie przerzutkami (jeśli trzeba) + hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma geometrii, ale strzelam że może być za długi do baranka.

Do wymiany wszystko co jest na kierownicy. Ceny są takie, że kompletnie to nie ma sensu.

To jest 10s. Klamkomanetki Tiagra 4700, to wydatek około 900 zł. Do tego pancerze i linki + jakaś drobnica, kolejne 50 zł. Tania owijka kolejne 50 zł. Kierownica minimum 100 zł.

Optymistycznie za 1100 zł, zrobisz przeróbkę która nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrób, bo powołasz do życia frankensteina i za chwilę wyrzucisz go na śmietnik. Ja właśnie sprzedałem fitnesa za parę groszy i kupiłem szosę. Takie kombinacje przy Twojej, także mojej wiedzy nie mają prawa się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w temacie wszystkie innego niż MTB jestem totalnie zielony. Przypadkiem kupiłem tego fitnessa około roku temu, ale ta sztywność, brak amora, wąska opona i prędkości mnie zachwyciły. No nic, nie będzie półśrodków w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...