Skocz do zawartości

[lusterko] pomoc w wyborze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Ponieważ zaczyna się jakaś rywalizacja, mimo że właśnie mi jeden kolega zwrócił uwagę, że nadal jeżdżę z prędkościami MTB to jednak widzę, co się dzieje na ulicach, próby podjazdów, trzymania się na kole, chwilowego wyprzedzania itp., a przecież dopiero zaczynam tę przygodę z szosą. Potrzebowałbym lusterko. Zaciekawiłem się tymi dwoma a szczególnie pierwszym z nich. Ktoś coś doradzi?

Super lekkie lusterko wsteczne rowerowe 10706231102 - Allegro.pl

Lusterko boczne SELLE ITALIA EYELINK czarne 10720255203 - Allegro.pl

Na tygodniu umówiłem się na zmianę owijki, to by mi od razu założyli i lusterko.

No tak, tylko to pierwsze z jakiegoś kosmosu musiałoby przybyć. Gdzieś coś podobnego można u nasz kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Corky to ma średnice chyba pięciozłotówki. Trzyba by było wpatrywać się w nie, żeby zobaczyć co pokazuje. Lusterko musi być na tyle duże, żeby rzut oka wystarczył aby wszystko zobaczyć. Inaczej ryzykujesz, ze wjedziesz w jakąś przeszkodę. sam uzywam Cataye'a, ale takiego owalnego (nie na baranka). Jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, Filip, to wcale nie jest proste to obracanie się, mnie ciężko to przychodzi. W prawo to jeszcze, ale gorzej widać :) Problemu nie miałem w ogóle w poprzednim SPECU, bo mnie wszyscy wyprzedzali i to oni musieli uważać, tu jeżdżę kilka dni i już kilka osób próbuje się ewidentnie ścigać. Zjawisko mi obce było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

No i dlaczego wygląda tak szpetnie?

Ja jakoś nie jestem przekonany do lusterka. Co ono da? Nie lepiej na ułamek sekundy odwrócić głowę?

Jak się ostatnio wybrałem do Warszawy fullem w SPD, bo drugi rower, którym normalnie jeżdżę po mieście stał popsuty, to najbardziej brakowało mi nie gładkich opon ani platformowych pedałów, tylko właśnie lusterka. Jedna z tych rzeczy, które człowiek docenia dopiero, jak zacznie regularnie używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko założone, naprawdę klasa. Można polecać. Przy jeżdżeniu na lemondce nie sprawdzi się to "w baranku"

Jeszcze raz gorąco dziękuje za pomoc w wyborze roweru, jest GIT, na przyszłość zostaję z marką TREK i typem szosy ENDURANCE

Zamykam forum do wiosny 2022 chyba, że się tfu tfu problem narodzi, ale już podstawową wiedzę nt. szosy mam a habilitacji szczerze mówiąc nie potrzebuje aż.

@Mihau_ w razie co pisz, maile mi dochodzą Ty wiesz o co kaman :) mała rundka czeka

@abdesign na Ciebie też czekam :), bo faktycznie znajomość tej trasy powinna być obowiązkowa a nie wiedziałem o jej istnieniu. Jak i knajpy także.

Pozdro panowie administratorzy, co złego to nie ja.

lusterko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25, Filip, zalecam mimo wszystko lekki dystans do tego, co generalnie wyczytasz w necie. Szczególnie o tej "wiarygodnej" informacji o ropzpapłanym kleju, gdzieś dookoła lusterka. Zapraszam do obejrzenia na żywo, będzie bardziej miarodajnie :)

@pinok, be trendy? be aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kojarzę. Jak to jest, że w jednym temacie szukasz watów w bidonie aero, zalecasz karbon żeby wyciskać max możliwości, a w drugim walisz takie lusterko?

Nie muszę oglądać na żywo, żeby widzieć że mocowanie na rzep to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, nie podejmuję się przekonać nieprzekonanych.

W tym bidonie tak trudno zauważyć źdźbło żartu było?

Kupiłem, bo jakiś musiałem kupić na te upały a stary sprzedałem razem z rowerem.

Jak nie wierzysz w rzepa (czasem słusznie, ale nie tu, bo jest to mocno solidna konstrukcja) to są niezawodne trytytki do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

a w drugim walisz takie lusterko?

No i taki błotnik ;) . Miała byc hardkorowa szosa, a zmienia się w oma-bike ;) 

@omegagl na forum jest otwarty przewód doktorski "jak zapinać szybkozamykacz", bo w przednim kole jest źle.

Daj znać czy coś widać w tym lusterku w górnym chwycie na klamkach. W moich warunkach (tysiąca skuterów) byłoby to bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, omegagl napisał:

W tym bidonie tak trudno zauważyć źdźbło żartu było?

Trochę tak, bo kupno takiego bidonu nie ma sensu ( mała pojemność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO, szybkozamykacz przedniego koła jest na foto otwarty, zapięty jest dokładnie w przeciwnej pozycji "na widelcu". Błotnik założyłem, bo ja z zasady jeżdżę tylko w dobrą pogodę, ale zdarzało się, ze łapał mnie deszcz, to będę miał na plecach całą koszulkę upapraną. 

6 godzin temu, JWO napisał:

Daj znać czy coś widać w tym lusterku w górnym chwycie na klamkach. W moich warunkach (tysiąca skuterów) byłoby to bardzo przydatne.

Tak, co nawet trochę dziwne, to nie muszę zmieniać jego ustawienia zmieniając chwyt z lemondki na górny. Oczywiście, tablic rejestracyjnych samochodów jadących z tyłu nie odczytasz, ale przecież nie o to w tym chodzi. Kupuj śmiało, będziesz zadowolony.

@skom25, ja robię stosunkowe krótkie trasy, bo do 50km a takie codzienne to są 30km więc starcza mi spokojnie taka pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...