Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana podzespołów napędu


Janek418

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, kieruje się z prośbą o poradę w kwestii wymiany elementów napędu. Chodzi o rower:

https://www.romet.pl/mobile/Rower,RAMBLER_650b_275_10,10,485,614,13770,2014.html

Rowerem tym przejechałem ponad 4 tysiące kilometrów i zaczęły się problemy z przeskakiwaniem łańcucha. Planuje wymienić wolnobieg na kasetę, łańcuch oraz korbę. Proszę o poradę na jakie elementy wypadało by je wymienić aby dobrze się jeździło. Chciałbym aby były to podzespoły solidne i nie wygórowane cenowo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej samej ilości rzędów, nie. Tyle że jak już przechodzisz na kasetę, to wypada kupić 10 czy 11s. Ale wtedy dochodzi manetka itd. Z takim budżetem, w dzisiejszych chorych czasach tego nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie bezmarkowy wolnobieg o ile Falcon to marka i służy wiernie od 11lat, więc wolnobieg jaki byś nie kupił będzie ok tylko kup taki z indeksacją, łańcuch np KMC Narrow Z. Korba wedle uznania, jak liczysz na długowieczność to stalowa z oferty Shimano lub Suntoura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała szansa, że stalowe tarcze korby już się zużyły. Więc tu można oszczędzić, chyba, że chcesz zmienić na 2x lub 1x albo na więcej rzędów.

Sunrace robi wolnobieg ośmiorzędowy 13-34. Zmiana z obecnego 14-28 będzie wyraźną poprawą. Oszczędzisz na piaście i przeplataniu koła. Przerzutka to ogarnie. Będziesz potrzebował klamko manetki 8b i oczywiście łańcucha. Nie, nie wiem gdzie go kupić - to może nie być rada na dziś :( ale to poprawa małym kosztem.

Wersja optymalna to pewnie 3x9 - korba twoja jest oficjalnie pod 7-8 biegów - tylko słyszałem, że będzie OK, ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie. Tu jest też problem z dostępnością części i konieczność przeplecenia koła. Przeplatanie koła, piasta, kaseta, łańcuch, przerzutka, klamko manetka, korba - powiedzmy 80+80+80+70+90+90+120 = 610PLN na niedrogich częściach Shimano - czyli się da. Tylko jak to kupić? Nie podaję modeli, bo nie znalazłem w sklepach większości elementów. Jakiś koszmar. Może mechanik oceni tryby z tyłu i jak są w miarę OK, to zmień tylko łańcuch i czekaj na lepsze czasy. Ale jak skacze, to pewnie trzeba i wolnobieg zmienić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...