Skocz do zawartości

[szosa] Prośba o opinię


youzeck

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przeglądałem ostatnio Internet w celu znalezienia dla siebie roweru. Wpadł mi w oko ten:
https://www.olx.pl/d/oferta/boardman-comp-58-mm-CID767-IDK12BU.html
 

Co o nim sądzicie? Czy specyfikacja roweru jest ok i cena adekwatna, a może sprzedawca przeszacował i można z tego urwać? Może jednak coś lepszego w tych pieniądzach?

Jako że rower znajduje się jakieś100 km ode mnie to zastanawiam się nad nim.
Proszę o porady.
Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczony, e chyba bez przesady całkiem przyzwoicie wygląda, jak ma wyglądać rower który i ramę i 3/4 osprzętu ma już "dojrzałe" bo pewne z dziesięcioletnie? Wygląda na składany (bo jest) z tego co wpadło pod ręce. Ale składany niech będzie, że z głową. Przeciętny rower - przeciętnie wyceniony. Nic specjalnego ale i nie dramat w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jako pierwsza szosówka nada się? Czy lepiej celować w coś innego?
Tak, domyślam się, że to składak, tylko niestety nie znam się na osprzęcie i tym czy ten tutaj podany jest w miarę ok. Nie chciałbym kupić roweru i szybko się zniechęcić jazdą, ale jednocześnie budżet jaki chciałbym przeznaczyć na "dwa koła" to jednak nie powinien przekroczyć kwoty wycenionej przez tego sprzedawcę.

 

Dzięki za dotychczasowe opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki... na pierwszą szosę to się nadaje rower na którym masz możliwość przed zakupem zrobić ze 30km. Przymiarka i kółko wokół komina nie powie nic o tym czy rower Ci pasuje czy nie... A skoro to pierwsza szosa to za bardzo na własnym doświadczeniu polegać nie możesz. Bierz to pod uwagę. Chociaż rozmiar pewnie Ci podejdzie bo Twój to zapewne 56-58 i na 58 będzie łagodniej ale czy ta konkretna geometria jest "dla Ciebie"?

PS. Starego srama nie lubię (nowego też nie) hebli tektro z niskich modeli tym bardziej, tak więc pomimo że nie oceniam tego roweru źle to na bank nie byłby w topie moich wyborów. Nie wiem niech ktoś się jeszcze wypowie bo ja mam mieszane uczucia co do tego roweru, nie odradzam nie namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zdecydował, rower jest "wymeczony" lepiej dołożyć grosza i wybrać cos świeżego, masz większą szanse na odzyskanie troszkę pieniędzy gdy rower rozczaruje.

Hmm chyba trudno o kupno roweru z przejażdżką dłuższą niż 30km, dlatego wybierając rower warto zapoznać się z metodą dobierania rozmiaru ramy i dokonać paru wymiarów na sobie. Resztę to już można korygować ustawieniami. W rowerze masz mocno przyciętą rurę sterową, kolejny punkt do tego aby zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na to szans, możesz tylko wychwycić ewidentnego trupa, albo porównać osprzętowo zakres cen... nawet rozmiaru czasem nie złapiesz właściwego, też sobie trzeba sprawdzać... bo ludzie takie pierdoły piszą że szok mierząc odległość od nosa do dupy. A czy ten który na zdjęciu wygląda przyzwoicie jest wart swojej ceny... to już niekoniecznie. Rocznik ramy łatwo znaleźć bo producenci z zasady w kółko zmieniają przynajmniej malowanie, chociaż nie zawsze czasem możesz w ten sposób złapać tylko przedział czasowy bo np. malują tak samo przez 3 lata - to też się zdarza. Możesz ocenić znajdując już ten rocznik czy ma fabryczny osprzęt czy przekładany, możesz tak dojść do tego że złożony z tego co leżało w pudełku i ledwie pasuje... lata produkcji osprzętu też są ściśle określone więc coś podpowiedzą. Ale wiedza o tym że taka klamkomanetka Tiagry 4700 to lepszy wybór niż wyboldowana przez sprzedającego Ultergra tyle że 6600/6700 albo jeszcze starsza to już trochę trzeba przemielić sprzętu żeby to wiedzieć, a wiedza do której korby zębatka leży w sklepie a do której za cholerę na "ruskim aju nie najdziosz" też wymaga doświadczenia. A już totalnie nie ocenisz po zdjęciach kół (tu możesz tylko uznać że widzisz ewidentny syf... bo cudne śliczne karbony też mogą się okazać gównem), łożysk, sprężyn, haka, luzów... dziesiątków innych rzeczy nie masz jak zobaczyć. Ludzie z dużym doświadczeniem mają z tym czasem spory kłopot.

PS. Ja ostatnio pojechałem oglądać rower przełajowy mojego ulubionego producenta i kurna trafiłem na ramę roweru który znam... rama po kraksie i łataniu, super zrobiona, tyle że ja ją widziałem wcześniej połamaną z bliska. Na zdjęciach sprzedającego był bajka. Też kurna podejrzenia miałem ale nie po zdjęciach tylko że tego modelu po Polsce to jeździ z 5 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...