Skocz do zawartości

[owijka] rekomendacja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj serwisów które specjalizują się w rowerach szosowych, tam przynajmniej w teorii nawiną Ci dobrze. Tyle że przygotuj się, że to kosztuję pare zł.

Co do owijek, każdy lubi co innego. Ludzie chwalą PRO, a jak ich nie cierpię.

Z takich polecanych na ślepo jest Supacaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniki są różne, ale dotyczy to głównie owinięcia dookoła manetki.

Zasada jest taka, że owija się na zewnątrz kierownicy, zaczynając od dołu, po to żeby przy dolnym chwycie zaciskać a nie odwijać owijkę. Można zacząć od góry, żeby nie używać taśmy, ale wtedy może się odwijać na dole.

Ja kupiłem kilkw tanich owijek i ćwiczyłem po sezonie. Znalazłem własną technikę owijania dookoła manetki itd.

Owijki sa różne i różnie się owijają. Niektóre trzeba potwornie mocno naciągać, a inne przy normalnym naciągnięciu układają się idealnie.

Trening i tyle. To trzeba wyćwiczyć. Na początku wyjdzie źle, to jest praktycznie pewne.

Jak chcesz owinąć byle jak, to pewnie się uda. Jak chcesz mieć ładnie, równo, taką samą ilość owinięć po obydwu stronach itd, to trzeba mieć wprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brombosz, tak jak pisze kolega Radek, filozofii pewnie nie ma, jest sporo filmików na youtube i nawet 3-4 obejrzałem, ale ja zwyczajnie nie czuję się mocny w pracach artystycznych, mechanika, elektronika OK, po co mam kaleczyć rzemiosło? :) 

@skom25, a tę konkretną z linku jakbyś spozycjonował? Bo ja kompletnie się nie znam, będzie to pierwszy zakup owijki w życiu.

może jeszcze ktoś poleci kogoś w Warszawie-okolicach? Ewentualnie Radom-okolice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Trzeba zmacać i tyle.

Widziałem tanie, bardzo fajne owijki, także cena nie zawsze jest kluczem.

No i pytanie czego oczekujesz od owijki. Dużo jeździsz w dolnym i górnym chwycie? Bo jak głównie na manetkach, to naprawdę nie ma powodu żeby się doktoryzować z owijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz co, nie wiem czy ja się chcę tego uczyć, nie mam do takich rzeczy zdolności i nie za bardzo też to lubię. Wole, żeby mi to ktoś zrobił.

Non-stop leżę na lemondce, ale niech będzie nowa-swieża. To taka trochę osobista rzecz jest hehe

Filip, a kogoś w Warszawie polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te serwisy są naprawdę na Boże zbaw. Oczywiście, zależy od serwisanta i nie można generalizować, ale jak mi się udało spokojnie poprawić ustawienie przerzutek, to coś jest nie tak. Łańcuch zmieniłem, bo też był wyciągnięty a przy kuponie roweru serwisant pokazywał, że jest OK Nawet użył przyrządu, ale na całej rozciągniętej długości, była widoczna różnica. Teraz napędu nie słychać, a było słychać.

Kolor chcę taki dwu barwny.

Pewnie da się łączyć dwa oddzielne kolory, ale jak jest taka to wolałbym uniknąć tegoż. @dovectra, różnie to bywa z tymi serwisami...

Mam tu u siebie na Tarchominie GIANTA i tam jest jeden "wyczesany" serwisant, więc jak nikt nic nie podrzuci, to zapytam się Jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy serwis Ci nawinie, pytanie ile zrobi to dobrze. Tak jak pisałem, to jednak trzeba umieć zrobić dobrze, bo na odwal zrobisz sobie sam.

Tylko na YT to się wydaje proste, bo ludzie przewalili tego na tony. Mechanicy w Peletonie nawijają dosłownie w minutę. Tyle że oni wymieniają owijki prawie codziennie.

Miałem a właściwie mam baranka, owijałem nie raz i wiem że trzeba trochę wprawy. 

Poszukaj sobie serwisu rowerów szosowych. Tylko takiego który zna się na rzeczy, a to dość łatwo rozpoznać. Oddaj tam rower, powiedz jak lubisz mieć zawinięte i tyle. Niektórzy ciągną owijkę do mostka, ja lubię kilka cm od zagięcia kierownicy, bo górnego chwytu nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pkt mam trochę swira, bo zwyczajnie nie lubię tandety. Przy samochodzie robię sam a jak już jest ciężej to i tak zawsze stoję na serwisie i wiem, że to nie ładne, ale przyglądam się na ręce. Na szczęście w "moim" serwisie od lat mnie znają i nikomu to nie przeszkadza.

a Ty Filip serwisujesz rowery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bike Ribbon to chyba w miarę dobra firma, ale ja za 110 zł bym kupił coś bardziej sprawdzonego. Tak jak pisałem, bez macania ciężko coś doradzić. Ja nie lubię dotykać tej pianki, mam takie uczucie jak niektórzy przy pisku kredy na tablicy.

Może będą mieli coś w serwisie?

Jaką owijkę masz teraz? Ja bym polecał czarną. To czerwone zaraz Ci się przybrudzi, a wzór być może nie będzie wyglądał za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupiłem, zobaczę w GIANT czy mi to nawiną. Nie pobrudzę, bo jak mówię i tak leże na lenondce a nie wiem jaką mam owijkę, bo rower kupiłem używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...