Skocz do zawartości

[Hamulce] Tektro M275 - upgrade czy wymiana na klocki metaliczne?


Mavver

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam Meride z hamulcami Tektro m275.

Przejechałem na nich ponad 500km i nie jestem zadowolony z mocy hamowania. Mam wrażenie że vrbake w poprzednim rowerze hamowały lepiej.

Wymiana klocków/tarczy pomoże? Klocki może na metaliczne?

Ewentualnie jaki zrobić upgrade? Da się sam zacisk i tarcze a klamkę zostawić obecna? Będzie to dobre rozwiązanie? Np zacisk Tektro m475?

Edytowane przez Mavver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał. Tarcze/klocki Tektro zwykle muszą się dotrzeć. Możesz to przyspieszyć np. wyjmując klocki i przejeżdżając papierem ściernym. 

Jak ciągle będzie za mało to zmiana klocków na półmetaliczne pomoże. To proste, niezbyt mocne hamulce ale nawet takie biją v-brake. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to postaram się jeszcze je dotrzeć, próbowałem opisywana wszędzie metoda ale może jeszcze zbyt mało.

Zrobię kolejne 500km, jak nadal będzie slabo to wymienię klocki na polmetaliczne a jak nadal to nie wystarczy to wroce po poradę 😉

Modulacja jest o niebo lepsza w tarczowkach w porównaniu z vbrake, może też muszę się trochę przyzwyczaić. Dzięki za pomoc 😉

Ewentualny upgrade na jakiś lepszy zacisk bez zmiany manetki ma sens czy wtedy najlepiej od razu komplet wymienić? Coś z Tektro się dobierze sensownie czy od razu komplet na Deore/Magure wymianiac? Jest sensowne zmieniane tylko przedniego hamulca czy raczej wymienia się od razu przód i tył? Jeśli zmieniamy też manetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Wszystkie zamienniki B01S się nadają, te znam i są całkiem okej https://allegro.pl/oferta/shimano-b01s-zamiennik-od-a2z-polmetaliczne-9051385688

https://www.bicyklon.pl/Klocki-hamulcowe-a2z-eco-bp-620
https://www.bicyklon.pl/Klocki-hamulcowe-a2z-blue-az-620 

Tu masz u dystrybutora, tych pierwszych używałem, szybko lecą ale dobrze hamują ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem jakieś 100km na nowych klockach i faktycznie są w stanie dość szybko zablokować koło jeśli tego zechce natomiast tak niezbyt płynnie hamują przy dość mocnym hamowaniu.

Wygląda to tak jakby klocki skakały po tarczy - jest takie lekkie szarpanie. Ustawiałem klocki by były równo względem tarczy ale to nie do końca pomogło. Nic nie ociera, tarcza też wydaje się prosta.

Klocki mogą nie pasować do tarczy i dlatego taki objaw? Prowadząc rower z lekkim wciśnięciem hamulca tego nie czuć, dopiero przy mocniejszym hamowaniu, szczegolnie hujac samym przodem (w ramach testu).

Tłoczki i wszystko ma 800km przebiegu i jest czyste 🙂Zapowietrzone też nie są bo klamka dość sztywna - taka jaką powinna być.

Mocniejsze klocki za mocno wgryzają się w tarczę i ona jakoś nie jest w stanie płynnie oddać mocy hamowania? Xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pojeżdżę jeszcze i zobaczymy czy się ułożą.

Tarcze mam akurat Shimano, ale też najtańsza więc zakładam że jakościowa się też niestety nie różni 😝

Mówisz że tarcze po 800km się nadal nie dotarły czy w stosunku do nowych klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko wskazuje na niezgranie tarczy z klockami.

 Zatem chyba czasem napis Resin pad only ma znaczenie 😝

Dokupiłem tarcze Deore SLX Rt64 CL - jak się uda to założę i dam znać czy wtedy jest lepiej.

Póki co wróciłem do żywicznych i efektu piszczenia i pulsacyjnego hamowania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z doborem tarczy. DEORE SM-RT64 180 centerlock. [
Z tego co widzę na stronie Shimano są dwa modele - z lockringiem external i internal.
Obecnie mam mocowanie tarczy jakby na zewnątrz piasty, siedząc na rowerze - po lewej od tarczy - czy to oznacza, że mam External?
Jesli mam wybór to brać Int czy Ext? (Ext są nieco droższe)
211669337_953147112153162_7725730367722336844_n.png.ccbfc00ce86126c1a12bd324e5450d2e.png

Edytowane przez Mavver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem dokładnie tą:
https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-shimano-sm-rt64-180mm-cl-deore-10856686153?snapshot=MjAyMS0wNi0yOVQyMToyMDoyOS42OThaO2J1eWVyOzM0ZmIzMjdhYTA3MTU0MjFlNTllZDNkMTE1NDNkOGZlMDQ3ZjA1N2JhOWU2ZWY1MGUwYjI4MWQ1ODBiNWRiMDk%3D

Wg opisu aukcji oznaczenie MEC więc External, powinno byc ok :)

Czy generalnie chodzi w tym o to, że External nie ma adaptera w zestawie a Internal już tak?
Zastanawia mnie czy te tarcze się różnią - ta wspominania wyżej, która już kupiłem i ta (poza oznaczeniem - ta wyzej to MEC a niżej Mi3C):
https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-shimano-deore-sm-rt64-180mm-cl-10875543707

Edytowane przez Mavver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...