Skocz do zawartości

[Kraków] Uporczywe "klikanie" w okolicy suportu podczas naciskania na pedały - gdzie serwisowiać?


smougie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od pewnego czasu mam problem z uporczywym klikaniem w okolicy suportu, nie potrafię dokładnie zdiagnozować tego miejsca ponieważ pojawia "klikanie" pojawia się w momencie gdy naciskam na pedał. Mam swoją wagę (115kg) i w momencie nacisku na pedał pojawia się kliknięcie, wydaje mi się, że dzieje się to jednego dnia podczas naciskania prawą stopą, innego dnia lewą stopą więc to chyba nie ma znaczenia, która strona jest dociskana. Na początku pojawiało się czasami, ostatnio przed serwisem było pojedyncze kliknięcie podczas nacisku, po oddaniu do serwisu (daruję sobie reklamę i antyreklamę), klikanie się nasiliło - występuje prawie zawsze, dodatkowo po naciśnięciu (mówię naciśnięcie bo nie wiem jak to lepiej określić) pojawia się taki klik i w momencie gdy nacisk się zmniejsza pojawia się drugie kliknięcie tak jakby coś się wciskało/przeskakiwało w momencie nacisku i po ustaniu nacisku (druga noga przejmuje drugi pedał) pojawia się drugie kliknięcie.

Byłem w dwóch serwisach, w jednym nie udało mi się uzyskać pomocy, w drugim zdecydowałem się na wymianę suportu, łańcucha + czegoś jeszcze (coś w tyle koła co wymienia się razem z łańcuchem - serwisant to zasugerował), naprawa wyniosła mnie 470zł, suport został zmieniony na shimano, jak zapytałem czy pomogło to Pan odpowiedział, że wymienił suport ale jeżeli to nie będzie to, to on nie wie co to może być więc nie chcę tam wracać, chcę po prostu oddać komuś rower kto ogarnie ten problem.

Czy możecie polecić takie miejsce>?

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być niestety wszystko, niekoniecznie suport. Dźwięki niosą się po ramie, wiem, bo to przerabiałem i u mnie finalnie zawiodło łączenie haka przerzutki z ramą. Większość serwisów wymieni Ci pół roweru i może akurat trafią, bo, żeby to zdiagnozować trzeba poświęcić dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...