Skocz do zawartości

[damper] wciśnięty tłoczek


Darecky74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Damper Rock Shox vivid air nie trzymał mi cisnienia i postanowiłem go dopompować, przy 240 psi, cały tłok z impetem schował się do środka. Nie można go wysunąć żadnym sposobem. Kupiłem kompletny zestaw naprawczy i chciałbym wymienić wszystkie uszczelki ale boje rozebrać damper,  ponieważ  zachowuje się tak jak by w środku było podciśnienie i nie pozwalało wysunąć tłok. Miał może ktoś z was taki przypadek ? 

IMG_20210508_142110.jpg

IMG_20210508_142042.jpg

Wczoraj w pracy próbowałem z kolegą wyjąć tłoczek za pomocą widłaka🤣. Przyczepiliśmy damper do dwóch wideł i próbowaliśmy rozciągnąć...udało wysunąć tloczek około 1 cm. gdy kolega przesunął widły z powrotem do środka, tłoczek zrobił to samo 🤷

IMG_20210606_082903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wcisnęło tłoczek cały damper automatycznie pocisnęło w dół i urwało o ramę roweru  zawor i wykrzywiło, gdyż była podłączona pompka. W przedniej komorze nie było cisnienia. Pompowałem pod swoją wagę...110 kg. a damper wytrzymuje fabrycznie 275 psi więc myślałem, że będzie oki.

IMG_20210606_091829.jpg

Generalnie chciałbym sam rozebrał i wymienić uszczelki, ale blokują mnie też  przedziwne narzędzia do serwisu damperów których używa Rock shock a druga sprawa boje się że damper może wystrzelić jeżeli dalej w środku jest ciśnienie. Zastanawia mnie też skąd wzięła się ta diabelska 😈 siła która trzyma tłoczek w środku. Podejrzewam że powietrze przedostało się na drugą strone przez główną uszczelkę w środku i nie pozwala wysunąć się tłoczkowi 🙇 ale to takie moje amatorskie gdybanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...