Skocz do zawartości

[korba] Fuji Jari 2.3


Snop85

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam rower z tytulu watku, kupiony w 2019r. czyli pewnie model z tego albo 2018roku...

Zuzyl mi sie mechanizm korbowy, niestety nie wiem jaki kupic. Nie ma oznaczen.

Tamten byl w sam raz, mial wystarczajaca ilosc przelozen. Jak polecicie cos dzieki czemu pojade szybciej to tez fajnie. Cena max 400zl.

 

Przy okazji jakie opony pasuja do tego roweru, mam panarecer 38c. polecicie jakies 28 do tego roweru? Bo tez na tej rozmiarowce sie nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta korba to nie jest Oval :) tylko... (ja nie wiem co to za model i kto to wyprodukował). Widać tyle, że na kwadrat, na bank ciężka, pewnie przeciętnie sztywna ze stopniowaniem 44/28 więc raczej za dużo blatów do wyboru do niej nie ma. Wymiana na sztywnoosiową rx600 46/30 razem z suportem to niestety koszt nie 400 a ciut powyżej 500zł.

W dniu 6.06.2021 o 06:33, Snop85 napisał:

Jak polecicie cos dzieki czemu pojade szybciej to tez fajnie.

Samą korbą to się nie da... to trzeba nogami i płucami zrobić :) blat 44t i koronka 11t pozwala przy normalnej kadencji 90 jeździć 47km/h a biorąc pod uwagę prawidłową tendencję do dokręcania na zjeździe do jakiś 110 wychodzi prawie 60km/h - jeździsz z takimi prędkościami tym Jari, że Ci brakuje?

W dniu 6.06.2021 o 06:33, Snop85 napisał:

Przy okazji jakie opony pasuja do tego roweru, mam panarecer 38c. polecicie jakies 28 do tego roweru? Bo tez na tej rozmiarowce sie nie znam...

Szosy z niego i tak nie będzie. Jak chcesz szybsze opony, które dalej pozwolą na "lekki teren" to poszukaj opon CX z gatunku semislick.

Np. takich, te są znośne w lekkim (lekkim!) "terenie" (szuter, ubite polne, kiepski asfalt, lekki bruk itp.), na suchym i stosunkowo zwartym podłożu są szybkie, no i są stosunkowo tanie:

https://www.rowertour.com/p/206043/schwalbe-x-one-speed-28x1.30-addix-rg-tl-e-opona-zwijana-classic-skin?gclid=EAIaIQobChMIqIKjj4CF8QIVBeqyCh1dUQ0nEAQYAiABEgJu7PD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że dziwna tylko stopniowanie mniej popularne, model wrzucany pewnie w większości na oem więc części niekoniecznie trafiają w dużej ilości na rynek wtórny. Do tego stosunkowo nietypowe przełożenie. 

Napisałeś w pierwszym poście 

W dniu 6.06.2021 o 06:33, Snop85 napisał:

Jak polecicie cos dzieki czemu pojade szybciej to tez fajnie.

Więc zapakuj sobie może standardowe, szosowe 50-34 już na ht2. Łańcuch i tak będziesz musiał wymienić więc luz, reszta napędu powinna ogarnąć. Do tego blaty shimano są dostępne bez większych problemów

https://www.olx.pl/d/oferta/korba-shimano-sora-prawie-nowa-fc-3550-250km-paragon-suport-CID767-IDzy3Pc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Jednak w przypadku kiedy kupisz na kwadrat, jak w pierwszym linku to musisz sprawdzić jaka jest wymagana długość suportu (znajdziesz w manualu korby) i porównać ją z tym co masz. Jeśli się zgadza to super, jeśli nie to suport też do wymiany. 

Osobiście szedłbym już w ht2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co nie musze sprawdzac, dokupywac nic na 100% (a nie mam pojecia co i jak)...kupuje, serwis mi montuje bez grymaszenia i tego samego dnia mam rower gotowy do pracy? w granicach tych 400zł...lepiej 200. W tym co dalem link za 200 nie ma pewnosci mi pisaliscie czy nie musze dokupic czegos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że korba w tym Jari jest bardzo słaba :(

Kup https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-4700-48-34-172-5mm-10rz-10618945132 jak kolega radzi i do tego suport za 60 złotych : https://pl.aliexpress.com/item/32851771557.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f505c0ftS3Scm

Serwis Ci to zamontuje w kilka minut, sam też byś to zrobił gdybyś miał klucze.

Co wazne - sprawdź długość ramion swojej korby. Ta z linka ma 172,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...