Skocz do zawartości

[klamka hamulcowa] "Miękka" klamka po zmianie ustawienia okładzin


mateuszsokolowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie membrana, to roweru na trawie nie mógłbyś położyć bez ryzyka, że hamulec się zapowietrzy. 

Powietrze raczej dostaje się do układu od strony tłoczków, bo tam masz ruchome części pracujące w trudnych jak na rower warunkach. Nie ma co oczekiwać szczelności na lata od zabawki za 100 PLN w detalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce mogą być szczelne. Bardziej chodzi o to, że nie tak łatwo jest je idealnie odpowietrzyć. Nawet jeśli wydaje się że to zrobimy, to minimalna ilość powietrza może zostać. Producenci tak projektują klamki, aby to powietrze zbierało się pod membraną i nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu. Dopiero kiedy chcemy jeździć po suficie, to okazuje się że hamulce jednak nie były idealnie odpowietrzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Od razu mówię ze nie czytałem wszystkich stron :D . Nic nie czytałem bo żem leń ale opis pasuje do klasycznego zachowania tektro. Przykładowo klocki sie zużyły czy tam zatłuściły nie ważne, wstawiamy nowe, rozpychamy tłoki wsadzamy i dupa klamka taka gumowa ... Nie wiem czy trafiłem ale zaciski tektro trzeba resetować co jakiś czas. A cóż to oznacza. 

A no z racji tego iż tłoki są, nie wiem czy chromowane ale z gładkiego i błyszczącego metalu, bardzo lubią się z uszczelkami. Na tyle dobrze ze się sklejają ze sobą. No i nie da się cofnąć tłoków jak sa sklejone. 

Co należy zrobić to przytrzymać jeden tłok i klamką wypchać drugi aż "pyknie" czyli sie odklei. Później elegancko wchodzi na swoje miejsce i to samo robimy z drugim. Hamulce wraca do ustawień fabrycznych i działa jak trzeba, nawet zwykle nie trzeba zacisku ustawiać. 

Bywa tak, że aby odbić jeden z tłoków drugi trzeba zacisnąć kluczem, lun innym czymś, ale na sztywno i oburącz cisnąć klamkę. Raz miałem zacisk w którym tłok nie odbił, bo klamka była za miękka a juz nie chciało mi się z tym bawić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...