Skocz do zawartości

[elektryk] Funbike E-power 5.0 560W 626 Wh


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprosić was o pomoc w zakupie roweru elektrycznego, zainteresował mnie ten model ze względu na cenę jak i osiągi (oczywiście z broszury). Czy ktoś mógłby polecić/odwieźć mnie od myśli zakupu lub posiada w/w model lub inny rower tej firmy? nie chciałbym wydawać 10k. Rower będzie używany ok. 2/3 dni w tygodniu na trasach do max. 60km. Elektryk by mi wiele ułatwił. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada! Nie kupuj elektryków z silnikiem montowanym na tylnym kole! To jest prymitywne rozwiązanie i problematyczne.

Bardzo często w takich rowerach występuje problem luzowania się szprych na tylnym kole. Dwa. Brak czujnika nacisku na pedały. Wspomaganie jest zdecydowanie mniej naturalne niż w silnikach montowanych centralnie przy korbie. Silnik montowany na kole dodatkowo zaburza rozkład masy. Tylne koło będzie wyraźnie bardziej dociążone. Moment obrotowy silników typu hub to zazwyczaj tylko 40Nm.

Jak to mówią. "Biednego nie stać na kupno rzeczy tanich"

Kup sobie e-st 520 za 8k z dobrym niemieckim silnikiem brose t 70Nm

 

Test silników

https://magazynbike.pl/2020/09/22/walka-klas-test-silnikow-elektrycznych/

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był z wersją 90Nm (obecna w rowerach Specialized). Z 70Nm nie ma takiego problemu. Brose poprostu za bardzo w oprogramowaniu podkręcił parametry silnika bez zmiany fizycznie paska no i był klops. Czytałem na zagranicznym forum że koleś tak po 1,5 roku katowania silnika w rowerze Specialized w trybie boost zerwał pasek.

Ps. Wszystko się psuje. Co ty myślisz że te plastikowe zębateczki w silnikach shimano,bosh czy panasonic wkońcu ci nie pękną? Pooglądaj sobie rozebrane silniczki na youtubie to się ździwisz co tam za plastic-fantastic siedzi.

Edytowane przez Dave99
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz u siebie w mieście jakichś serwisów robiący przeróbki na elektryki? Zapewne masz jakiś rower to może da się go przerobić na takie coś jak ten Funbike. Przecież tam siedzi Bafang, a to chyba najpopularniejsze chińskie silniki. Silnik w kole to jest gorsze rozwiązanie niż w korbie (za to tańsze) ale jak nie będziesz tym jeździł po górach to i tak da radę. Wszystko jest kwestią warunków użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boshe mają tendencję to wycia niczym akumulatorowa wiertarko-wktrętarka. Generalnie są to najgłośniejsze silniczki. Głośniejszy jest chyba tylko Panasonic. Najlepszą kulturę pracy mają brose (dzięki paskowi) oraz wyższe modele Shimano.  

6 godzin temu, gangsta529 napisał:

A coś takiego było by dobrym pomysłem OVERFLY BOLT MTB ???

Fajna opcja że możesz mieć extra baterię bidonową. Nie znam tego silnika. 110Nm to jakiś kosmos ;) Ten silnik Ananda to jakiś chiniol jest więc w te 110Nm jakoś nie wierzę. Na youtubie widziałem porównanie tych samych rowerów. Jeden z silnikiem Bosh 85Nm i drugi z bafangiem niby 95Nm. Ten pierwszy 7 na 7 razy bez problemu wjeżdżał na stromą górkę podczas gdy chiniol tylko 1 na 7.

Ja tam nie zamierzam kombinować i łykam e-st 520 w przyszłym miesiącu (o ile będzie już dostępny)

 

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Funrower napisał:

Mam funbike epower kupionego w electofun i zrobiłem już około 2500 km bez żadnego problemu. Rower wyprodukowany w Polsce i to widać ze jakoś jest fajna a cena niska wiec ja polecam funbike 

I specjalnie po to się zarejestrowałeś, aby nam swoją story opowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...