Skocz do zawartości

[amortyzator przód] dartmoor primal 26"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o poradę jaki polecacie amortyzator do ramy dartmoor primal, koła 26"

Miasto 80%, sporadycznie delikatnie las itp...

Uważam, że obecny amor w ogóle nie amortyzuje nierówności typu "kocie łby" itd... a na tego typu pracy mi najbardziej zależy.

Może być z opcją blokady skoku w manetce jeżeli jest to przydatne(?) w przypadku np. wjazdu na dłuższy odcinek drogi rowerowej.

Proszę o opcję w dwóch wariantach cenowych:

1000-2000zł

2000-3000zł

i od razu pytanie czy do tego typu przeznaczenia jest potrzebny tak drogi sprzęt.

Zdjęcie roweru:

https://zapodaj.net/bfcbd17719f57.jpg.html

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co teraz masz i ile ważysz? Jest szansa, że obecny widelec można poprawić. Przez smarowanie, może wymianę sprężyny na bardziej miękką. No i regulację tłumienia powrotu. Bo nowy amor do koła z zaciskiem na 26” nie będzie łatwo kupić, zaś bruk jest bardzo trudnym przeciwnikiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli problemem nie jest za niska masa. Czy bierzesz pod uwagę zmianę piasty/koła na sztywną oś? To by zwiększyło wybór. Bo powinieneś szukać coś z wyższej klasy amortyzatorów z dobrym tłumieniem. I nie liczyć na to, że na bruku będzie gładko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brukiem to była oczywiście przenośnia, chciałem uświadomić do czego będzie mi potrzebny.

Pod obecną piastę nic sensownego nie ma na rynku?

Przy okazji zmiany na sztywną oś, obręczy i szprych nie będzie się dało wykorzystać?

Nie znam się na temacie i do używki jestem sceptycznie nastawiony, nie potrafiłbym zweryfikować stanu.

Jeżeli pod tą piastę nic nie ma, to proszę o propozycje pod sztywną oś, wraz z obreczą itd... (o ile konieczna będzie wymiana😀)

Blokada skoku jest użyteczna czy to raczej bajer którego w praktyce się nie używa?

Najlepiej gdyby osprzęt był z allegro

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda 15 letnie, ale w doskonałym stanie ( kupiony new-old-stock, sam weryfikowałem stan ) - Manitou R7 po 26" i pod szybkozamykacz. Bardziej haj-endowo to już tylko jakieś SIDy. Oddam za tyle co kupiłem, czyli 500zł.

Odpowiadając na pytania.

Za wybieranie bruku odpowiada opona, nie amor - częstotliwość jest za duża aby można było skakać kołem z amorem. Kłania się dobór ciśnienia w oponach.
Ja blokad nie używam, nie po to płaciłem hajs za amora, aby go blokować. Ale ja też jeżdżę na fullu 180/180 po mieście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie kupić sensowny, nowy amortyzator pod koło 26",  bo ten standard jest już praktycznie martwy. 

Musiałbyś celować w widelce pod 27,5" - wtedy dostaniesz dobrą, współczesną konstrukcję. 

Celuj w Rock Shox Revelation lub Yari, bo można do nich wsadzić sprężynę i tłumik odpowiednio z Pike'a i Lyrika.

Od biedy może też być 35 Gold RL (Recon na grubszych goleniach), ale on nie ma żadnych możliwości ulepszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...