Skocz do zawartości

[wieszak ścienny] Czy wieszanie na koło powoduje zapowietrzenie hamulców SLX M7000?


prezi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

chciałbym sobie kupić wieszak do swojego gravela z prostą kierownicą. Mam w nim hamulce SLX M7000, tj. hydrauliczne tarczówki.

Czy to prawda, że jak się wiesza rower w tej pozycji (wieszanie za przednie koło) to się zapowietrzają hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem potrzebne są dwa czynniki: rower do góry kołami i naciskanie klamki. To sprawia, że powietrze z klamki wciska się w przewód. Przecież na nowych klockach mamy schowane na maxa tłoczki, w miarę zużycia tłoczki się wysuwają a w klamce robi się niedobór oleju. Mały, bo mały, ale bąbelek się tam tworzy. No i po naciśnięciu klamki w nieprawidłowej pozycji moim zdaniem się ten pęcherzyk wciska.

 

Zdarza mi się zostawić rower na noc do góry kołami. Taka zaszłość jeszcze z czasów bombera, kiedy to przekonywano, że olej z lag spływa i nasącza gąbeczki. Jak jestem blisko serwisu amorka, to czasem stawiam rowerek do góry kołami uważając na wciskanie klamek. I nie zauważyłem żadnego niepokojącego objawu, a hamulce mam technicznie identyczne, bo M8000 różniące się pierdołami od M7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potwierdzam to co napisał @skom25 Jeżeli hamulec jest idealnie odpowietrzony to nic się nie dzieje. Jeżeli jednak w układzie jest trochę powietrza to wtedy dzieje się tak, że to powietrze skupia się w jednym miejscu. Efekt jest taki, że po zdjęciu klamka jest miękka przez pierwszych kilka naciśnięć. Potem wraca do stanu sprzed.

PS
Co ciekawe po takim wiszeniu można sprawnie odpowietrzyć cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...