Skocz do zawartości

[Spodenki] bib shorty - jaka długość szelek


5mek

Rekomendowane odpowiedzi

W złej kategorii to wstawiłem, ale nie wiem jak usunąć.

Cześć, 

Chciałem kupić spodenki tzw. Bib shorty. Byłem w sklepie, przymierzałem chyba z 10 różnych, ale albo za krótkie szelki, albo za szerokie nogawki. Mam dość grube uda (chyba). Czy to prostu kwestia budowy ciała, czy robię jakiś błąd i np. na stojąco szelki powinny byc trochę za krótkie, a na rowerze będzie ok? Albo po pierwszym praniu się skurczą/rozciągną i będzie problem? Wydaje mi się że jestem na granicy dwóch rozmiarów, co nie ułatwia przymierzania. Próbowałem Vaude, Górę, Gonso i Craft - może jakiś producent ma inną rozmiarowkę. 

Z góry dziękuję

 

 

Edytowane przez 5mek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci to napisać, żeby nie wyszło coś oczywistego.

Szelki powinny się lekko naciągnąć, ale nie powinieneś tego czuć jako ucisk itd. One są dość elastyczne, więc przy zakładaniu się je lekko naciąga i tyle. Jeżeli zakładasz i czujesz że masz problem żeby je naciągnąć, to są za krótkie.

Masz założyć i zapomnieć że je masz. Ja kieruję się zasadą, że jeżeli o czymś myślisz, to znaczy że coś jest nie tak. W pozycji na rowerze nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uczucie że "ma się na sobie szelki" zawsze towarzyszy na początku, ale znika z czasem. Niemniej jednak określiłbym to jako "opinanie" a nie "uciskanie". Jeśli masz wrażenie że szelki Cię uciskają to musisz wziąć większy rozmiar, jak nogawki nie będą pasować to zmienić producenta. 

Szelki się rozciągają wraz ze zużyciem, ale jest to na tyle powolny proces że na pewno nie można kupić za ciasnych spodenek licząc że się ułożą. 

Tak naprawdę to kwestia mierzenia, mierzenia i jeszcze raz mierzenia, żeby trafić idealny model. Spróbuj Rogelli, mają parę modeli.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Póki co chyba tylko jedne były takie, żeby w miarę trzymać się uda i szelki nie uciskały. Kilku modeli nie było w większym rozmiarze żeby sprawdzić. Następna wycieczka do decathlona - w normalnych ciuchach tam prawie zawsze jeden rozmiar za mały, drugi za duży - może w rowerowych będzie lepiej.

3 minuty temu, MikeSkywalker napisał:

" nie można kupić za ciasnych spodenek licząc że się ułożą. "

Tak z ciekawostek - przeglądając Internet znalazłem kilka ogłoszeń z mało używanymi bib-shortami, gdzie ludzie pisali, ze jak zaczęli jeździć, to im nogi 'schudły' i teraz maja za luźne. Także nie za bardzo chce brać takie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz tłuszczu. Ja nie mam wcale, więc nogi mi tylko urosły.

A dobrze podciągałeś te spodenki? Trzeba założyć, a potem jeszcze naciągnąć wkładkę i nogawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL słuszna uwaga. Raczej sporty tylko 'nożne' - rower, wędrówki, narty, wiec za dużo tam nie ma. Ale może tylko tak myślę.

Co do przymiarek - myślę ze bardziej naciągnąć się już nie dało.

---

A tak ogólnie - raczej jestem mało 'forumowy' i wcześniejsze doświadczenia bardziej przypominały 'elektrodę' - wiec jestem pod wrażeniem. Bardzo tu milo ;)

Edytowane przez 5mek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...