Skocz do zawartości

[E-bike do 11 tysięcy] do pracy i w las


Rekomendowane odpowiedzi

Może już to robiłeś, ale jeśli nie to zacznij od przetestowania z Mamą różnych rozwiązań technicznych napędu - bo nie każdy zaakceptuje każde rozwiązanie. Ja stwierdziłem ze może by się przesiąść na e-bike  w 2017, pojechaliśmy z żoną przetestować, jako pierwszy trafił nam się taki z napędem w przednim kole. Dali go nam na 3 godz. jednak już po ok 40 min zona stwierdziła ze ten cały rower elektryczny to fatalny wynalazek, nie da się jeździć bo w zupełnie nieoczekiwanych momentach kierownica "ucieka" a to do przodu, a to trochę w bok - ona tego nie chce i będzie jeździć na normalnym rowerze. Po kilku miesiącach z trudem udało mi się ja namówić na kolejną próbę - tym razem trafiliśmy na jakiś model Haibike z napędem Yamaha i to spodobało się żonie od razu - wrażenia jak z jazdy normalnym rowerem z wiatrem w plecy. Niestety ten model miał za duży przekrok - dało się testować ale nie jeździć na co dzień - moja żona ma trochę ponad 150 cm. Potem jeszcze testowaliśmy rower o odpowiednim rozmiarze - ale z napędem tylnym - też jej nie pasował. W międzyczasie już sam przejechałem się rowerem z napędem Bosch - ze wspomaganiem było OK, ale po wyłączeniu jazda nie przypominała jazdy na zwykłym, tylko cięższym rowerze - prawdopodobnie winna była ta dziwna przekładnia przy supporcie - obecnie Bosch wycofał się już z tego rozwiązania. Dopiero w maju 2018 znaleźliśmy model z niższym przekrokiem i napędem Yamaha, zrobiliśmy na nich już 11,5 tyś km i jesteśmy bardzo zadowoleni. Proponuję Ci zacząć od testów - bo jak już zrobisz rower i wtedy się okaże że Mama go nie zaakceptuje to nie pomoże niska waga. A co do zasięgu - z tego co widzę to tutaj wszyscy jeżdżą na odblokowanych lub wręcz od razu budowanych z większą mocą i prędkością - więc ich zużycie energii siłą rzeczy musi być zdecydowanie większe - w końcu potrzebna  energia rośnie z kwadratem prędkości. Przy rowerze 250W/ 25 km/h spokojne zasięgi są dużo większe - jak dla nas na baterii 400 Wh to 120 km dla mojej żony a ok 200 dla mnie, myślę że twojej Mamie starczyła by mniejsza.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Dostałeś już tego e-bika z cała elektrownią?

Najnowsze info jest takie że bolt plus (edycja 2022) ma być dopiero w grudniu. Niestety ceny poszły do góry(wersja podstawowa z 522wh będzie za 10k!). Teraz będę musiał dać 13k zamiast 12k za wersję z 1.5 kWh Aku. Plus jest taki że wreszcie będzie kolorowy wyświetlacz w możliwością ładowania telefonu czy latarki przez USB. 

Cytat

Po pierwsze - nie każdy jest taki "Pudzian" jak Ty

Mam 39 lat , 187cm wzrostu i ważę 67 kg(taki mam metabolizm,szybko chudnę,wolno tyję) Nie wiem jakim wymoczkiem trzeba być aby nie dać rady wyciągnąć 20kg ebika z piwnicy. Zwłaszcza że jest tryb walk! W robocie często tacham 22kg europalety na jedną łapę i żyję.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dave99 napisał:

 

Mam 39 lat , 187cm wzrostu i ważę 67 kg(taki mam metabolizm,szybko chudnę,wolno tyję) Nie wiem jakim wymoczkiem trzeba być aby nie dać rady wyciągnąć 20kg ebika z piwnicy. Zwłaszcza że jest tryb walk! W robocie często tacham 22kg europalety na jedną łapę i żyję.

Jak miałem tyle lat to nie nosiłem e-bika bo wtedy się nam nie śniło że kiedyś takie będą. Zresztą nie odczuwałem potrzeby - na rowerach z 26 zębami z tyłu wjeżdżało się pod górę i OK. Ale robiłem inne rzeczy których obecnie nie jestem w stanie zrobić - i to jest niestety normalne. Ciekawe czy swoim rodzicom też byś powiedział by nie byli wymoczkami i wnosili codziennie e-biki do piwnicy.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...