Skocz do zawartości

[3600-4800] Szybki temat - Giant roam 0/1 2021 czy trek dual sport 3 2021 - co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Otóż mam szybki temat gdyż w sklepie stacjonarnym pojawiły się dziś dwa rowerki które mnie interesowały - mianowicie Giant roam 1 i 0 w moim rozmiarze ramy i dostali również świętego gralla czyli Treka dual sport 3 ... Przymierzałem się do obu i wszyscy mówili o pozycji w treku że niby taka wybitna a jak dla mnie nie widzę dużej różnicy między nim a giantem .. 

 

Różnica natomiast znaczną jest w osprzęcie na korzyść gianta z Amorem powietrznym i lepszym osprzętem (deore przód i tył ) ..sprzedawcy jednak polecają Treka jako solidniejszy na lata . 

 

Co wybrać? Szybki temat póki rowery są dostępne ...

 

Linki do nich :

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0-disc

 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-hybrydowe/dual-sport/dual-sport-3/p/32892/

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ci mityczni wszyscy mówili na czym konkretnie ta wybitna pozycja w Treka polega ? Oczywiście może się zdarzyć, że komuś na tym Treku będzie wygodniej niż na Giant. I na odwrót. To zupełnie normalne, ale twierdzenie o jakiejś wybitnej geometrii tego Dual Sporta to bajki z mchu i paproci ;)

Ta solidność Treka też jest naciągana choćby w kontekście zamontowanego w nim amortyzatora, który jest 2,5 kg kowadłem o niskiej kulturze pracy.

Trek to droga marka. Kupowanie taniego roweru drogiej marki wiąże się bardzo często z konsekwencjami w postaci osprzętu jak wyżej i błędnego przekonania, że jest tam zawarta jakaś wyjątkowa technologia. Nic takiego tam nie znajdziesz, ponieważ to nie ten pułap. Ten Trek to w miarę przyzwoity rower, ale absolutnie nie za te pieniądze. Zbyt dużo, w tym przypadku, dopłacasz za sam napis na ramie.

Skoro obydwa modele są dla Ciebie wygodne to Giant Roam jest jedynym sensowym wyborem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gianty zdecydowanie wygrywają powietrznym amorem , napędem i wagą . Swoich ram giant też nie musi się wstydzić więc jeśli rozmiar jest i pozycja odpowiada to na Treka nie patrz . W tym zestawieniu Trek nie broni się niczym  (żeby być sprawiedliwym trzeb zauważyć że jest najtańszy)  . Natomiast który Giant to już od poziomu twojego snobizmu zależy :) . A tak poważnie , ja brałbym tańszego . Droższy ma lepsze hamulce i napęd 2x11 ale moim zdaniem osprzęt z tańszego modelu jest już dobry i w zupełności wystarczający . Napęd 2x10 z Roam 1 będzie też tańszy w eksploatacji . Trzeba jednak powiedzieć  że kaseta 11 rzędowa z droższego G będzie lepiej zestopniowana niż 10tka z tańszego .

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.. utwierdziliscie mnie co do tego, że trek w zasadzie w tej cenie nie bardzo może równać się z tymi giantami ... Jego parametry są bardziej zbliżone do roama 2 za 2999 i taka cena powinna być dla Treka DS3 - wtedy byłaby adekwatna ...

 

@WaGiant a droższa kaseta w utrzymaniu - orientujesz się jakie to różnice w kosztach eksploatacji? 

 

Roam 0 ma ładniejszy lakier ... Ale za to manetki i przednia przerzutka microshift ... W 1 o dziwo deore siedzi .. bać się tego microshifta ? Ogólnie działało to podobnie i jakość wykonania na oko manetek i precyzja działania podobna ... Pytanie jak to będzie za kilka lat... Ale w razie czego sam koszt przedniej przerzutki i manetki chyba nie jest zatrważający? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalisz coś z Shimano, idziesz do sklepu, masz na miejscu lub zamawiasz i za 2 dni masz nowe.

Rozwalisz coś z Microshift, idzie... A nie, nigdzie tego nie ma.

Ja się nauczyłem jednego. Nie chcesz mieć problemów, kupujesz coś dobrze znanego.

Na czar TREKa nie daj się nabrać. Kupujesz dość tani rower, na trzepanej masowo ramie aluminiowej. Co innego gdybyś kupował karbon za 5-10 razy tyle...

Co do wybitnej pozycji. Każdy lubi co innego. Ja miałem rower który uwielbiałem, a pozycja na nim była taka, że ludzi bolało od patrzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komandor4 napisał:

Ale za to manetki i przednia przerzutka microshift ... W 1 o dziwo deore siedzi .. bać się tego microshifta ? Ogólnie działało to podobnie i jakość wykonania na oko manetek i precyzja działania podobna ... Pytanie jak to będzie za kilka lat...

Mam w swoim rowerze manetki Microshifta z wysokiej grupy i działają świetnie. Jeżdżę trzeci sezon i nic się nie dzieje. Jak manetki nie uszkodzisz mechanicznie to prędzej Ci się ten rower znudzi niż jej się coś stanie. Ja bym się tym nie przejmował. Zresztą masz tu przykład 11 rzędowej manetki Microshifta:

https://www.bike24.com/p2373548.html

No majątek to nie jest.

 

6 godzin temu, komandor4 napisał:

a droższa kaseta w utrzymaniu - orientujesz się jakie to różnice w kosztach eksploatacji? 

Kaseta Shimano 11rz. vs. 10rz. będzie droższa mniej więcej 150 zł. Łańcuchy mają podobne ceny, może 11rz. kilkanaście złoty drożej.

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są teraz ceny.

Ja kupiłem Traila od Krossa na Deore, z RS Recon, sztywnymi osiami, boost itd za równe 4k. Było to w styczniu 2020.

Jak teraz patrzę na ceny, to naprawdę się nie opłaca kupować roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że ceny już nie wrócą do poziomu sprzed covid . Rynek ceny zaakceptował, więc nikt nie zejdzie z cen .. a zapotrzebowanie jest na tyle duże że ten rok i kolejny na pewno będą takie pochrzanione ..

.dzięki za opinie , zostanę przy Giant.. kwestia tylko czy 1 czy 0 - w 0 mi się po prostu lakier bardziej podoba xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź. Rower powinien się podobać. Wprawdzie 7 stów piechotą nie chodzi, ale.. za kilka miesięcy zupełnie o nich zapomnisz, a ładny kolor ramy pozostanie 😄

Roam O to też fajniejsza karbonowa sztyca. Te rowery mają niskie podsiodłówki, więc warto wziąć ten element pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitof a jak mam rozumieć że jest niska podsiodlowka ? Czy tubna coś ma wpływ sztyca karbonową ? Oprócz tego że jest lekka ... 

 

Chyba jej tak szybko nie ukradną .. to jest dfuse czyli gdzie indziej niż do gianta nie dopasujesz... W drugą stronę też to działa - bo nic prosto nie zamienia na myk Myka czy coś innego xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To który rower został wybrany ? Ja teraz jestem w UK i potrzebuje roweru crossowego właśnie zamówiłem Roam 0 ,padło na ten rower bo moja ulubiona marka jaką jest Specialized Crosstrail jest już nieprodukowany a mam doświadczenie z Giantem Roam 0 (rocznik 2017 i 2018). Rowery w UK zawsze były trochę tańsze niż w Polsce i można było trafić na świetne promocje ale niestety pandemia zmieniła wszystko tak że życzył bym sobie polskich cen bo Roam 0 na 2021 kosztuje 1100£ czyli trochę więcej niż 5500 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Raczej skłaniam się ku roam 0 bo do Treka ma dużo lepszy osprzet... 

Rozum jeszcze podpowiada markę polska Unibike bo ma świetny stosunek ceny do osprzętu ale zawsze chciałem gianta a poprzedni rower to Unibike więc raczej będzie to Giant .. u nas cały czas 4699 zł ....

 

P.s. my byśmy sobie życzyli pensji takich jak w UK :D wtedy nawet cena o której piszesz nie byłaby większym problemem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pensjami(a raczej zagospodarowaniem ich) to trochę mit bo wynajęcie pokoiku w Londynie to połowa przeciętnego wynagrodzenia nie wspomnę o kosztach życia (komunikacja etc. Po brexitcie wszystko poszło do góry a pensje(te stoją w miejscu) zjadły podwyżki. Niebyłe mnie w UK od września,już w zeszłym roku rowerów nie było a w tym roku oprócz braków w magazynach sensownych rowerów to jak już coś znajdziesz to ciężko go nabyć . Większość sklepów rowerowych nie posiada tego Gianta Roam 0 a negocjacji ceny trzeba zapomnieć. Moj ma być gotowy na wtorek a i tak bym go nie odebrał bo jestem na kwarantannie po przybyciu z Polski. Tak się składa ze nie tylko rowery zdrożały ale wszelakie akcesoria też. Jak rozmawiam z managerami sklepów rowerowych to już nie będzie taniej . Roam 0 znam dobrze tylko z poprzednich lat 2017(skubnięto przez czarnego „gentlemana” mimo zabezpieczeń i kamer to chyba świadczy o tym że cieszy się wzięciem u „cyklistów”)  oraz Roam 0 2018(mojego kumpla ale zamieniamy się podczas jazdy bo ja w UK mam rekreacyjnego MTB 29era a Roam w miejskiej dżungli bije go na łeb nawet na nad tamizowym szutrze)Oba miały napęd 3x10 choć preferuje 2x10(2x11) taką specyfikację mam w moim specu w Polsce i mimo że mieszkam w pagórkowatym  terenie jest ok mimo skończonej 50 daję radę 😜 pozdrawiam (myślałem o treku ale w tym wypadku to trochę kowadło w zestawieniu do Giant’a )

Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
9 minut temu, chudzinki napisał:

Proponuję wrzucać zdjęcia normalnie... 

Próbuj, w końcu Ci się uda 🙂.

https://www.youtube.com/results?search_query=ustawianie+pochylenia+siodla

Przez ograniczenia rozmiaru niemogę wruczić normalnie, mysłałem że kto miał z tym doczynienia i wie jak to zrobić w tym modelu roweru, jerzdze na rowerach 10 lat ale takiego mocowania jeszcze nie wiedziałem. Dobra, dzieki za porady, bedę probował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tu nie ma żadnej filozofii, no chyba, że masz np. zerwany gwint... Zapewne masz układ jak na pierwszym zdjęciu z miniaturki "szajbajkowego" filmu, więc robisz tak jak @Mihau_ napisał. Jedną śrubą musisz pochylić siodło trochę bardziej niż chcesz mieć ostatecznie żeby dokręcając drugą dojść to tego co chcesz. Koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...