Skocz do zawartości

[szosy] do oceny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Miód malina jak to w piosence disco polo jest. Swoją traskę walnąłem na 80%, średnia prawie 30km/h (licznik oczywiście skorygowany do szerokości opony) Swoją drogą to faktycznie, jak ludzie są w stanie jeździć ze średnimi 22km/h?? Wyprzedziłem nawet jednego kolarza, i to pierwszy mój raz :) co prawda on mnie za chwilę znowu wyprzedził, ale mówi, że jedzie na oparach no, każdy ma prawo do wytłumaczenia się, później ja go w końcu wyprzedziłem i się rozjechaliśmy na skrzyżowaniu. Praktycznie rower bez korekt, podniosłem jeszcze siedzenie o 1 cm i wydłużyłem lemondki o 0,5cm. Trochę się trzeba do nich przyzwyczaić, bo jednak te z mocno giętymi końcówkami lepiej leżały. Te też są dobre, jak się przyzwyczaję zostaną, jak nie pójdą do wymiany. Wiecie co, dzięki Wam naprawdę spory łyk wiedzy o rowerach przełknąłem, ale też przez tyle lat w jednym, wielu z Was się myliło. Miedzy rowerami w prędkości jest przepaść i tu mówię o moim SPEC SIRRUS VS TREK DOMANE czyli nie czasówka a dziecinne bobo. Jest w AIRBIKE Piaseczno taki za 54 tys zł no, ale mimo że na biednego nie trafiło, to lekkie przegięcie, ale czuję, że na tym rowerku średnie bym w granicach 40 wykręcał. ps. panowie, te linki to tak mają na krzyż iść? Czy ktoś coś spaprał? Jakiś bezsens lekki, bo one się o siebie ocierają.

IMG_20210603_173724.jpg

IMG_20210603_173729.jpg

IMG_20210603_173742.jpg

IMG_20210603_182321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie tak Mihau_ nie dołuj :( w końcu ukończyłem PW Może i te liczniki głupio mierzą średnią, ale przecież czas tej samej od lat trasy miałem znowu rekordowy. No i przecież wyprzedziłem kolarza, czym zachłystuję się do teraz. Powiem tak, że jak jechałem 50km/h to już troszkę strach był, bo ścigałem się z... samochodami tym bardziej, że jechałem "po cywilu" w tym samym ubraniu co byłem w kościele, tylko nogawki podciągnięte. Kasku nie używam a okularów też nie, choć mam. Jeszcze będę się musiał w odzież zaopatrzyć. Dzięki za info odnośnie linek, bo na pierwszy rzut oka pomyślałem, że to totalny ZONK jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, omegagl napisał:

Jest w AIRBIKE Piaseczno taki za 54 tys zł no, ale mimo że na biednego nie trafiło, to lekkie przegięcie, ale czuję, że na tym rowerku średnie bym w granicach 40 wykręcał

https://www.strava.com/activities/5406539429

Jasne. Taki Kwiato to cienias bo takie średnie wykręca w peletonie zbierając KOM-y i pucharki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ma rację licznik tego typu to raczej oszukuje ale z całą pewnością Ciebie jakoś w porównaniu do poprzedniego "pomiaru" określa. Po prostu jeździj, przrestaniesz wyprzedzadź chłopaków będących na rozjeździe a zaczniesz jechać z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słabiej, ten sam odcinek średnia 28,5km/h ale... dojeżdżam, coś mi się nisko siedzi a tu sama sztyca zjechała w dół i to mnie się nie podoba. Mam taki zacisk ręczny i dość mocno go zacisnąłem. Kupiłem pastę: Pasta do elementów karbonowych WELDTITE 50g 10643859646 - Allegro.pl i nie wiem, czy pomoże czy nie. Te karbonowe sztyce jakoś trzeba super mocno zaciskać? Czy coś z tą moją jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, omegagl napisał:

... tym bardziej, że jechałem "po cywilu" w tym samym ubraniu co byłem w kościele, tylko nogawki podciągnięte. Kasku nie używam a okularów też nie, choć mam...

A jak byłeś ubrany w kościele. Bo wiesz, ma to kolosalny wpływ na średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 3.06.2021 o 19:00, omegagl napisał:

 ...ale też przez tyle lat w jednym, wielu z Was się myliło. Miedzy rowerami w prędkości jest przepaść i tu mówię o moim SPEC SIRRUS VS TREK DOMANE czyli nie czasówka a dziecinne bobo. Jest w AIRBIKE Piaseczno taki za 54 tys zł no, ale mimo że na biednego nie trafiło, to lekkie przegięcie, ale czuję, że na tym rowerku średnie bym w granicach 40 wykręcał...

Ale pojechałeś :thumbsup:
Jak masz średnie +/- 3 dychy, to 4 dychy będziesz miał, ale na elektryku :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie,

Artur, mam oryginalny zacisk do tego roweru, on nawet jest tak na różowo malowany jak hak przerzutki i coś tam jeszcze. W samochodzie jak wożę rower, to mi wygodnej dzielić siedzenia było, jak siodło zdjęte, więc założyłem "na wajchę"  No trudno, coś się wykombinuje. W SIRRUSIE kompletnie takich problemów ze sztycą nie było. Rozumiem, że dobrze będzie ją przesmarować tą pastą, ustawić i zapomnieć o regulacji siedzenia?

@admin, widzę, że wyczułeś trochę żartu w tym akapicie w dopuszczalnym myślę tonie hehe Tak czy siak, gdyby mnie ktoś dziś zapytał o radę, co zrobić żeby szybciej jeździć czy trenować czy zmienić rower odpowiadam, rower w pierwszej kolejności a treningi rób swoją drogą, bo wyścigówka sama jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rower niestety sam nie jedzie, bo trzeba go napędzić ;)
Jeżeli jeździmy po tych samych trasach lżejszym, bardziej aerodynamicznym, i z racji napędu szybszym rowerem, to wiadomo, że będzie trochę szybciej, a jaka to będzie różnica, to już zależy od kolejnych kilku czynników i oczywiście naszej formy...
Są nawet tacy, którzy celowo trenują na gorszym sprzęcie, a na zawody mają ściganckie maszyny :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się Witek nie bój, powoli się będę wymiksowywał jak to mówi młodzież i nie zawracał głowy, niech inni też z tego dobra (forum) korzystają. Wiesz, to wszystko jest nowe i teraz tak oglądam na yputube filmiki, a to odnośnie zmiany opon bezdętkowych a to tej nieszczęsnej sztycy. Wszystko to robię po raz pierwszy.

ps. z sąsiadami nie możemy się nadziwić jednej rzeczy, jak można zrobić koło, które nic nie waży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...