Skocz do zawartości

[licznik] Wyszła nowa wersja Bolta - kolora


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Doszły właśnie kolorki, usb-c, więcej pamięci, dane wysokości w mapach (więc chyba wreszcie będzie można zobaczyć ile przewyższenia pozostało na trasie) i trochę błędów w sofcie, które pewnie poprawią. Nie wygląda na rewolucję, no ale fanów Wahoo pewnie uszczęśliwią ;)

Jest już sporo filmików z testami https://www.youtube.com/watch?v=k-IHDyiPK7Q

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam właśnie Bolt w sumie podchodzi poza drobnymi błędami w sofcie.
Choć gdzieś tam do świadomości przebijała mi się wolniutko, chęć zmiany starego Bolta na wersję Roam, ze względu na kolorki, +jedną linię i lepsze nawi.
A tu proszę jeszcze inna możliwość wskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy kolorowy ekran w licznikach jest potrzebny. Fajnie wygląda, ale bateria pewnie na tym trochę traci.

Rzeczywiście Wahoo jest wyznacznikiem jakości i warto dopłacić? Aktualnie mam Lezyne, jestem zadowolony, ale czy następny zakup też będzie tej firmy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnie coś tam traci, ale czy w jakiś zauważalny sposób? Miałem Bolta, mam Edge 530 i bateria trzyma tak samo. Ten nowy Bolt jest nieco większy i cięższy od poprzednika a czas na baterii wg producenta nie uległ zmianie (15h)

Zależy czego potrzebujesz. IMO kolorowy ekran to raczej nie jest coś must have, ale poza kolorkami na mapie też się czasem przydaje - w tym nowym Bolcie dodali na przykład kolorowe pola danych, które poza np. wyświetlaniem samej mocy kolorem pokazują daną strefę (poza tym masz diody nad ekranem). W Garminie masz Climb Pro i dzięki kolorom wiesz jakie nachylenie masz w danym miejscu na podjeździe. Zresztą na stronie Wahoo widać, że na profilu wysokości w Bolcie też są kolorki, więc podejrzewam, że działa to podobnie. Ogólnie często przyspiesza to odczytanie pewnych danych, czy szybkie zorientowanie się w terenie. Na pewno lepiej mieć niż nie mieć ;) 

Kto powiedział, że Wahoo to wyznacznik jakości? Marka jak każda inna, raczej nie wyróżnia się jakoś specjalnie na tle konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Wahoo robi przemyślane pod kątem funkcjonalności produkty. Fajnie się to konfiguruje, ale - bo niestety jest tu pewne "ale" trafiają się w sofcie błędy. Z reguły drobne, ale jednak. Ot np w starusieńkim Bolcie od 2 aktualizacji nie poprawili jeszcze wyświetlania efektów zdobycia PR lub Koma. Problem jest i występuje powszechnie. Zgłoszony też był co najmniej przez kilka osób. Widać rzucili siły na nową zabawkę. Jest tylko nadzieja, że nie zapomną o starej, bo ten drobny błąd jest trochę wkurzający dla kom-hunterów ;).
 

Edytowane przez Zigfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, safian napisał:

... Zresztą na stronie Wahoo widać, że na profilu wysokości w Bolcie też są kolorki, więc podejrzewam, że działa to podobnie. ...

Możesz pokazać dokładnie ten obrazek na którym to widać? Nie mogę tego odszukać. To by budziło nadzieję że poprawią profil wysokości który w Wahoo jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, DawidDietrich napisał:

ja trochę z innej beczki ale w temacie nowego Bola. Czy ktoś już z Was próbował zrobić aktualizację? Bo jest dostępna a nie może zostać zainstalowana bo pojawia się błąd instalacji.

A to przypadkiem nie ten problem z 12072? Tam jak się wadliwa chciała wgrać, trzeba było wyczyścić aktualizację.
Podpinasz licznik pod kompa i z folderu system_update_elemnt wywalasz katalog z numerem update. Potem aktualizacja z poziomu licznika raz jeszcze. U mnie po tym wersja 12072 zainstalowała się poprawnie mimo wcześniejszego błędu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Crockett

Mam nowego Bolta i generalnie jestem z niego zadowolony. Ma swoje mocne strony i też parę bolączek.

Na plus:
- Dobrze trzyma na baterii. Nie miałem zbytnio jakiś bardzo długich wypadów, ale jestem w stanie uwierzyć ze te 14-15h powinien wytrzymać.

- Bardzo dobra widoczność. Nie ważne jaka aura na dworze, to Bolt jest zawsze dobrze widoczny, bardzo dobrze spisuje się czujnik.

- Prosta obsługi. W sumie to dla mnie najważniejsza zaleta, wszystko dobrze poukładane nie trzeba się przeklikiwać przez niezliczoną ilość opcji. Prosto, szybko, przyjemnie.

- Usb C. 

Na minus.

- Trochę się uruchamia, a jeszcze raz tyle lub nawet dłużej szuka Gps. Potrafi to być wkurzające, wiem że nie wszyscy mają ten problem ale u mnie występuje.

- Prędkość w lesie jak nie ma czujnika to głupieje.

 

Na pytanie czy bym kupił jeszcze raz? To myślę że tak, lecz mogę być trochę nieobiektywny ( z Garminami nie miałem do czynienia)  bo jedyny wcześniejszy komputerek to był Mio Cyclo który cały czas gubił sygnał jak widział trochę lasu. Komputerek póki co ani razu mi się nie zawiesił, ani razu nie zgubił sygnału, a jeździłem już po nie takich zadupiach czy gęstych lasach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

@nctrns W tej chwili 90% czasu to szosa (Van Rysel Ultra 105 AF) . MTB (Unibike Evolution) używam jak jeżdżę z rodziną.

Od tygodnia jestem jednak posiadaczem 530. Z Wahoo nie mieli zestawów bundle, a oddzielnie brakowało czujnika kadencji.

Nie chciałem dłużej czekać więc wziąłem Garmina. Jak na razie jestem zadawolony. Nie ma się do czego przyczepić.

Edytowane przez Crockett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...