Skocz do zawartości

[renowacja] roweru. Czy stary rower z przerzutkami w pieście da się przerobić na rower z przerzutkami zewnętrznymi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie czy stary rower z przerzutkami w pieście da się przerobić na rower z przerzutkami zewnętrznymi. Czy są na rynku piasty z tak grubą osią na którą można by założyć kasetę. Wiem że są piasty pod wolnobieg ale chodzi o to aby włożyć do takiego roweru napęd microshift 1x9. oraz czy są może jakieś adaptery lub specjalne haki dzięki którym można zamontować do takiego roweru przerzutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia haków i zmierz rozstaw pomiędzy widełkami. Na świecie nie ma 3 rodzajów rowerów, a my nie mamy tutaj szklanych kul.

Adaptery haka do przerzutek są, jak haki masz w miarę standardowe to współczesna piasta wchodzi bez problemu.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić 1x9 za 200 zł z ali do tego korba do ktróej zamonuje zębatkę naro wide. Oki hak już znalazłem.  W tym rowerze jest piasta z osią gwintowaną nma nakrętki. Widzę że są piasty pod kasetę z gwintowaną osią ale ja chciałbym kupić coś na maszynach a takich piast chyba nie ma. Czy mogę wiec zastosować piastę z szybko zamykaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mieszasz... każda oś piasty będzie gwintowana, pod szybkozamykacz potrzebujesz takiej która po 1 będzie pusta w środku, po 2 jej długość będzie odpowiadała szerokości tylnych widełek(te na nakrętki są znacznie dłuższe), pomierz sobie najpierw wszystko żeby upewnić się czy nie masz jakiejś starej nietypowej ramy, wrzuć też fotki, to coś więcej ci podpowiemy

pierwszym etapem zmiany napędu jest zmiana koła, rower zapewne leciwy więc imo trzeba wymienić wszystko, nie samą piastę, najszybciej i najprościej będzie jak kupisz jakieś używane koło, określ jaki masz budżet na całą operację, dobre i tanie piasty to navatec na łożyskach maszynowych i ze stalowym bębenkiem pod kasete

kolejnym etapem jest dobór kasety, podeślij linka do ali do tego co wybrałeś

korbę tez kupujesz nową? czy masz taką z której zdejmiesz bez problemu blaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem to https://pl.aliexpress.com/item/1005002004567970.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47fc16a63L9jfL&algo_pvid=1b06b73a-b240-464a-a429-4e471b29ee4c&algo_expid=1b06b73a-b240-464a-a429-4e471b29ee4c-6&btsid=0b0a050116219382791683784e63ea&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ . Myślę że do rowewru na krótkie wyprawy 50 km i do jazdy na codzień wystarczy. Jeśli chodzi o korbę to też myślę nad czymś takim https://pl.aliexpress.com/item/1005002548721771.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38461f91M0kkK6&ad_pvid=202105250329503628678431741300000035647_3&s=p . nie będzie to rower do ścigania ani do tyrania więc myślę że wystarczy

chodzi ci o taki hak przerzutki https://allegro.pl/oferta/hak-przerzutki-do-ram-nieprzystosowanych-podkladk-5128062864 ?

jeśli chodzi o  hamulec to z tył był w pieście a z przodu były v brake. myślę że jeden hamulec wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję głosowanie - kto chce mieć tylko jeden hamulec i do tego przedni?

A nie myślałeś o nowej piaście wielobiegowej? Nexus 8 kosztuje koło 550 PLN. Z hamulcem torpedo. Zachowasz obecną korbę. Pewnie też osłonę łańcucha i ogólny wygląd starego roweru. Do tego trwałość, tani łańcuch, mało problemów (ale trochę wyższe opory).

Przy swojej przeróbce masz jeszcze do wymiany piastę z bębenkiem pod kasetę, a może też suport (choć jak są Vbrake z przodu, to pewnie suport już na kwadrat, a nie kliny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...