Skocz do zawartości

[Opony] Gravel Slick

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem Contact Speed 42c.

Trzymały się zaskakująco dobrze poza asfaltem, na szutrach i mocno ubitych leśnych ścieżkach. Jeżeli pojawiała się luźniejsza nawierzchnia, to już mocno traciły. Fajna opona jeżeli ma się ograniczony budżet a zjazd z asfaltu to wyjątek a nie reguła.

Przy Tufo ta granica jest nieco dalej. Szutry, ubite i nieco luźniejsze ścieżki leśne ogarnia bez problemu. Zaczyna mocno myszkować na piasku, nawet na niewielkiej ilości luźnego podłoża. Trzeba wtedy naprawdę mocno się napracować i właściwie "puścić" luzem rower. Jak sobie znajdzie drogę to przejedziesz, jak nie, to będziesz się musiał zatrzymać. Jak będziesz z tym walczył, to efekt będzie taki że opona i tak nie złapie przyczepności, a Ty zaczniesz tracić równowagę. O ile na polnych drogach czasami jest to nawet zabawne, o tyle miałem sytuację że jechałem ulicą, przy krawędzi pojawił się sypki piach, a ja musiałem po tym przejechać. Wtedy już nie jest tak wesoło jak mijają Cię samochody. No ale nie ma czego więcej oczekiwać po oponie z minimalnymi nacięciami. Zdjęcia nieco przekłamują, bo realnie bieżnik jest naprawdę malutki a nacięcia płytkie.

Co do Contact Speed, to trzeba uczciwie przyznać, że to kawał kloca. Wersja zwijana 42c ważyła 530 gramów z tego co pamiętam. Kawał gumy. Niestety jazda na nich była dość tępa. Opony zrobione z dobrej klasy gumy, mają do siebie to, że czuje się że pochłaniają i amortyzują nierówności. Te raczej nie były w tym zbyt dobre, mimo naprawdę niskiego ciśnienia. 

Ja z tych Tufo jestem zadowolony, a co do opon jestem dość wymagający. Jeżeli chciałbym bezpieczne rozwiązanie, brałbym Continental. Jeżeli trochę trudniejszy montaż ( chyba że trafisz chore połączenie opona > obręcz) nie jest wielkim problemem, to Tufo. Continental za to chyba już standardowo miał problem z Tubeless, ale informacji musisz poszukać sam.

Odnośnik do odpowiedzi

Ach no właśnie to przecież chyba Skom- to  Twoje recenzje zbierałem!!! Ta tępota chyba wynika z poprowadzenia warstwy przeciwprzebiciowej ( która przypomina matę) również z boku opony, i opona nie jest tak sprężysta. Podobnie odbieram Zaffiro. Też jest taka właśnie gumowo inna od opon z delikatną ścianką boczną.  
Wzór z Maratonów Green daje poczucie że piasek posypany na asfalcie  jest mniej groźny,  ( moje opony to szerokość szosowa, a nie turystyczna, 7 atm zmiękczone  elastyczną w tym przypadku warstwą wkładki , która ma kilka mm gumisia zamiast maty czy powłoki kewlarowej  )

Odnośnik do odpowiedzi