Skocz do zawartości

[Zmiana amortyzatora] Zmiana z SR Suntour XCM RL na?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozglądam się za amortyzatorem do swojego Krossa Level'a. Najlepiej gdyby był nowy i powietrzny, budżet to około 1k, można nadszarpnąć lub oszczędzić. Główny problem tkwi w fakcie, iż nie jest to rama z główką tapered. Teraz pojawia się pytanie, czy istnieje coś z rurą 1 1/8 co byłoby godne polecenia czy może da się w jakiś sposób zamontować amor tapered do tego roweru? Dodatkowo, nowe czy używane Najchętniej wrzuciłbym Recon'a. Istotne jest, żebym miał manetkę blokady lub możliwość instalacji, taka na goleniu absolutnie odpada.

Z góry dziękuje za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mierzysz średnice osi, a nie szybkozamykacza.

W tym standardzie to ciężko będzie kupić cokolwiek. Może SR Raidon lub Epixon?

Niby rurę Tapered da sie upchać do prostej główki, używając odpowiednich sterów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a masz koła 29'?

Dolicz też koszt sterów.

Ja bym tego RS nie polecił. Pracuje mocno przeciętnie, a powłoka na górnych goleniach to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 29er, nie mogę użyć tych sterów co mam teraz? To w końcu ta sama rura, ten sam rozmiar. Swoją drogą ani Epixon ani Raidon nie są nigdzie dostępne w wersji ahead. Ten RS jest ahead, da się w nim zamontować manetkę. Naprawdę jest tak kiepski? Nie mam za bardzo innych opcji ://

Ewentualnie Manitou Markhor też wchodzi w grę, cena w miarę w tym zakresie i by pasował najpewniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku nie. No pod warunkiem że nie zniszczysz bieżni przy zdejmowaniu. Chyba że jest rozcięta, wtedy  problem z głowy.

Ale tak jak pisałem, ja Ci go nie polecam. Działa ok, prosty serwis, ale górne lagi rysują się tragicznie. Rower ma rok, a pionowych rys pełno. Na forum też jest kilka osób z identycznym problemem. Powłoka jest beznadziejnie miękka, a ślizgi prawdopodobnie trochę za ciasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższe modele niż Recon, nie warto tym bardziej.

Ogólnie to ja jestem zadowolony, pewnie jak kupisz też będziesz, ale musisz brać pod uwagę to co napisałem.

Ogólnie w tym budżecie dużego wyboru nie masz. Ja bym się mocno zastanowił nad SR Raidon lub Epixon, ale tam też są/ były pewne kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie dziwie się, bo sam nie mogę się do nich przekonać na nowo. Mają fajne modele, może kiedyś się skuszę, ale RS przemawia jednak bardziej.

Pamiętaj że wypada zrobić serwis zerowy. Może będzie dużo oleju w środku, a może sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...