Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Amortyzator 29" do ramy 26"


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przesiadkę z mojego 26" na 29" na zasadzie kupienia ramy i przełożenia gratów (w obecny rower inwestowałem przez dłuższy czas i szkoda trochę). Kiedy to nastąpi - nie wiem, może w tym roku a jak nie to w następnym. 

Chcę jednak na ten sezon wymienić amortyzator przedni, który jest praktycznie martwy (skok 100mm) i tu się robi problem bo kupowanie nowego amora 26", nawet najtańszego, mija się z celem, mając w pespektywie zmianę koła. Porównałem wymiary i wyszło mi, że amor do 29" ma o 20mm większą odległość oś-główka niż obecny (na przykładzie Suntoura XCM)

Czy mogę zatem kupić taki widelec i różnicę wysokości skompensować SAGiem luzując sprężyny? Oczywiście jestem świadom, że to przejściowe rozwiązanie i użytkowanie ograniczę do prostych i równych tras, bez żadnych wybojów. No i oczywiście jazda na kołach 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

różnicę wysokości skompensować SAGiem luzując sprężyny?

W przypadku powietrza to by można, ale zapomnij że w tanim sprężynowym amorze tak zwiększysz sag kręcac pokrętłami. IMO lepiej odłożyć pieniążki i kupić od razu cały frameset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na raty, bo po czasie zawsze dojdziesz do wniosku że mogłeś kupić co innego. Kompletnie też nie widzę sensu składania nowego roweru na XCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...