Skocz do zawartości

[Klucz dynamometryczny] Pytanie przed zakupem


sniadanie

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Eathan napisał:

Czytałem, że klucze najprecyzyjniej działają do 3/4 momentu i potem tolerancja spada

Dokładność trochę spada, ale czy przy dokręcaniu kasety ma znaczenie, czy dokręcisz z błędem 2% czy 4%? Powiem więcej, nałożenie na gwint innego smaru np grafitowy zamiast Antyseize zmienia wymagany moment dokręcania więcej niż błąd dokładnosci klucza . A nikt tego przecież nie przelicza, tylko się ciagnie ile w tabelce Shimano napisano.

 

14 godzin temu, Eathan napisał:

Pierwszy wydaje się idealnym rozwiązaniem, bo zachodzi na posiadanego Mighty-ego i mam zapas powyżej 40 Nm co jest chyba maksimum w rowerze

Drugi jest lepszym rozwiązaniem, bo mając 2 klucze masz pokryty pełen zakres 2-100 Nm. Z pierwszym masz mniejszy zakres, bez żadnej wymiernej korzyści. A może też byc powodem frustracji. Wyobraź sobie, że dokręcasz momentem 7 Nm. Najpierw kręcisz Mighty, a potem coś Ci strzeli do głowy postanawiasz sprawdzić Jonneswayem. I Jonnesway dokręca śrubę jeszcze o 1/4 obrotu zanim kliknie. I który moment jest prawidłowy? Którym kluczem masz kręcić? Będziesz oddawał klucze do kalibracji?

P.S. Do kasety czy suportu, to ja bym kupił wychylny za 4 dychy. Ma wystarczająca dokładność do takich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 06:02, spidelli napisał:

Nie zawsze jest po drodze... Skan jest nieczytelny ale domyślam się, że są tam wartości w skali od kilku do kilkunastu Nm. Zatem najtańsze klucze odpadają, bo mają albo jedną nastawę albo zakres 4-5-6.

Ten chyba też ma za mały zakres:

https://www.rowertour.com/p/54385/topeak-combotorq-wrench-bite-set-klucz-dynamometryczny

Akurat w tym sklepie jest niedostępny ale może gdzie indziej?

Jestem też na tym etapie ale ja jednak poszukam i zainwestuję w klucz, bo myślę że warto.

 

 

Ten klucz masz na Ali, https://pl.aliexpress.com/item/10000283988066.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...