Skocz do zawartości

[do 4500zł] uniwersalny MTB do jazdy po asfalcie i terenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czas na zmianę mojego wysłużonego(15lat) Authora basic na coś nowszego

Szukam roweru uniwersalnego do jazdy w terenie i po asfalcie

Wpadła mi w oko taka Orbea

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-orbea-mx-20-pd23297/?v_Id=145248

Co myślicie o tym modelu?  Przyznam szczerze, że nie słyszałem za wiele o marce Orbea

Znajdę coś ciekawszego w podobnych pieniądzach?

Mój wzrost to 182cm, waga 86kg, myślałem o ramie 19

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to po prostu zlepek leżaków magazynowych. Jakby kosztował 2500 - moooooże. Brak tapera, sztywnych osi, sprężynowy uginacz zamiast amortyzatora. Do tego napęd 1x11 ze śmieszną korbełką finimini 32 na asfalt ? - no kupa śmiechu z przewagą kupy. 

Przeszukaj forum - Indiana, Unibike, Kellys Gate - ale ta Merida - szczególnie 500 - to juz prawdziwy rower. W ogóle warto przeszukac archiwum bo takich tematów jest na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Level 9.0 2020

To jeden z przykładów. Wystarczy wpisać w olx coś takiego jak np: Reba 29; Recon 29 etc i znajdziesz porządne sprzęty z amortyzatorami powietrznymi. Do tego będą miały dobre ramy, solidne koła, napędy bo tych amorków do byle czego nie wsadzali. Czasami warto dodatkowo odznaczyć szukanie w opisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o przykład na co warto zwrócić uwagę. Jest tego więcej, trza popatrzeć co jest lokalnie dostępne by podjechać, zrobić przymiarkę. Kwota nie jest mała, zakupu nie dokonuje się co tydzień więc warto przemyśleć sprawę.

Przednią zmieniarkę/korbę 2s można dołożyć, to nie jest taki kłopot/wydatek jak zmiana kół czy amorka. Dlatego takie oferty są ciekawe.

A - ktoś, kto poskładał/kupił taki rower z np Rebą raczej dbał o niego a nie brykał po hopkach/hopsalniach etc. Z Reconem/Raidonem/Manitou jeszcze taniej się coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ahaja napisał:

kto poskładał/kupił taki rower z np Rebą raczej dbał o niego

Oj, nie takie Foxy widziałem w stanie pożal się.

11 minut temu, ahaja napisał:

Mnie chodziło o przykład na co warto zwrócić uwagę. Jest tego więcej, trza popatrzeć co jest lokalnie dostępne by podjechać, zrobić przymiarkę. Kwota nie jest mała, zakupu nie dokonuje się co tydzień więc warto przemyśleć sprawę.

Kwota nie jest mała, więc trza nie polecać kupowania używki kompletnemu laikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy są podłe zwłaszcza dla ludzi z biedniejszym portfelem a lepiej nie będzie. Zamiast kupować padlinę jak ta Orbea czy inne SpecoTreki trzeba rozglądać się za używkami. Co to znaczy "dla laika"? Laik jak uporczywie będzie chciał nim zostać zrujnuje każdy rower w rok i będzie on w gorszym stanie niż nie jeden dopieszczony kilkuletni czy roczny. Gość ma 15 letniego Authora wiec wydaje mi się, że utrzymać rower potrafi. Oczywiście jest ta Merida czy Deca oraz kilka innych marek ale to się też długo nie utrzyma. Czy taki rower jest zły https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-carve-29er-l-19-reba-dual-air-CID767-IDJfkZ9.html#740cd801ed;promoted  Ta "stara" 500-ka też jest całkiem niezła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, orbea88 napisał:

czas na zmianę mojego wysłużonego(15lat) Authora basic na coś nowszego

Prawde mowiac nie szedlbym na kompromisy. Wytrzymal 15 to wytrzyma i 16y. Za rok pewnie sklepy znow sie beda bily o klienta. A i teraz jak sadze w koncu dorwiesz lighta lub kellysa gate. Teraz po prostu jest zly czas na zakup rowerow. 

A moze dozbierasz do Rockridera XC500. W końcu raz na kilkanaście lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower muszę zmienić bo w author pękła rama

Na pewno chce rower nowy nie używkę kilkuletnią

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/557/bignine-500

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2319/bignine-300-lite

na korzyść starej 500 na pewno amortyzator, a 300lite ma sztywne osie

coś jeszcze na plus któregoś modelu?

oba są za 4400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...