Skocz do zawartości

[siodełko] wygodne siodełko


Critico

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję wygodnego siodełka do jazdy na rowerze mtb. Najczęściej jeżdżę trasy mieszane trochę po lesie oraz asfalt (z przewagą asfaltu). Poszukuję siodełka które będzie wygodne i nie będzie wymagało ode mnie noszenia spodenek rowerowych (stąd pomysł na siodełko żelowe).  Jeżdżę zwykle od 20 do 60 km, bywa że i ponad 100. Koniecznie musi mieć na środku wcięcie. Budżet jaki zaplanowałem 200-400 zł.

Siodełko które wpadło mi w oko to https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-selle-royal-respiro-soft-athletic-pd7336/ 

Czy ktoś ma jakieś lepsze propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to jakie będzie pasowało wie tylko Twój tyłek i nikt inny. Kupować, zakładać mierzyć, testować, obserwować jak nie pasuje oddawać - to najtańsza droga. Druga, kosztowniejsza to wizyta u speca i dobranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jego tyłek jego wybór.

tylko on chce jeździć rekreacyjnie chyba, skoro w zwykłych portkach. A podlinkował znacznie droższy model selle royale niby żelowy, a wygląda jak tanie siodełka.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny tyłek, doradzanie ma średni sens. Niech dowodem będzie chociażby to, że PRO ma praktycznie każdy model w trzech szerokościach.

Mi się jeździ dobrze na Accent Execute, mimo że to deska. Tyle że nikomu go nie doradzę, bo może się okazać że tyłek odpadnie po pierwszej jeździe.

Przy siodełku to albo trzeba iść na pomiary i wypożyczyć modele testowo ( wersja na bogato), albo kupić coś co może potencjalnie być ok, pojeździć i ewentualnie kupić inny model pasujący lepiej.

Ja bym zaczął od zmierzenia aktualnego i na tej podstawie próbował wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q_u napisał:

Na pewno to jakie będzie pasowało wie tylko Twój tyłek i nikt inny. Kupować, zakładać mierzyć, testować, obserwować jak nie pasuje oddawać - to najtańsza droga. Druga, kosztowniejsza to wizyta u speca i dobranie.

ano wiem ze trzeba indywidualnie jednak zalozylem post liczac na linki osob ktore rowniez lubia jezdzic na siodelkach ktore sa w porzadku bez uzywania spodenek rowerowych

posiadam spodenki takie https://www.ceneo.pl/78060670 ale wole jezdzic w zwyklych  testowalem je przy 3 roznych siodelkach (selle monte grappa argo - juz wysluzone i malo wygodne, siodelko Syncros XR2.5- ktore mialem fabrycznie w poprzednim rowerze oraz obecne fizik gobi m7 - z obecnego roweru, nie ma tego wcięcia i odczuwalem spory dyskomfort po przejechaniu 10-15 km) i w mojej opini wiele nie daja a wygodniej mi w zwyklych (moze bardziej komfort psychiczny, nie lubie tak dopasowanych ubran)

Godzinę temu, es.ka napisał:

tylko on chce jeździć rekreacyjnie chyba, skoro w zwykłych portkach. A podlinkował znacznie droższy model selle royale niby żelowy, a wygląda jak tanie siodełka.

widzialem to siodelko na zywo dlatego je podlinkowalem, material robi wrazenie dobrej jakosci...choc mam obawy ze moze byc nieco zbyt miekkie

a co do jazdy to w zawodach sie nie scigam zadnych, jezdze bo lubie a zdarzylo mi sie w zeszlym roku 150 km trase walnąc na rowerze xc, stad poszukiwania odpowiedniego siodelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wiem ze trzeba indywidualnie

Czyli nie wiesz skoro założyłeś temat. Podam Ci przykład ja 94kg, 176 cm wzrostu, brat 88 kg, 174 cm - ja mam siodełko szer. 141, brat na nim nie da rady 5 km przejechac ( ja robię 100 km bez problemu i to w spodenkach bez wkładki). Zjedliśmy zęby na tym aby dobrać siodełko dla brat, za 4, albo 5 razem siadło jakieś WTB, nawet nie pamiętam jaki miało wymiar. 

Poczytaj na forum, masz przykłady jak samemu zmierzyć rozmiar odwłoka i idąc tym tokiem zakup z możliwością zwrotu. Zamontuj przez szmatkę aby nie porysować i zrób 2-3 trasy po 20-30km. Będzie pasowało, zostawisz, nie to oddasz i spróbujesz z innym. To moja sugestia. W innym wypadku specjalista i do pomiaru i dobrania, tylko to nie kosztuje 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem do sklepu jakiegos jechac co ma sprzet do pomiaru jakie siodelko komu pasuje...no ale nie moge znalezc takiego sklepu w okolicy

chyba ze w Krakowie cos jest bo bede tam za jakis mies mniej wiecej

myslalem tez nad opcja wykorzystania prawa do zwrotu w ten sposob co piszesz ale to bedzie bardzo dlugi proces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomiar nic nie da, nie powie co ci przypasuje, a jedynie zawęzi wybór szerokości. Rozstaw kości można sobie zmierzyć w domu. No chyba że pełny fitting, co kosztuje, a i tak nie da jasnej odpowiedzi "to siodełko będzie ci pasować".

No niestety bez wypróbowania, to trzeba mieć szczęście, żeby trafić.
Najlepiej poszukać sklepu, który ma siodełka testowe i wypróbować kilka modeli. Jakbyś trafił na testowe WTB, to polecam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ostatnio w sklepie mi powiedzieli, że w zasadzie to się je kupuje, a w ciągu miesiąca czy ile tam można wymienić na inne lub w ramach zwrotu dostać bon na inny sprzęt Bontragera.
Trochę niefajne przytrzymanie klienta jak nic nie przypasuje, a nie prawdziwe testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zekker napisał:

Niby tak ale ostatnio w sklepie mi powiedzieli, że w zasadzie to się je kupuje, a w ciągu miesiąca czy ile tam można wymienić na inne lub w ramach zwrotu dostać bon na inny sprzęt Bontragera.

W zasadzie tak ale to zależy od sklepu. Mi oddali kasę bez żadnej dyskusji i to po około 40 dniach. Warto więc popytać w kilku różnych jak jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wkg napisał:

Ale na miejscu trzeba kilka przetestować.

Te kilka minut w sklepie nic nie da, nie powie jak się tyłek dogada z siodłem podczas kilku godzin jazdy.
Kiedyś brałem Speca o szerokości 175mm, w sklepie super ale na dłuższej jeździe po asfaltach tyłek zaczął drętwieć, bratu przypasowało, a sam wziąłem węższą wersję i było w miarę ok. Teraz też, w sklepie przymierzyłem i wydawało się w miarę ok ale ostatnio końcówka 70km to już było spore wiercenie się w siodle i szukanie wygodnej pozycji, czy wręcz żeby nie bolało.

Raz trafiłem w punkt ale przestali produkować w momencie jak chciałem kupić. Zostałem z odsprzedanym przez sklep siodłem testowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...