Skocz do zawartości

[do 1500zł] MTB dla dziecka 150 cm/30 kg


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Poszukuję roweru dla dziecka jak w temacie. Ze wstępnego reasearchu wyszły mi Rama 14/15', koła 26' Romet Rambler 6.2 lub Kellys Alpina Eco M20, ale może są jeszcze jakieś inne opcje ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rowery o masie ponad 14kg. Zawodnik waży 30. Zdecydowanie warto szukać czegoś lżejszego. W tym budżecie nowych nie będzie. Oszczędność masy może być na braku widelca amortyzowanego (i tak się pod takim riderem nie ugnie), przedniej przerzutki (bo pewnie nie jedzie w Beskidy) i użyciu możliwie dobrych komponentów. Córka przy tej wielkości (ale pewnie z 5kg więcej) zaczynała już z rowerem 27,5 ale z bardzo małą ramą i masą ok 11kg - to 1/3 a nie 1/2 masy ciała - rower kupiłem używany. Do 150cm miała Autora Sonica - to poniżej 11kg na kole 24". Dlatego kierunkiem mogą być dobre, ale starsze rowery 26", których ludzie się pozbywają. Byle rama była mała. Chłopak pewnie w 2 lata wyrośnie, więc nie ma co się martwić, że rower musi na 10 lat starczyć.

Ta masa się liczy - widziałem na wspólnych wycieczkach ogromną różnicę między córką na rowerze 11kg i drobniejszą jeszcze koleżanką na rowerze 16kg. Oczywiście istotna różnica jest na pochyłościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart: Ty zostaw ten rower i leć z dzieciakiem do szpitala. ;) coś Ci się palec obsunął chyba przy tej wadze.

A tak już serio, to w tej cenie (W zasadzie w każdej) kupuje się dziecku najlżejszy rower na jaki Cię stać, unika się wszystkiego co waży a nie działa jak np. "Amortyzator"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...