Skocz do zawartości

[Kask] kask z Aliexpress czy warto?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chcę kupic kask bo lepiej go mieć niż nie mieć, niemniej potrzebuję w miarę solidnego i taniego, czy ktoś z Was używał choćby tego

https://pl.aliexpress.com/item/33005536449.html

Chodzi mi o to, aby kupić jeden tani kask, a drugi w przyszłości droższy ok. 200 PLN, który - choć nie pamiętam nazwy tego systemu - dodatkowo chroni czaszkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć niż nie mieć, ale tego najtańszego z Decathlonu bym nie polecił. Kiedyś go miałem, tyłek mi uratował, ale w czymś lepszym skutki pewnie byłyby łagodniejsze.

Kupno kasku z Ali to głupota. To ma chronić Twoje zdrowie i życie, a nie leżeć na głowie jako dodatek.

Kup teraz najdroższe na co Cie stać. Kasku nie wymienia się co rok, a do wyższych modeli warto dopłacić, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIPS lub Wavecel. Dwa najpopularniejsze (jedyne?) systemy bezpieczeństwa.

Ja mam Giro z MIPS. Jeżeli chodzi o pasowanie, to nie różni się niczym od kasku bez tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MET i byłem zadowolony. Giro nie zrobiło na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, głównie ze względu na wykończenie. Trzymaj się po prostu dużych, znanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Met, Alpina, Bell, Giro, to chyba wystarczająca lista producentów do wyboru. Mythos 3.0 mi się podoba, ale to już inny budżet i nie pisze wprost o MIPS. Faktycznie, wpierw trzeba sobie poprzymierzać w takim decathlonie te kaski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz taki z Deca za 119. Ładny, wygodny, ale w porównaniu do poprzedniego Bella ma słabą wentylację, bo choć są otwory, to w środku nie ma kanałów i nie ma przewiewu z przednich dziur to tylnych. Następny kask będzie znów ze znanej marki, jak pisze es.ka.
Ewentualnie POC jak wygram w totka - przed chwilą wróciłem z roweru - kolega przetestował swojego POCa - w kasku dziura a on nadal mówi z sensem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwrócić uwagę na sposób zapięcia. Im więcej kliknięć, tym lepiej, bo można lepiej dopasować do głowy. W MET było ich koło 10, w Giro chyba 25.

W Giro mam też regulowany odcinek na potylicy, są 3 pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, es.ka napisał:

Za 200 PLN kupię coś sensownego, ale chyba bez MIPS? Jakich producentów polecacie? 

Dorzuć parę groszy i wyrwiesz Specialized Align II Mips: https://mistralsport.pl/rowery/odziez/kaski/kask-spec-align-ii-mips-blk-blkref.html

Nie wiem jak wersja II, ale osobiście jestem zadowolony z wersji I. Widać różnicę w "dizajnie" ze wskazaniem na wersję I-szą. Ale może być coś na plus w wersji II, czego nie widzę.

@skom25, który Giro użytkujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foray. Kupiłem go kiedyś na wyprzedaży, chyba rocznik 2019 za jakieś 350 czy 370 zł. Strasznie badziewne są w nim wkładki, zwłaszcza te na czole. Przełożyłem z MET i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, bo na przykład z recenzji wspomnianego Align II ludzie na anglojęzycznym internecie, wskazują że na przykład częściowo nie ma łatwej regulacji pasków. (nie sugeruję się komentarzami, ale czasem są źródłem cennych informacji) Rozumiem, że najlepiej żeby byłą łatwa regulacja, przewiew (otwory) i MIPS. A już w budżecie 300 PLN rozumiem, że jeszcze płaci się za materiały (wagę kasku)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od producenta. Mój kask bez MIPS kosztował trochę ponad 200 zł, z MIPS już prawie 400 zł.

Po pierwsze, zdecyduj czy bierzesz z MIPS czy nie. Jeżeli tak, to pewnie wybrzydzać nie będziesz mógł. Jeżeli nie, to za te 200-300 zł da się kupić cos naprawdę przyzwoitego.

Zwracaj uwagę na wagę, bo to jednak czuć. No i jak możliwość to przymierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, tylko kup taki kask. A zaraz zaraz, to nie kask! Jak ochroni mi głowę chociażby przed gałęzią?

Kto wykonał te badania?

Może to i jest dobre do miasta, a nie do sportu. Gdyby było inaczej, to już dawno wszyscy zawodowcy by to mieli, pewnie w lepszej wersji. 

Co do Twojego "MOPS", to gdybyś przeczytał chociaż dwie linijki przed czym chroni, to byś spojrzał na drugi wykres i zobaczył jaką ma przewagę nad tradycyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mips chroni albo i nie chroni, nikt nie zrobił badań porównując każdy możliwy rodzaj uderzenia i nie stwierdził, że mips w każdym przypadku zmniejsza skutki uderzenia. W takim world tourze np. średnio im mips potrzebny mimo, że zarówno prędkości jak i ryzyko kraksy większe niż w normalnym ruchu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 08:11, skom25 napisał:

Co do Twojego "MOPS", to gdybyś przeczytał chociaż dwie linijki przed czym chroni, to byś spojrzał na drugi wykres i zobaczył jaką ma przewagę nad tradycyjnymi.

No generalnie to ma taką przewagę dość... symboliczną :D 

A gdybys przeczytał chociaż trzy linijki to byś zobaczył jaką przewagę ma airbag nad twoim mopsem :) Jak można tak oszczędzać na zdrowiu to ja nie rozumiem 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeczytał trzy linijki na górze postu, to byś zobaczył w czym nie ma przewagi, a nawet nie gwarantuje minimalnej ochrony.

Do miasta, dobre, do sportu, absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...