Skocz do zawartości

[Jaki rower damski na 168 wzrostu] 70% tras to miasto, 30% teren


StasiekMako

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam rower damski. Im więcej czytam tym mniej wiem. Powoli się gubię w tej ilości informacji... Najpierw chciałem trekingowy - ale są ciężkie. Potem szukałem crossowego. Ale jak żona usiadła na Cannondale i zobaczyła jaki jest lekki to teraz szukam lekkiego roweru, który nie będzie za twardy ( krawężniki, czasami jakieś dziury, no i poza tym, że czasami będzie las), będzie na oponach które nie będą stawiały aż tak dużego oporu jak opony górskie, ale też nie szosówka. Czy coś możecie mi polecić? A może ktoś coś takiego sprzedaje. Chcemy zmieścić się w 3000zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się zaryzykować twierdzenie że taki rower nie istnieje - tzn. istnieje ale nie w takim budżecie. Cross za 3 tysiące będzie drogi, tutaj żeby iść w lekki rower trzeba by amortyzator powietrzny, lekkie koła, opony, napęd 1x10. A teraz 3 tysiące wystarczają na prostego crossa. 

Ja bym szedł w tzw. fitnessa, czyli szosówkę której nie chcecie. W tym budżecie można mieć już zestaw alu rama + widelec karbon, waga niższa, widelec coś już tłumi z nierówności, a do tego pakowałbym gładkie opony, tak szerokie jak wejdą, ideałem byłoby 700x47c. 

Jeśli taki rower miałby ciężką korbę 3x to bym z niej zrezygnował - i zmienił na jakąś lżejszą, z jedną zębatką, na miasto mniej biegów starczy, w lekkim terenie powinno dać radę a sporo można urwać z wagi. 

Jeśli poszlibyście w crossa można zmienić widelec na sztywny, nawet taniego Accenta - wiem że to kombinacje ale tak to już jest że niedrogi i lekki nie idą ze sobą w parze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3400 zł jest Riverside 920 z Deca. Tylko nie wiem tylko czy jest dostępny, bo jak te dziady zmieniły stronę to nie mogę miasta wybrać. Masz powietrzny amor, opony gravelowe i w porównaniu do np. fulla enduro to jest lekki ;) 

Niestety w tym budżecie wymagania się wykluczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...