Skocz do zawartości

[smartwatch] Jaki smartwatch w okolicach 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od lat, do zapisywania treningów MTB używam Stravy na telefonie.

Jako, że  aktualnie jestem nieszczęśliwym użytkownikiem Huaweia, działa to różnie.

Pewnie telefon za niedługo zmienię, ale też głupio będzie wybierać telefon pod kątem kompatybilności ze Stravą ;)

Pomyślałem, że może czas pomyśleć o smartwatchu - jeżdżę MTB, zależy mi na czymś z dobrym GPS, nie musi mieć pierdyliona zbędnych funkcji ani dotykowych ekranów.

Podgląd na aktualny dystans i przewyższenia, podstawowe parametry z tętnem na czele, i solidny ślad GPS, to aż nadto co potrzebuje.

Trochę poczytałem i wydaje mi się, że seria Instinct może być czymś co się u mnie sprawdzi, będę jednak wdzięczny za opinie, także w kwestii tego czy ew. warto dorzucić trochę kasy do wersji Solar.

Chyba, że coś innego/fajniejszego jest na rynku w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się czaję na Instinct (i po tym co piszesz chyba dobrze że odpuściłem Watch GT2) a co do wersji Solar - głosy są różne, jedni mówią że nie warto dopłacać, drudzy że tak - bo nie tylko dorzucili ogniwo do ładowania ale też sporo się zmieniło w samym zegarku, tyle na Pepperze znalazłem 

Cytat

Instinct, bez dopisku Solar, to starsza wersja.
Trzeba miec tylko na uwadze, ze brak ladowania sloncem to nie jedyna roznica. Solar ma dodatkowo:
- nowy sensor optyczny do pomiaru pulsu
- pulseox i swimming hr
- zarzadzanie energia
- tryb ekspedycji do 68 dni na baterii
- tryb oszczedzania energii
- inny chip gps, Sony
- dluzszy czas pracy na baterii

https://spidersweb.pl/2020/08/garmin-instinct-solar-opinie-recenzja.html jest też coś tutaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Instinct solar bardzo dobry wybór fajny wygląd , g-shockowy , funkcje, czytelny wygodny , Instinct solar różni się od samego Instincta czujnikami ma nowsze i dokładniejsze. Na solar nie ma co liczyć że doładuje zegarek .robi to bardzo slabo żeby nie powiedzieć niezauważalnie. Musiałbyś być w słonecznej Grecji cały dzień na dworze żeby zobaczyć różnice w baterii ale warto dopłacić że względu na czujniki .

IMG_20211024_105019-01_copy_992x744_1.jpeg

IMG_20211016_141629-01_copy_992x744.jpeg

IMG_20211106_104436-01_copy_992x744.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Garmin Forerunner 55 i na rowerze bardzo dobrze się sprawdza. Szybko łapie fixa, długo trzyma baterię, zapisuje ślad. Nie ma dotykowego ekranu. Co jest dla mnie ważne na rowerze, to że jest płaski i lekki. W jeździe na rowerze przeszkadzałby mi duży i ciężki zegarek na ręce. Ma funkcję zapisywania trasy na rowerze, można konfigurować ekran i wyświetlać potrzebne dane. Ma odczyt tętna - różnica w stosunku do profesjonalnego pulsometru wynosi max. 4 uderzenia/min (sprawdzone osobiście). Wysokościomierz tylko z GPS. Można sobie "spersonalizować" swoim paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do zegarka ja postawiłem na wersję instict 2 ale bez solara. Uznałem że to u nas mija się a celem na plus przemawiały płatności ale sobie darowałem. Bo to jednak kilka stów więcej kosztuje. Jestem po ok miesiącu używania zegarka i powiem tyle - warto było. Wersja 2 ma połączenie z Garmin connect co chyba pierwsza generacja tego nie posiadała. Dłuższą żywotność na baterii i inne funkcje przeniesione z jedynki. Używany na szlaku podczas zapisu śladu działa świetnie, lotu balonem pokazuje fajnie wysokość na jakiej jesteśmy, łączy się z licznikiem Garmin edge 530 bez problemu i fajnie przekazuje tętno - nie zrywa połączenia. Użytkuje go również jak smartwach w pracy do powiadomień z Watsapp i nie tylko. Łączy się bezproblemowo z czujnikami rowerowymi. Można ze sklepu garmina pobierać dodatkowe tarcze. Nie posiada kolorowego wyświetlacza ale nie jest to akurat wada. Fenix jak dla mnie jest zbyt rozbudowany i w życiu bym nie wykorzystał jego potencjału. Dlatego wybrałem akurat ten model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co kto potrzebuje tak naprawdę. Mi się podobają g-shot zegarki a że Garmin taki wypuścił to taki kupiłem. Najbardziej mi zależało na transmisji tętna z nadgarsta w połączeniu z licznikiem garmina i to działa. Pas HR nie bo na codzien do niczego innego nie użyje..

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm niby wszystko ok nie było się do czego przyczepić a nawet lepiej instinct ma większy zasięg „blutu” od fenixa , chyba zbyt ubogi graficznie byl , w Fenixe używam map w zegarku w lesie na spacerach z psem , tak dla siebie , nawigacji , ekran treningowy na rower ma więcej pol , drobiazgi , mam kilka zegarków w sumie 🤣🤣🤣taka pasja 

Czekam teraz na garmina fenix 8 może będzie w styczniu to kupię .fenixa 6 pro mam ponad rok chyba to już „szmat czasu”🤣🤣🤣🤣

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że ta grafika niektórym może się nie podobać. Instict też ma sporo opcji wiadomo grafika jest jaka jest. Moim głównym urządzeniem treningowym jest i będzie licznik Garmin edge. Dlatego brak lepszej grafiki w zegarku mi wogole nie przeszkadza. Nigdy biegaczem nie będę i licznik był drażniący u mnie jeśli tam nie ma koloru. W zegarku jest mi to obojętne. Fenixa mierzyłem jest dla mnie zbyt ciężki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pobawiłem się teraz tym instict2 i ma to od groma opcji co chce żeby mi wyświetlał jakie dane na ekranie i max. do 5 pół. Nie wiem czemu jeśli chodzi o tętno to czujnik brytona nie działa ale już czujnik garmina działa z tym zegarkiem. Chyba że ktoś wie gdzie wejść w opcje żeby to uruchomić. Chociaż jak podchodzę do jednego czy drugiego rowery niby to się łączy automatycznie. Jestem zielony w tej kwestii.🤔Za to jedna wazniejszych opcji jest autopauza która tutaj się na szczęście znajduje.

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...