Skocz do zawartości

[Kierownica] Jaka kierownica prosta czy baranek


Rapero7000

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się tylko, że w ten pozycji jest możliwe hamowanie z pełną kontrolą siły zatrzymania. 

Nie można powiedzieć, że z kierownica z barankami nie ma wad, bo właśnie tą wadę  wymieniłem oraz o wyprostowanej sylwetce można zapomnieć. 

Na tym temacie zostały udzielone różne odpowiedzi który typ kierownicy jest lepszy i nie mogę jednoznacznie powiedzieć która jest lepsza na podstawie postów. Moim zdaniem to zależy od  użytkownika która najbardziej mu pasuj, które elementy są dla niego ważne a które nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary... nie mędź. Już zdecydowałeś daaaaawno, że chcesz prostą. Po co dalej drążysz temat który Ci nie leży? Tak, da się hamować z pełną kontrolą z obu chwytów które do tego służą. Włącz se Eurosport 2 o 22.10 masz 10 etap Giro zobaczysz sobie jak hamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie można powiedzieć, że z kierownica z barankami nie ma wad, bo właśnie tą wadę  wymieniłem oraz o wyprostowanej sylwetce można zapomnieć. 

A co ma baranek do pochylonej pozycji? Masz dwa chwyty na tej samej wysokości co w identycznym rowerze z płaską kierownicą. W ogóle nie wiem po co ciągniesz temat roweru szosowego barankiem czy fitnessa z prostą kierownicą jak pochylona pozycja jest dla ciebie wadą

Dodam ci nawet, choc to może być zbyt skomplikowane, że istnieje coś takiego jak geometria ramy i kupując rower z barankiem pokroju gianta anyroad, meridy silex czy marina fc masz kierownicę wyżej niż dvpe. Nooo i się cała filozofia posypała

Tych głupot o siłę hamowania to już nie będę komentował

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rapero7000 napisał:

Zgadza się tylko, że w ten pozycji jest możliwe hamowanie z pełną kontrolą siły zatrzymania.

A może wsiądź na baranka i się przejedź zamiast robić z siebie ginekologa teoretyka? 

W zeszłym roku wsadziłem na baranka dwie delikatne dziewczyny...  Karolina jeździ niemal tylko w dolnym chwycie włącznie z terenem i hamuje na nadto procentowych zjazdach.   Wika miesza ale woli chwyt na klamkach i woli hamowanie w tej pozycji.  W nic nie wjechały.... Zawsze wychamowaly.  

Jednym słowem....  Banialuki sobie wmawiasz.   A jak chcesz mieć dobre hamulce  weź 520 z hybrydami.  

A co do bolącego kręgosłupa to mi akurat baranek i długie jazdy pomagają na problemy z nim.... Zresztą miałem okazję zobaczyć jak się budują plecy po sezonie (6kkm) na baranku... Pięknie widać mięśnie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z mechanicznymi hamulcami, ale hydrauliczne GRX400 hamują bardzo dobrze i mocno. Zarówno z chwytu ma łapach jak i z dolnego chwytu.

Przecież w hamowaniu nie chodzi o to, by zablokować koło i stracić przyczepność, ale o to by użyć maksymalnej siły hamowania na granicy przyczepności koła. .

Po za tym przejście z górnego chwytu na łapy i do klamek to jest ułamek sekundy.

No i górnym chwycie jeżdżę jak chce trochę odpocząć, zrelaksować się, podziwiać przyrodę, więc zazwyczaj nie ma wtedy potrzeby hamować.

A w miejscach potencjalnie niebezpiecznych i wymagających hamowania nie wyobrażam sobie jazdy w górnym chwycie i jeżdżę na łapach.

Jak nie jesteś przekonany to albo przejedź się na baranku, albo kup płaską kierę i zapomnij o temacie... Choć pewnie będziesz żałował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 22:09, stpman napisał:

Klamkomanetki szosowe także banalne w obsłudze

Dokładnie, odrobinka wprawy i można sobie wyrobić odruch hamowania z jednoczesną redukcją przełożeń, np. przy dojeździe do skrzyżowania, żeby potem łatwiej ruszyć.

Ale Kolega widocznie kupuje rower nie do jazdy ale do hamowania...

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chcę sobię  wymienić następujące elementy w rowerze tariban RC 500 z płąską kierownicą jakie produkty polecacie

- opony ( jada głównie po asfalcie) w dec te droższe podobno są dobre 

- siodełko

- hamulce  podobno aby hydrauliczne zamontować trzeba wymienić przerzutki, ale mogą być tarczowe tylko dobre jakości 

- przerzutki choć nie wiem czy jest sens zamieniać na shimanoo 105, ze względu na koszt 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędu zmieniać nie ma sensu, rama jest kompletnie nie rozwojowa, nie ma sensu ładować w nią kasy

Siodełko ma być dobrane pod twoją dvpe a nie polecone przez randomów na forum

W decatholnie nie kupisz dobrych opon szosowych, podaj budżet i szerokość jaka cię interesuje

Przy hamulcach masz do wymiany zaciski+klamki (nic z "przerzutkami" nie ma to wspólnego chyba że sobie zamontujesz jakies klamkomanetki żeby mieć mniejszy burdel na kierownicy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/p/zestaw-2-opon-do-roweru-szosowego-lithion-2-700x23-z-miekka-stopka-etrto-23-622/_/R-p-X8541644?mc=8541644

https://www.decathlon.pl/p/zestaw-opon-do-roweru-szosowego-pro4-endurance-700x25-z-miekka-stopka/_/R-p-X8570249

https://www.decathlon.pl/p/opona-rowerowa-power-road-700x25-z-miekka-stopka/_/R-p-X863145

Te opony nie są dobre?

Jakie hamulce polecasz?

Taką dostałem informację odnośnie hamulców:

Należy się też liczyć z koniecznością przeprowadzenia wymiany przerzutek ponieważ na 9 biegów nie prowadzi się produkcji hydrauliki na 9 biegów.
 
 

Intersują mnie takiej szerokości takie jak fabryczne, ale lepszej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Należy się też liczyć z koniecznością przeprowadzenia wymiany przerzutek ponieważ na 9 biegów nie prowadzi się produkcji hydrauliki na 9 biegów.

Gdybyś miał baranka to tak by było ale masz flatbara i założysz sobie hamulce rodem z mtb, które w żaden sposób nie są powiązane z mechanizmem zmiany biegów. 

Cytat

Te opony nie są dobre?

Możesz sam testować i się przekonać, generalnie szosą na oponach michelin się w tym kraju "nie jeździ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A teraz, na co to wygląda? To ta sama rama, oryginalnie przewidziana jako baza do szosówki typu "audax", bo ma otwory do montażu bagażnika i błotników. 

https://www.ebay.co.uk/itm/125295882974?hash=item1d2c3772de:g:xNsAAOSwMAhgU4A1

Zresztą ja wcześniej na tej ramie jeździłem z barankiem i mostkiem 100 mm. Krótszego już nie próbowałem, zmieniłem ramę na mniejszą.

Z mostkiem 80 mm spokojnie mógłbym na niej jeździć z baranem.

Z prostą kierownicą mam aktualnie mostek 130 mm.

Kinesis Racelight Road Bike, Carbon Forks, Campagnolo Groupset, Mavic Wheels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...