Skocz do zawartości

[Kierownica] Jaka kierownica prosta czy baranek


Rapero7000

Rekomendowane odpowiedzi

A co mnie obchodzą jakieś książkowe definicje. Zdefiniować to sobie można wszystko jak kto chce, nawet wbrew faktom, logice i zdrowemu rozsądkowi.

https://prawo.gazetaprawna.pl/galeria/798697,dlaczego-slimak-to-ryba-absurdy-prawa-unii-europejskiej.html

Rower szosowy to rower zoptymalizowany pod kątem szybkiej jazdy po szosie, czyli po twardej, gładkiej nawierzchni. O możliwości szybkiej jazdy w takich warunkach decyduje głównie zakres dostępnych przełożeń (u mnie korba 48/38, kaseta 11-30), lekkie, dość wąskie opony o niskich oporach toczenia i niskich oporach aerodynamicznych (u mnie na zdjęciu aktualnie Vittoria Rubino Pro Slick 700x23), niska waga całego roweru i pozycja zapewniająca niskie opory aerodynamiczne (długi mostek i rogi pozwalają na taką nawet jeśli kierownica nie jest niżej niż siodełko).

Kierownica w tym rowerze ma 57,5 cm szerokości. Więc według Ciebie te kilka centymetrów ponad 50 cm zmienia całkowicie właściwości roweru? No to jeśli ją skrócę do 50 cm to już będzie szosówką, tak? Te 7,5 cm rurki niszczy wszystkie właściwości szosowe mojego roweru? Koła nagle zaczynają się dużo gorzej toczyć, zaczyna mi brakować szybkich przełożeń, czy może ktoś przywiązuje mi do ramy ciężką, stalową kotwicę? A może jeszcze co innego? Może nagle cały układ napędowy zaczyna generować większe opory lub wymagać innego sposobu kręcenia pedałami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marvelo napisał:

A co mnie obchodzą jakieś książkowe definicje.

One są po to żebyśmy mogli dobrze zrozumieć siebie nawzajem. Oczywiście można używać swoich własnych definicji, ale trzeba się liczyć z tym że nikt Cię nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "rower szosowy z prostą kierownicą" jest używane od dawna i w zasadzie tu niczego nie trzeba tłumaczyć. Nazwa jest opisowa i przedstawia to, czym taki rower jest. Każdy człowiek o nawet minimalnej świadomości rowerowej jest w stanie sobie wyobrazić, jak taki rower wygląda. 

https://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&biw=&bih=&q=flat+bar+road+bike&iflsig=AJiK0e8AAAAAYnl50B53xam9XDZG-1n6wxfU9hd1qaW0&gbv=2&oq=flat+bar+road+bike&gs_l=heirloom-hp.3..0i512j0i22i30l9.1131.5307.0.5568.18.13.0.5.5.0.177.1655.3j10.13.0....0...1ac.1.34.heirloom-hp..4.14.1079.NYbA76MdLYA

Śmiem twierdzić, że określenie "rower fitness" powstało znacznie później, w celach marketingowych.

Mój rower na ramie Kinesis Racelight T nigdy nie był gotowym rowerem fitness, bo rama jest u mnie już 14 lat, a kupiłem używaną.

Jest obecnie rowerem szosowym z prostą kierownicą i rogami. Koniec, kropka.

Edytowane przez bogus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...