Skocz do zawartości

[Rower szosowy] Triban RC 520 czy Triban RC 500


Rapero7000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już to Trabant 601  ;)

Ale jak wyżej oba to po prostu przyzwoite rowery... Tak słowo "przyzwoite" oddaje chyba najlepiej charakter tribanów.

Kwestia potrzeb i zasobności portfela, wiadomo że droższy ma droższe czytaj lepsze komponenty, ale też np. lepiej zestopniowaną kasetę..., ale oba mają B.dobry stosunek ceny do tego co oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC500 i RC520 mają taką samą ramę i najszersza opona jaka wejdzie to chyba 37mm. Różnią się tylko osprzętem (Sora vs 105) i 520 ma chyba hamulce hydrauliczne napędzane mechanicznie (linką).

Osobiście używam RC500 i jestem zadowolony. Zmieniłem tylko opony na węższe (25), przedni hamulec (Avid BB7 Road) i siodełko.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet to mam zarówno na 500 jak i na 520. Zastanawiam się czy jest sens dopłacać 1000zł na 520. 

3 minuty temu, Mareq_BB napisał:

RC500 i RC520 mają taką samą ramę i najszersza opona jaka wejdzie to chyba 37mm. Różnią się tylko osprzętem (Sora vs 105) i 520 ma chyba hamulce hydrauliczne napędzane mechanicznie (linką).

Osobiście używam RC500 i jestem zadowolony. Zmieniłem tylko opony na węższe (25), przedni hamulec (Avid BB7 Road) i siodełko.

Z jakiego powodu zmieniłeś opony, przedni hamulec i siodełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz używał tego roweru do jakiejś sportowej jazdy z większymi ambicjami to docenisz mniejsze skoki pomiędzy zębatkami przy tym samym zakresie na kasecie z wiekszą ilością zębatek w 105, jeżeli bardziej do jazdy takiej turystycznej to w zasadzie sora jest wystarczająca a części do niej znacznie tańsze. Opony w tych rowerach są i to w zasadzie jest ich jedyny plus dlatego warto dołożyć do troche lepszych bo znacząco poprawią charakterystykę roweru a co do hamulców to w 520 bedą trochę lepsze ale wszystko zależy od wymagań i wagi użytkownika bo znam kilka osób, które chwalą hamulce rc500 i są dla nich wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli Cię stać i to nie jest próg bólu to po prostu najczęściej warto. Amatorzy na wycieczkach też doceniają lepsze heble i ciaśniejszą kasetę, precyzyjniej i szybciej działające zestawy klamotek i przerzutek. Ale oczywiście nowa sora zła nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie była wina przedniej przerzutki... to jest tak prymitywny mechanizm, żeby w dół był problem to trzeba to zalepić gliną i poczekać aż wyschnie. W górę to jeszcze regulacja i naciąg linki, do poprawy w miarę jej rozciągania. Ale w dół? Sprawdź linki i pancerze, popychacz cyngla w klamce, położenie śrubek ograniczających wychylenie, możesz też mieć zbyt napiętą linkę, no i właśnie to jak czysta jest sprężyna i okolice piwotów wodzika przerzutki.

Ps. Mi właśnie poszła się czesać lewa klamka 105... przestał wracać ten wichajster od małej dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rapero7000 napisał:

Byłem w dekatlonie i polecono mi kupić Triban RC 500. Jak wy uważacie który lepiej kupić ?

Jeśli szukasz "typowej szosy" to nie kupuj żadnego, jeśli interesuje cię "niewiadomoco" to chyba postawiłbym na 500, na starcie będzie taniej a za rok czy dwa i tak kupisz coś innego (a jeśli po roku nie będziesz miał niedosytu to i ta 500 wystarczy na lata

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zmiana opon na węższe podniosła prędkość, obniżyła wagę (o 400g). Jak dla mnie Sora działa szybko i precyzyjnie. Faktycznie rower nie jest lekki. Mój w rozmiarze L, z pedałami, koszykami na bidony, pompką, licznikiem i oświetleniem i torebką z dętkami i multitoolem to razem 12kg.

Jak się nie ścigasz to ten rower jest ok. Jest pancerny. Poza tym nie wiem czy kupi się jakąkolwiek nową szosówkę w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...