Skocz do zawartości

[Mrowienie i ból dłoni] Proszę o pomoc, przez to nie jadę na zawody


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !!!

Piszę tutaj bo mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w moim problemie :/

Bardzo wkręciłem się od 2 lat w jazde na rowerze, kolejne kilometry, wypady, pokonane przeszkody itp. moja dotychczasowa "maszyna" to był ten UNIBIKE - 

https://www.unibike.pl/unibike2015/fusion29.php      w rozmiarze 21

jeździło się super, trasy w terenie, wypady po 100 km, generalnie żadnych problemów. Ale jak wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie. Uzbierałem na nowy rower a konkretnie kolejny UNIBIKE również w rozmiarze 21

https://www.unibike.pl/expert29.html

ta sama firma, ten sam rozmiar....

no i się zaczęło, sprzedałem starą maszyne, zacząłem jeździć na tym rowerze i po pewnym czasie zaczynały mi mrowieć dłonie, końcówki palców, miałem ślady czerwone w miejscach, gdzie manetka dotykała dłoni, uniemożliwiło mi to jazdę! i zaczęło strasznie zniechęcać do dwóch kółek.  Postanowiłem, że muszę to zmienić!

Zmiany i próby naprawienia tej masakry dotyczyły :

zabawa ustawieniami siodełka, kąty, odległość, wysokość, nić nie dało

zmiany gripów, ergony gp 2, esi, zwykłe chińskie, na każdych to samo, na styku dłoni z manetką, czerwona plama po 20 minutach jazdy, na ergonie większa, na zwykłych manetkach mniejsza, ale dalej to samo....

zabawa mostkami, 35mm, 100mm fabryczny, 60mm, zabawa z regulowanym, podnoszenie kierownicy na maksa w góre, aż wyglądało to śmiesznie, żadna z tych rzeczy nic nie dała.

kierownica gięta, nic nie dała

Na poprzednim rowerze nie było takich sytuacji dlaczego nagle tutaj się pojawiły ? Wydaje mi się, że geometria nie różni się diametralnie między tymi rowerami.

Załączam zdjęcia na ustawieniach (esi, mostek 35mm, kiera gięta) oraz (ergony, prosta kiera, fabryczny mostek) Kierownica jedna i druga 720mm

Screenshot_20210514-182353-079.jpg

Screenshot_20210514-182443-270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba najważniejsze pominąłem ;0 byłem na fittingu to była pierwsza deska ratunku, nie wiem czy gość był nieogarnięty, czy to coś ze mną nie tak, ale nic mi to nie pomogło... poustawiał mi niby prawidłowo rower i mówił, że możliwe, że problemy znikną... nie znikły 

co do ćwiczeń i rozciągania, teraz rzadziej, kiedy zaczęły się te problemy to to zaniedbałem, ale na poprzednim rowerze nie było takich problemów ;/ moje wymiary jakby co to 191 cm, 89 przekrok, 102 kg. Czuje ogólnie, że na rowerze mam mocno obciążone ręce.

zabawe z różnymi komponentami zacząłem samodzielnie, on mi ustawił rower fabrycznie, prosta kiera i 100mm mostek

Edytowane przez Malaguta123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale mi na wszelkie bóle pomogły nie eksperymenty z pozycją tylko regularne ćwiczenia i wizyty u fizjoterapeuty.

Nie wiem ile masz lat. Jak miałem 20 lat i byłem studentem to nic mnie nie ruszało.

Mając 33 lata i będąc Ojcem pracującym przy biurku mam w rozpisce 8 różnych ćwiczeń na rozciąganie + planki + pompki + ćwiczenia na drążku i ławce rzymskiej + rolowanie i dopiero robiąc te rzeczy niemal codziennie jestem w stanie funkcjonować, ogarniać dziecko i rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciąż dłonie wraz ze zmianą kąta. Jaki masz tam mostek? Może wystarczy go skrócić o 10-20mm. I pamiętaj, że odczucia się nie zmienią podczas pierwszej minuty jazdy, trzeba na to kilka h jazdy, żeby wiedzieć czy to właściwy ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...