Skocz do zawartości

[Garmin i Strava] dwa urządzenia garmina, synchronizacja ze Strava


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się zmusić posiadane przeze mnie urządzenia Garmina to synchronizacji ze Stravą/Connectem. Używam licznika EDGE 830 oraz smartwaha Garmina. Zależy mi na czymś takim:

licznik EDGE

  • automatyczna synchronizacja z garmin connect, aktywność publiczna
  • automatyczna synchronizacja ze stravą, aktywność publiczna, 

smartwatch

  • automatyczna synchronizacja z garmin connect, aktywność prywatna
  • brak synchronizacji ze stravą,

I teraz jestem na etapie takim, że EDGE bez problemu synchronizuje się z Connectem i Strava. Aktywności są publiczne. Równocześnie smartwatch też się synchronizuje i aktywności są publiczne. Dodatkowo aktywności ze smartwatcha lecą do Stravy Nie potrafię wymusić tego, aby aktywności z zegarka były prywatne i nie trafiały do Stravy.

Pytanie czy da się to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ze Stravą synchronizuje się konto GC a nie konkretne urządzenie, poza tym ustawienia prywatności na Stravie są zarządzane przez Stravę, która nie ma pojęcia o urządzeniach (jedynie wyświetla czym zarejestrowano aktywność).

Bez dodatkowego skryptu, który usuwałby/zmieniałby ustawienia aktywności po jej dodaniu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem, być może jest jakaś appka, która coś takiego ogarnia. Zakładam jednak, że zadając pytanie na forum sprawdziłeś i takowej nie znalazłeś. Także appkę/skrypt musisz napisać samodzielnie a potem odpalić na jakimś serwerze w zależności od użytej technologii.

https://developers.strava.com/docs/webhooks/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje "za kurtyną":

Urządzenie rejestruje aktywność > synchronizacja z Garmin Connect > GC synchronizuje ze Stravą

Garmin Connect ma globalne (takie samo dla wszystkich urządzeń) ustawienie prywatności dla nowych aktywności (https://connect.garmin.com/modern/settings/privacySettings) oraz synchronizacji ze Stravą.

Garmin Connect działa więc na zasadzie "wszystko albo nic" w obu kwestiach.

Żeby zrobić to tak jak ty chcesz zrobić, musiałbyś napisać do suportu Garmina, ładnie poprosić żeby wprowadzili osobne ustawienia prywatności i synchronizacji ze Stravą dla każdego urządzenia podpiętego pod konto oraz liczyć że cię wysłuchają i to zaimplementują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...