Skocz do zawartości

[szosa] ale o co chodzi?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

co za czasy, co za ludzie :)

To poproszę jak ktoś ma wiedzę odp. na pozostałe pytania.

 

Co byś sugerował na 179cm wzrostu? SPECA SIRRUS SPORT mam L

Bezprzewodowy AXS możesz sobie dowolnie łączyć, więc teoretycznie (do potwierdzenia) Czy ktoś z kolegów potwierdzi/zaprzeczy?

U siebie lemondkę mam przykręconą do kierownicy. Możesz coś więcej napisać w czym tu może być problem, bo nie zakumałem tegoż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak temat, mówi się, że nie ma głupich pytań. Właśnie byłem z klimą u "mojego" mechanika z samochodem i zaproponowałem kupno mojego roweru. Jak się przypadkiem okaże, że się sprzeda to temat będzie jak najbardziej niejałowy. W sumie to zadałem chyba w miarę konkretne zapytania:

Co byś sugerował na 179cm wzrostu? SPECA SIRRUS SPORT mam L

Bezprzewodowy AXS możesz sobie dowolnie łączyć, więc teoretycznie (do potwierdzenia) Czy ktoś z kolegów potwierdzi/zaprzeczy?

U siebie lemondkę mam przykręconą do kierownicy. Możesz coś więcej napisać w czym tu może być problem, bo nie zakumałem tegoż

Może nie są one łatwe, ale czasami lepiej pomóc w takiej sprawie, szczególnie jak ktoś ma wiedzę, niż kupno crosa za 2000 zł, gdzie każdy potrafi dać odpowiedź, która zawsze będzie słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na stronie wzrost i przekrok i zobaczysz co Ci system dobierze. Zresztą jest też tabelka, która podaje zalecane rozmiary. Ze sprzedażą obecnego roweru to bym się nie spieszył, bo jak widzisz aktualnie to tych rowerów nie ma na stanie.

Problem z dokręceniem lemondki może być taki, że z racji jednolitej konstrukcji mostka i kierownicy, ta ostania nie jest okrągła na całej długości. Poza tym producent może nie dopuszczać obciążania jej lemondką. Tego nie wiem. Jeśli Ci faktycznie zależy to skrobnij maila do nich lub zadzwoń na infolinię.

Ostatnia rzecz to kaseta mtb zastosowana w tym rowerze. Ma ogromną rozpiętość 10-52. Nie wiem, gdzie użytkujesz rower, ale jeśli tu w naszej płaskiej Wawie i okolicach to ponad 3/4 tej kasety będzie leżeć odłogiem. Po prostu nie wykorzystasz jej zakresu (miękkich przełożeń) na naszych asfaltach. Weź pod uwagę, że kasety Eagle nie są tanie.

Wrzucałem Ci wcześniej hasło szosy aero lub w szosy w ogóle. Przemyśl sobie to jeszcze. Ten Canyon to jest fajny rower, ale kierowanej do konkretnej grupy odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zauważyłem właśnie tę tabelkę, gdzie wzrost jest na początku. Wychodzi rozmiar M

Tak, jeżdżę po płaskim albo okolice Puszczy Kozienickiej albo Kampinos. Jest tu możliwość czatu, tylko już dziś niedostępna, to o mocowanie lemondki się dopytam.

No, ale w weekend jechałem VELO-CZORSZTYN i bez lekkich przełożeń byłby ZONK

W zasadzie została mi potrzeba informacji jak i czy da radę tę lemondkę wpiąć do reszty: Sram eTap AXS Clicks Przyciski na końce przedłużeń aero para czarne - Najlepsze Ceny ➤ Rowertour.com

Jeszcze rozjaśnij proszę, że ten rower to do jakiejś konkretnej grupy odbiorców kierowany jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie rocznik i model masz tego obecnego Sirrusa? Może da się jeszcze znaleźć geometrię.

Mój Sirrus ma ramę projektowaną od podstaw, stricte pod prostą kierownicę. Natomiast modele sprzed dwóch generacji wstecz chyba były budowane na szosowej ramie z modelu Roubaix + długi mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poznać właściciela SIRRUSa, wiesz co Darek, mi czas tak spier..., że mam problem z jego dokładnym określeniem w przestrzeni. Załączę fotkę pozwól.

sirrus.jpg

ps. dodam, że to rozmiar L, ale mam wrażenie, ze mógłby być ciut mniejszy. Ten raczej polecałbym gdzieś tak na 182-186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, omegagl napisał:

Jeszcze rozjaśnij proszę, że ten rower to do jakiejś konkretnej grupy odbiorców kierowany jest.

Dla kogoś komu przyda się tak duży zakres przełożeń, a z drugiej strony z jakiś powodów nie chce mieć roweru z barankiem. Czyli np. mieszkam w terenie górzystym, ale jeżdżę po asfaltach i preferuję prostą kierownicę.

Ewentualnie dla kogoś kto na pragmatykę ma wywalone i kupuje sobie tego Canyona, bo mu się po prostu zaj... ście podoba ;) I w sumie czemu nie. Powód dobry, jak każdy inny. Rower ma cieszyć.

No niestety po samej fotce to ja nie zgadnę. Tym bardziej, że to rama alu, więc niekoniecznie musiała to być geometria czysto szosowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX kolego,

W sumie może się jeszcze trafi ",kozak" co się wypowie w sprawie możliwości podłączenia tej lemondki (o ile w ogóle da się ją zamontować)

Jak dobrze zrozumiałem, to w Polsce nie ma żadnego przedstawiciela tej firmy, co by podjechać, pogadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop ma dvpę niżej niż kierownicę, komin podkładek, mostek na plus i twierdzi, że "leży" na lemondce. Coraz lepiej jest

Weź spójrz prawdzie w oczy, kupisz takiego roadlite czy nawet szosę to kierownicę będziesz miał z 10 cm niżej a siodełko przecież na tej samej wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Michau_, przecież nie będę zakłamywał rzeczywistości. Mam (chyba) 178cm wzrostu a ten mój SIRRUS to L Zwyczajnie jak go kupowałem, to jeszcze tego forum nie znałem, w ogóle miałem mglistą wiedzę. Dziś oczywiście wiem, że montując lemondkę trzeba będąc na granicy rozmiarów brać mniejszy. Jak podniosę siodło, to nie dostanę do pedałów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić, jak mi się tak na niej zje...fajnie jeździ. Nic tu nie kombinowałem z mostkiem, wszystko oryginał. Oczywiście Artur to trafna sugestia, bo może warto faktycznie ja opuścić? No ja się już raczej nie rozciągnę, prędzej skurczę.

Rozumiem, że do tego potrzebna jest wymiana mostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w przyszłym tyg. idzie do serwisu. Artur, a czy powinienem kupić nieco krótszy ten mostek?

ps. chyba że się sprzeda, bo właśnie gość zadzwonił, żeby przesłać specyfikację. To jak się powiedziało A, trzeba będzie powiedzieć B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, omegagl napisał:

Załączę fotkę pozwól.

Patrząc to co wkleiłeś, że chcesz kupić, a to na czym jeździsz to dwa różne światy. Jazda Żukiem do tej pory a przymierzanie się do Ferrari. Przemyśl sprawę, potestuj inne bo to co masz, a o czym myślisz to dwa różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, omegagl napisał:

To prawda Michau_, przecież nie będę zakłamywał rzeczywistości. Mam (chyba) 178cm wzrostu a ten mój SIRRUS to L Zwyczajnie jak go kupowałem, to jeszcze tego forum nie znałem, w ogóle miałem mglistą wiedzę. Dziś oczywiście wiem, że montując lemondkę trzeba będąc na granicy rozmiarów brać mniejszy. Jak podniosę siodło, to nie dostanę do pedałów :) 

Rozmiary rowerów nie różnią się wyłącznie długością a i wysokością (a czasem nawet różnica wysokości pomiędzy sąsiednimi rozmiarami jest większa niż długości). Ty nie dość, że masz za duży rower - więc automatycznie też "za wysoki" to kierownica jest ustawiona tak wysoko, że bardziej się już nie da. Wrzucasz jakieś agresywne rowery tt, szukasz lemondek i elektroniki a na obecnym rowerze masz pozycję jak na jakiejś miejskiej holenderce. Będzie ból i płacz. Sam jeżdżę szosą o dość agresywnej geometrii ale dołożenie do niej jeszcze lemondki to już by było przegięcie dla mojego ciała, nie mówiąc już o tt

Jakie w ogóle przelotowe prędkości na tym osiągasz po płaskim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-26km/h średnia po płaskim to już taki max Kilka lat temu dawałem radę 27-28km/h, ale teraz nie idzie. Jestem 50+

Tak normalnie przelotowo codziennie, to jak mam 23-24km/h to jestem happy

Tylko ja mam no, pewnie nie w Waszym mniemaniu mocna kondychę, jak prę to jak baba do porodu, przepraszam kobieta. Udało mi się zajeździć dwóch kolegów, którzy mnie straszyli swoimi średnimi. Obu zostało daleko w tyle, jeden nawet zgubił trasę i miał pretensję, że go zostawiłem. Także już się nie ścigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale średnią 23/24 to ja mam na MTB z oponami 2,2" na dojazdach do miejscówek, które liczą czasami 20-25km. I żeby nie było jestem tuż pod 50, nie nastolatek.

Nie idź tą drogą, to ładne rowery, ale przemyśl 10 razy czy dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla zobrazowania, na rowerach które wrzuciłeś w pierwszym poście miałbyś taką pozycję:

 

S-Works_Shiv_TT_Disc_017.jpg

I raczej byś nie za bardzo miał jak to podnieść. 

Jak ta lemondka ze zmianą biegów to dla ciebie mus, a masz te 50+ i nie położysz się w pozycji czasowej, to albo po prostu przenosisz manetki zmiany biegów na swoją lemondkę w sirrusie (bar endy) albo szukasz roweru z mega wyprostowaną pozycją typu https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2055/silex-8000-e i dodajesz tę nieszczęsną lemondkę i dodatkowe przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_u, wierzę, bo niedawno jadąc dopadł mnie gość na składaku a'la WIGRY3 i nie mogłem mu odjechać. W końcu się zgadaliśmy i okazało się, ze gość biega i trenuje prawie zawodowo. Miał tam przerzutki w piaście 3 biegowe i dawał niesamowicie. On miał kadencję jak chomik i nią tak nadrabiał. @nctrns, niestety, nikt z moich kolegów nie ma kolarzówki, że o rowerach triatlonowych nie wspomnę. Być może by się okazało, że nie jestem w stanie łba utrzymać na karku i patrzeć przed siebie, ale nigdy nie było mi dane siąść na taki rower. Tu na Tarchominie jest GIANT i znają mnie tam "chłopaki" Nawet mi pożyczali elektryka, żebym sobie pojeździł, ale kolarki nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...