Skocz do zawartości

[UOKiK] dystrybucja rowerów Merida


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2021 o 14:34, kuba79 napisał:

Bo jaśnie pan nie będzie ze mną rozmawiał? To nie rozmawiaj. To jest forum internetowe, ale pewnie żeby być wystarczająco wiarygodnym, to muszę Ci tu wyciągi z banku pokazać...

I ja nie próbuję ustalać, które marki sprzedają tylko stacjonarnie, napisałem odnośnie Gianta, że tak nie jest. Ten sam sklep ma kilka innych marek i też te rowery wysyła bez problemu.

To, że nazwiesz mnie z określoną konotacją "jaśnie panem" też nic do prawy nie wnosi. Piszesz, żeby pisać i tyle. Jesteś dystrybutorem, prowadzisz jakiś salon rowerowy by móc konkretnie odpowiedzieć na pytania? Pytania dość istotne bo ta branża ma swoją specyfikę. Dystrybutorzy tracą swoją możliwość współpracy własnie przez nie dostosowywanie się do wymogów centrali. Być może tak jest w przypadku tego sklepu Gianta gdzie handluje się szwarc mydłem i powidłem. A może jest zupełnie inaczej i faktycznie Giant poluzował pasek w spodniach. Na fora zaglądają i czasem są ludzie prowadzący te interesy i jak na razie raczej nikt taki się nie wypowiedział o co może chodzić. Kiedyś była taka akcja w jednym mieście z Unibikiem. Jeden sklep podbierał rażąco niskimi cenami klientów innym. Moje zdanie jest takie, że w ramach umów dilerskich tej samej marki właśnie chodzi o to by nie było za dużej konkurencji. Owszem niech będzie konkurencja nawet ostra ale miedzy markami. Zdanie z UOKiK jest mocno lakoniczne i dla mnie absurdalne. Co zabawne te same zarzuty miał kilka lat temu Trek a Merida miała zarzut o brak zgody na sprzedaż poniżej cen sugerowanych przez centralę. Teraz jest co innego i dopóki ktoś gdzieś nie wyłowi szczegółów o co dokładnie chodzi nie ma o czym rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 To jak chcesz sprawdzonych wiadomości z branży, to zadzwoń gdzieś i zapytaj... Zamiast czepiać się ludzi o to, że dyskutują sobie na publicznym forum rowerowym, nie będąc dystrybutorami sprzętu... Twoje połajanki, że ktoś bezczelnie używa forum dyskusyjnego do dyskusji, tym bardziej nic nie wnoszą. To nie jest jakieś wewnętrzne forum dla dystrybutorów i dealerów, tylko publiczne forum dla osób zainteresowanych rowerami i każdy się wypowiada z własnej perspektywy. Przypominam, że jeśli temat Cię nie interesuje, to nie musisz go czytać.

Co do tamtego sklepu, to oni niejednokrotnie podkreślają, że producent wymaga, aby rowery były sprzedawane w pełni przygotowane do jazdy. Stąd moje zdanie, że chodzi raczej o to, a jeśli twierdzisz, że to jest walka ze sklepami stosującymi rabaty, to już chyba Ty powinieneś to jakoś uwiarygodnić... Dla mnie to, że sklep bez problemu wysyła rowery, które są w pełni zmontowane, to jest jednak jakiś dowód na to, że najwyraźniej producent tego nie zabrania.

Co do Meridy to nie wiem, może tam jest coś innego na rzeczy, to już chyba będzie wyjaśniane w trakcie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończę bo jeszcze zaraz się rozpłaczesz jak bardzo uprawiam te połajanki. Temat o tyle mnie mnie interesuje, że to ja w innym wątku pierwszy dałem o tym info. Z kolei my nie rozmawiamy na tematy techniczne tylko prawne a tutaj trzeba mieć papiery przed sobą. To tak jak byś szedł do adwokata to musisz iść z dokumentami bo bez nich jest za dużo spekulacji. Doszliśmy tutaj już do etapu spekulacji a chodzi o to czy by ktoś kto coś więcej wie się wypowiedział. Nie dziś a nawet jutro i wcale nie musi to być dystrybutor tylko ktoś kto na przykład sprzedaje w takim Treku, Giancie, Meridzie, ... Może ktoś gdzieś na coś konkretnego trafi. Merida ma dostać kijem przez grzbiet bo Mirek z Ustrzyk Dolnych nie ma opcji zamówić roweru z Gdańska czy Szczecina taniej. To wszystko bo nigdzie UOKiK nie pisze składaniu takim a nie innym. Liczy się sam fakt braku czynności kupna z wysyłką do klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...