Skocz do zawartości
  • 0

Złożenie nowo zakupionego roweru


Gość obserwatorek44

Pytanie

Gość obserwatorek44

Rzekomo nie ma głupich pytań. Moje jednak, wg wielu, może się takim wydawać. Rower w paczce jest zazwyczaj trochę rozłożony. Muszę założyć przednie koło. Koło montowane jest na samozamykacz. Teraz problem. Po jego założeniu i domknięciu samozamykacza, po pokręceniu kołem, słychać tarcie. Dodatkowo widać niewłaściwe ułożenie w stosunku do błotnika. Zanim zacznę majstrowanie przy V-brake , próbie ustawienia błotnika, chciałem zapytać czy tak powinno wyglądać założenie koła na widelec.

Po poluzowaniu samozamykacza, wkładam osikę w wycięcia widelca i po tym jak "osiądzie" w tych widełkach, zamykam samozamykacz. Wszystko co teraz przeszkadza, ociera, jest niesymetryczne w stosunku do opony, należy wyregulować. Próba ustawiania osi w widełkach, tak żeby uzyskać jak najlepsze położenie koła, jest chyba niewłaściwe? Ośka powinna chyba swobodnie osiąść w widełkach i być zablokowana samozamykaczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość obserwatorek44

Ponieważ rower jest nówka, przywieźli go w kartonie wczoraj, to zakładam, że koło jest ok. Jak pisałem, zanim zacznę majstrować przy hamulcach i błotniku, wolę spytać.

Powtórzę, jak zrozumiałem Twoją informację. Rower na plecach, poluzowany samozamykacz, osadzam koło w widełkach, tak żeby siadło w tych uszach widelca, domykam samozamykacz. Teraz gdy widać i słychać, że klocki V-brake ocierają to zajmuję się nimi. Jeżeli chodzi o błotnik, też staram się jakoś go symetrycznie ustawić do koła.

Za parę dni będę miał kolejną przesyłkę z nowym rowerem, to doświadczenie z tym przyda się. Tam może być tylko trudniej bo ten kolejny ma hamulce tarczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwatorek44

Nie bardzo rozumiem określenia "w tego typu rowerze". Dla pełnej informacji chodzi o rower Northtec Boudicca VB AL. Chyba nie jest to rower z niskiej półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość obserwatorek44 napisał:

Nie bardzo rozumiem określenia "w tego typu rowerze". Dla pełnej informacji chodzi o rower Northtec Boudicca VB AL. Chyba nie jest to rower z niskiej półki?

Stąd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie jechać po człowieku, bo nie ma roweru za ciężkie $$$. Mam rower za dużo $$$ i też się ciągle psuł na gwarancji. Dopiero co wywaliłem 6-letnią pralkę. Przyszli fachowcy do jej naparawy. Jak mi pokazali, co jest w środku - plastikowe obudowy łożysk, plastikowe gwinty w bębnie, to zrozumiałem dlaczego padła po raptem 6 latach. Stwierdzili, że cena pralki nie ma znaczenia - wszystko ten sam szmelc obliczony na kilka lat (poza nielicznymi, niszowymi markami). Cena dziś niekoniecznie znaczy jakość. W rowerach też tak się zaczyna robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest OK i na pewno da się go ustawić - co do hamulców, to masz do regulacji napięcie linki (drobna regulacja baryłką na dźwigni, gruba przez odkręcenie linki on szczęki), a jak jest niesymetrycznie, to przy szczękach (masz malutkie śrubki do regulacji napięcia sprężyny - wkręcając z jednej strony odsuwasz tę szczękę - są one poniżej dużej próby mocującej klocek). Jednak jeśli koło trze tylko w jednym miejscu swojego obwodu to ono jest krzywe. Błotnik - troszkę poluzować ustawić - jak widać na zdjęciu tego roweru można wydłużać pręty błotnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...