Skocz do zawartości

[2021] Canyon Grizl gravel


some1

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam od razu pytanie.

Takie w sumie z ciekawości bo i tak kupilem już inną ramkę i składam. 

Do Inflite wsadziłem (na styk, z niewielkim biciem) opony 45mm, jakie wlezą do Grizla? Mając już jakieś opony myśle że jesteś w stanie ~oszacować ile mm na strone zostało przy widłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema. Oczywiście zdaje sobie sprawę że grizl 6 jest aktualnie niedostępny a opcja powiadom mnie pewnie i tak nie przyniesie efektu ale mam pytanie co do rozmiaru. Wg mojej budowy tj 172cm wzrostu i noga 78  canyon poleca  2 rozmiary Grizl 6. Rozmiar S  dla większej stabilności i mniejszy XS dla większej zwinności. Co wybrać? A może S i wymiana mostka na krótszy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptaku23

Mam taką samą nogę ale 178cm i mam rozmiar który Canyon polecił, czyli S, tylko dodam że mam wersje w karbonie a ona tam troszkę się różni np. mostkiem.

Chyba trafiłem z rozmiarem bo nic nie dolega nawet po słusznych dystansach, a to mój pierwszy rower typu baran i bez przymiarki w ciemno tak to prawdzie kupiony.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MANDOLEARN Hmmm. To chyba bardziej bym poszedł w XS. Na wzroście jestes na plus i obawiam się że na s do chwytów miałbym dalej. Ale jak proponują i XS i S to i może lepiej brac co będzie 

2 godziny temu, Mandoleran napisał:

@ptaku23

Mam taką samą nogę ale 178cm i mam rozmiar który Canyon polecił, czyli S, tylko dodam że mam wersje w karbonie a ona tam troszkę się różni np. mostkiem.

Chyba trafiłem z rozmiarem bo nic nie dolega nawet po słusznych dystansach, a to mój pierwszy rower typu baran i bez przymiarki w ciemno tak to prawdzie kupiony.

MANDOLEARN Hmmm. To chyba bardziej bym poszedł w XS. Na wzroście jestes na plus i obawiam się że na s do chwytów miałbym dalej. Ale jak proponują i XS i S to i może lepiej brac co będzie 

 

Edytowane przez ptaku23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kilka dni temu dotarło powiadomienie, że Grizl SL 8 jest dostępny, ale odczytałem pocztę dopiero następnego dnia i było już po zawodach. Niby w poniedziałki rano czasami coś wrzucą, ale sprawdzałem kilka razy bez powodzenia. Miałem okazję przejechać trochę ponad 600 km Grizlem i generalnie rower jest super. Co bym zmienił: wolałbym nieco większy stack, ale to można by skorygować kierownicą ze wznosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chociemir napisał:

Do mnie kilka dni temu dotarło powiadomienie, że Grizl SL 8 jest dostępny, ale odczytałem pocztę dopiero następnego dnia i było już po zawodach. Niby w poniedziałki rano czasami coś wrzucą, ale sprawdzałem kilka razy bez powodzenia... 

Polecam zainstalowanie sobie apki na telefonie, która poinformuje o zmianach na stronie np. Webalert. 

Ja polowałem na lux traila i najczęściej pojawiały się w poniedziałki rano oraz czwartki po 14.00.

Wg info z Canyona strona z nowymi produktami aktualizowana jest o pełnej godzinie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, mam podobny problem dotyczący wyboru ramy GRIZL moje wymiary sa na granicy błędu pomiaru 182cm / 80.2cm. Według canyona 182 i 80.5 to S, 182cm i 80.6 to M. zależy mi bardziej na komfortowej pozycji niż sportowej ze względu na długie dystanse, lepiej brać górny zakres S czy dolny zakres M? 

Edytowane przez GallAnonim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ok 180 wzrostu i 84 przekroku mam M-kę. Rower jest dość długi i dodatkowo sztyca ma offset 20mm i musiałem wstawić inną z mniejszym przesunięciem (8mm) bo pozycja była trochę za bardzo wyciągnięta jak dla mnie. Teraz jest komfortowo.

Jeśli faktycznie masz przekrok 80,5 to u Ciebie siodło będzie niżej o jakieś 4cm niż u mnie czyli praktycznie zrównasz się z mostkiem - zobacz na zdjęcie (u mnie wysnięcie jest na 75 cm).

Osobiście brałbym tak jak pisze kalkulator na stronie. W S-ce będzie krótsza rama ale sztyca nie będzie wsunięta tak mocno jakby była w M. Możesz sobie krótszą ramę skompensować poprzez dłuższy mostek 90mm i pozycja raczej będzie spoko.

grizl.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informacje Panowie i zdjęcie, w miedzy czasie przeliczyłem jeszcze stack / rękach dla ramy S i M, przy Mce wartość wychodzi delikatnie większa a co za tym idzie pozycja wyprostowana bardziej. Z drugiej strony nie chce być wyciągnięty bo aktualnie cierpię z tego powodu na swoim MTB, mam za duża ramę i skracanie mostka oraz przesuwanie siodełka nie pomoglo. 
Troche mnie tylko dziwi, ze pomimo wysokiego wzrostu muszę brać S :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada doboru roweru, chcesz mieć wygodę to bierz większy, chcesz aby było sportowo to bierz mniejszy. Większy ma dłuższą bazę kół co wpływa na lepsze prowadzenie i stabilność. Większy ma dłuższą główkę ramy co wpływa na wyższą wysokość kierownicy. Długość mostka i offset sztycy prawdopodobnie i tak będzie do zmiany niezależnie od rozmiaru ramy tak aby dobrać najwygodniejszą pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mostek w Grizlu to trzeba też wziąć pod uwagę że tam jest fabrycznie krótki mostek 80mm a Canyon ma w ofercie tylko jeszcze mostki 70mm na tą sterówkę 1 i 1/4 cala która tam jest. Więc znalezienie mostka krótszego niż 70mm będzie graniczyło z cudem i może się okazać że nie ma pola manewru z fittingiem.

W drugą stronę będzie łatwiej - na S-ce jest więcej możliwości na dopasowanie.

Tak czy inaczej zawsze jest możliwość przymiarki Canyona po zakupie u siebie i jak coś nie przypasi to masz 30 dni na darmowy zwrot lub wymianę roweru.

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mostkiem to rzeczywiście jest kupa, dostępność mostków pod rurę 1 1/4 jest znikoma a jak już są to bywają drogie i marny wybór. Jak dla mnie mostek jest ważnym elementem w rowerze który czasami jest do wymiany bo po czasie okazuje się że jest za długi lub jest potrzeba zmiany na taki który ma inny kąt. Jak dla mnie ten parametr dyskwalifikuje zakup tego roweru. Wszystko co nietypowe i w rzadko spotkanym standardzie to proszenie się o kłopoty w przyszłości, dodatkowo w obecnej sytuacji gdy dostępność części jest ograniczona i nie wiadomo jak będzie potem.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GallAnonim napisał:

Dzięki za cenne informacje Panowie i zdjęcie, w miedzy czasie przeliczyłem jeszcze stack / rękach dla ramy S i M, przy Mce wartość wychodzi delikatnie większa a co za tym idzie pozycja wyprostowana bardziej.

Co z tego, że policzyłeś skoro zinterpretować już nie potrafisz. Pomijając upośledzenie banowania wyłącznie na ilorazie stack/reach to służy on do porównywania różnych modeli w identycznym rozmiarze a nie różnych rozmiarów w jednym modelu. Im większa raka tym wyższy i nie przekłada się to na pozycję podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zinterpretowałem na tyle na ile wyczytałem, dlatego zaciągnąłem porady na forum. Trzeba przyjąć jakieś założenia jeżeli nie ma możliwości zmierzenia roweru przed zakupem, biorąc pod uwagę, ze obecnie mecze sie na za dużym MTB bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór modelu S. Od Ciebie nie otrzymałem konstruktywnej opinii poza krytyka, tak wiec co byś rekomendował przy takich wymiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GallAnonim napisał:

Od Ciebie nie otrzymałem konstruktywnej opinii poza krytyka, tak wiec co byś rekomendował przy takich wymiarach?

To nie krytyka tylko wiedza.

Jeśli miałbym coś wybierać to wziąłbym S i ewentualnie zapakował dłuższy mostek (ale ja ogólnie jestem przeciwnikiem tego dziwnego, "gravelowego" trendu sugerowania za dużych ram). Inna sprawa, że jeśli zależy ci na wyprostowanej pozycji to bym sobie poszukał innego roweru niż grizl, jakaś np. orbea terra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...